Bilgi Yarışması Hazırlama Programı

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda haftaya sınıflararası bilgi yarışması düzenlenecektir. Her sınıf için 20 sorudan oluşan bir Bilgi yarışması hazırlama programına acil ihtiyacım var. Lütfen böyle bir program veya powerpoint şablonu varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler !

Arkadaşlar daha kullanışlı sürükle bırak soruları ekleyebileceğim, kronometreli kullanışlı bir yarışma programı var mı ?

Hocam program şeklinde değil de online Web 2.0 araçları var.
  1. Kahoot: Kahoot, çevrimiçi bir bilgi yarışması programıdır. Kullanıcılar, kendi sorularını yaratabilir veya hazır bir soru havuzu seçebilirler. Soruların yanıtları, oyuncuların mobil cihazlarından verilir. Kahoot, çeşitli eğitim kurumları, işletmeler ve organizasyonlar için popüler bir seçimdir.
  2. Quizizz: Quizizz, öğretmenlerin ve öğrencilerin birlikte kullanabilecekleri bir çevrimiçi yarışma platformudur. Kullanıcılar, soruları sürükleyip bırakarak veya doğrudan yazarak ekleyebilirler. Ayrıca, Quizizz, öğrencilerin herhangi bir cihazdan yarışmaya katılmalarına izin verir.
  3. Triventy: Triventy, her türlü bilgi yarışması için kullanılabilen bir platformdur. Soruları sürükleyip bırakarak veya doğrudan yazarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Triventy, yarışmalar sırasında oyunculara geri bildirim sağlar ve sonuçları hızlı bir şekilde gösterir.

Elimde bir powerpoint sunusu var. Kendinize göre değiştirebilirsiniz.
-Her soru için 4 slayt vardır.
-İlk slayt, sorunun süresini gösteren slayttır. (düz png resmidir. Yeşil renkli.)
-İkinci slayt, sorunun süresini geriye sayan slayttır. (gif resmidir. Kırmızı renkli.)
-Eğer süreyi gösteren resimleri değiştirirseniz slaytın geçiş süresini de ona göre değiştirmeyi unutmayınız. (Görsele bakınız)
-Ücüncü slayt sürenin bittiğini gösteren ve süre bitiminde otomatik açılan slayttır.
-Dördüncü son slayt ise sorunun ve cevabın gösterildiği slayttır.
-5, 10,15 ve 20. soruların sonunda puan durumu slaytı vardır. Bu slaytta sunucu juriden aldığı sonuçları açıklayabilir.

Ayrıca yarışmada lazım olan bazı belgeler de ektedir.
-Her bir juri üyesinin cevapları takip edebilmesi için puanlama tablosu
-Juri üyelerinin soruları ve cevapları görebileceği belge
-Öğrencilere dağıtılacak soruların yazılı olduğu belge. Bu belge sınıf sayısı kadar çoğaltılıp her soru kesilerek soru zarflarını konulacaktır. Sırası gelen soru zarfı sunucu ya da yardımcı öğrenci tarafından öğrencilere dağıtılacaktır.
-Son olarak yarışmaya katılacak olan sınıfların isimlerinin bulunduğu belge. Masalara asmak için

Yedek sorular için sununun bir kopyası ya da mevcut sunuya slayt eklemesi benzer şekilde yapılabilir.

Kolaylıklar dilerim.

Ekli dosyalar

• 01.png
    01.png
    74.8 KB · Görüntüleme: 442
  • 02.png
    02.png
    79.7 KB · Görüntüleme: 428
  • 03.png
    03.png
    59.9 KB · Görüntüleme: 353
  • 04.png
    04.png
    76.1 KB · Görüntüleme: 353
  • 05.png
    05.png
    111.5 KB · Görüntüleme: 443
  • Bilgi Yarışması 2021-2022 9.Sınıf.zip
    2.3 MB · Görüntüleme: 710
Hocam şablonu internetten bulmuştun onun üzerine sayaç ekledim.
Sayaç sadece klavyeye basılınca çalışıyor. Yanlışlıkla çalışmasın diye mouse'ı aktif etmedim. Siz değiştirebilirsiniz.
Örnek sorularda 30-45-60 sn şeklinde 3 Sayaç var.
Sizin yapacağınız işinize yarayan sayacın olduğu slaytı çoğaltarak kullanmak. Kolay gelsin.

Adsız.pngEkran Alıntısı.PNG

Ekli dosyalar

• YARIŞMA SORULARI.rar
    4.7 MB · Görüntüleme: 935
Kahoot 100 katılımcıya kadar ücretsizdi öyle hatırlıyorum

Arkadaşlar okulumuzda haftaya sınıflararası bilgi yarışması düzenlenecektir. Her sınıf için 20 sorudan oluşan bir Bilgi yarışması hazırlama programına acil ihtiyacım var. Lütfen böyle bir program veya powerpoint şablonu varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler !
Okula geçince atayım inşallah

60, 120 ve 180 sn lik geri sayım mevcuttur. Sorular çözüm esnasında yansıtılmıyor izleyiciler mırıldanıyor. Önce dong sesi ile süre başlıyor son 10 sn kala tiktok sesi çalıyor ve süre bitiyor. Daha sonra herkes cevapları kaldırıyor. Bu şekilde yaptım ben.

Ekli dosyalar

• 7. sınıflar.rar
    8 MB · Görüntüleme: 659
Excel ile hazırladığım dosya. Ana sayfanın en alt satırında sekmeleri göster butonu var.(CTRL + E kısayolu). Sorular ve cevaplar masüstü Sorular klasöründe PNG formatında olmalı. Veri sayfasında soru, cevap ve zaman verilerini düzenleyiniz.
1705215292427.png
1705215323968.png

Ekli dosyalar

• Bilgi Yarışması.rar
    44.1 KB · Görüntüleme: 165
Programdan ziyade sorulara ihtiyacım var benim de. Yarışmayı kahoot ile yapmayı düşünüyorum. Örnek yarışma sorularınız varsa ekleyebilirseniz çok güzel olur :)

Geri