Bilgi edinmeden gelen cevap

Kodla Büyü

monerello

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 596282

Cevap Metni : Değerli Öğretmenim,

Bilişim teknolojileri formatör öğretmenler için hazırlanmakta olan yönerge çalışmaları kapsamında bu öğretmenlerin seçilmeleri, görevlendirilmeleri, görevleri ve benzeri hususlar yer almaktadır. Bu çalışmalar çerçevesinde okullara en az bir formatör öğretmen normu da belirlenecektir. Söz konusu çalışmalar tamamlandığında, il millî eğitim müdürlükleri bu konuda bilgilendirilecektir.

İyi çalışmalar dileğiyle!

bunların bizlerle ilgili yaptığı çalışmaların benzerini nasa yapıyordu, uzaya mekik fırlatmak için :verymad:

Ne çalışmaymış mübarek! Çalış çalış bir türlü beceremediler. Demek ki problem gerçekten çok büyük adamakıllı bir çözüm bulamıyorlar. Okulun her türlü elektronik ve bilgisayar işleri ile uğraşmanın öğretmenlik olmadığını MEB bakalım ne zaman anlayacak. ( O kadar şikayet ediyorsak çözüm de söyleyelim: İlçe bünyesinde teknik servis kurulur, bütün resmi kurumların bilgisayar arızaları bu servis tarafından karşılanır. Öğretmenlere de Fatih Projesi kapsamında hizmet içi eğitimler düzenlenir, word, powerpoint, temel internet, projeksiyon, akıllı tahta kullanımını beceremeyenlere bu kurs defalarca verilir, sonunda bilgisayar ve internet kullanamayan öğretmen kalmaz. Öğretmenler yeterli bilgisayar ve internet bilgisine sahip olunca (özellikle sınıf öğretmenleri) öğrencilerine de bilgisayar ve interneti eğitim ve öğretim amacı ile kullandırır. Bunun sonucunda BT sınıfı olmayan bir okula bt formatör öğretmeni gerek kalmaz (zaten ihtiyaç yoktur bt sınıfı yoksa, ne öğretmenliği yapacak) BT formatör öğretmeni de sadece ve sadece BT sınıfı ile ilgilenir. )

O yönerge 60 sene daha hazırlanmaz.
Saçma sapan, her okuyan müdürün kafasına göre yorumladığı şartlarda 6 şar aylık görevlendirmelerimiz devam eder.

Amasya MEM yaz için formatör görevlendirmesi yapılmayacağını görevlendirmelere eylülde başlanacağı ile ilgili yazı yolladı.Her il kendi kafasına göre takılıyor galiba,az önce de norm bilgilerinin yeniden girilmesi ile ilgili yazı yayınladılar formatölük yada bilişim teknolojileri ile ilgili bir ifade yok.Yine norm fazlası durumu devam edecek anlaşılan.

monerello' Alıntı:
Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 596282

Cevap Metni : Değerli Öğretmenim,

Bilişim teknolojileri formatör öğretmenler için hazırlanmakta olan yönerge çalışmaları kapsamında bu öğretmenlerin seçilmeleri, görevlendirilmeleri, görevleri ve benzeri hususlar yer almaktadır. Bu çalışmalar çerçevesinde okullara en az bir formatör öğretmen normu da belirlenecektir. Söz konusu çalışmalar tamamlandığında, il millî eğitim müdürlükleri bu konuda bilgilendirilecektir.

İyi çalışmalar dileğiyle!
Neden bu kadar uzun sürdü bu işlem, ben hâlâ anlayamadım... :?: :?: :?:

way be gözlerim yaşardı nede çok düşünürlermiş bizi kıyamam ben size. :x
varya bu çalışmayı yapanlar tenhada bir elime geçerse aynı çalışmayı bende onlara uygularım. :verymad:

fatih projesinin yürürlüğe girmesini beklemeliyiz arkadaşlar. kadrolar fatih projesinden önce zor.

Bu çalışma yüzlerce bilişim teknolojisi öğretmenini yerinden ettikten, düzenini bozduktan sonra hiç bir şeye yaramaz.

yaw arkdaslar bazı arkadaslara gelen cvp ta bır calısma yok dıyordu bu cvpta ıse calısmalar devam etmektedır dıyor hangısına ınanacagımızı sasırdık bızde ayrıca soylendıgı gıbı bır calısma varsa ve her okula bır bılısım teknolojıler ogretmenı atayacaklarsa bızım ıcın super olur. hadı hayırlısı artık....

Çalışma falan yok, kimse birbirini kandırmasın. Dersi kaldırırken 2 yıl mı çalıştılar, ders saatlerini düşürürken 5 ay üzerinde mi çalıştılar, formatör görev ve saatlerini belirlerken 6 ay mı düşündüler?

Arkadaşımıza verilen cevap eskilerden bir cevap büyük ihtimal. Her seferinde yeni cevaplar vermeyeceklerinden, eski soruları tarayıp cevabı vermiştir bilgisayar başındaki görevli.

hocam daha devlet altyapıyı yeni oluşturuyor. çoğu liseye akıllı tahtalar projeksiyon bilgisayar ve fotokopi makineleri yeni yeni gönderiliyor. zaten eylülden itibaren liselerde uygulamaya koyulacak, seneye de ilköğretim ikinci kademe. şu aşamada zaten vermezler o kadroyu.

fatih projesinin 4 yıla yayılmış bir proje olduğunu haberlerde duyduğumdan beri aceleleri olmadığını düşünmeye başladım :-1:

Geri