Bilgi Edinme Biriminden Gelen Yazı

Kodla Büyü

kkirac

Site Gezgini
Değerli Formatör ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni arkadaşlarım. Milli Eğitim Bakanlığına atmış olduğum mail ile ilgili gelen cevabı sizinle paylaşmak istiyorum.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No : 598384 Cevap Metni : Değerli Öğretmenim, Bilişim teknolojileri formatör öğretmenler ile eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmenler için hazırlanmakta olan yönerge çalışmaları kapsamında bu öğretmenlerin seçilmeleri, görevlendirilmeleri, görevleri, çalışma saatleri ve benzeri hususlar yer almaktadır. Bu çalışmalar çerçevesinde BT sınıfı olan her okula en az bir formatör öğretmen norm kadrosu ile il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerine eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmen kontenjanları da belirlenecektir. Söz konusu çalışmalar tamamlandığında, il millî eğitim müdürlükleri bu konuda bilgilendirilecektir. Ancak, bu öğretmenlere ilişkin her türlü iş ve işlem bugüne dek olduğu gibi söz konusu yönerge resmileşene kadar halen yürürlükte olan genelgelerde yer alan talimatlar doğrultusunda yürütülecektir.Bu çalışmalar kapsamında, bilişim teknolojileri öğretmenler ile bilişim teknolojileri formatör öğretmenler ve eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmenler arasında kurulacak ilişki de dikkate alınmaktadır. Bu bakımdan sözkonusu yönerge çalışmasının tamamlanmasını beklemenizi öneririz. Söz konusu yönerge çalışması tamamlanarak, yürürlüğe girdiğinde sorduğunuz sorulara ilişkin detayları bu yönerge içinde bulacaksınız. İyi çalışmalar dileğiyle! İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

Arkadaşlar bence herkes bilgi edinme kapsamında kendince bir şeyler yazıp sorsun MEB'e. Belki sıkılıp çalışmaları hızlandırırlar..

Siz emekli oluncaya kadar bu yönerge çalışmaları tamamlanır eğer yetişmezse vefat etmişseniz yönerge bir yakınız tarafından mezarınız üstünde okunur.

Sağken bu yönergeyi okuyamadı bari mezarında dinlesin. Huzur içinde yat BT öğretmeni.

İstediğiniz belgeler (varsa) emaile eklenmiştir.

Ekler:
Ölümden sonraki iş ve işlemler.

kkirac' Alıntı:
:D
O kadarda karamsar olmayalım Hasari bence.
Şahsen ben umutluyum
Hocam millet norm fazlalığından 2-3 okul değiştirdi. Daha çok karamsar olmaya gerek yok BT öğretmenleri gereğinden fazla mağdur edildi. Durumdan haberleri olmalarına rahmen bir yazıyı çıkaramadılar dersimizi geri vermediler yaptığımız onca şeye rağmen sayın Nimet ÇUBUKÇU TV'lerde BT dersi gereksizdir diye tekrar etmeye devam etti. Meb stajyer öğretmenler için hazırlamış olduğu klavuzda sayın müfettişlerimiz tarafından BT dersi gereksizdir vurgusu yapıldı. Müdürler, müdür yardımcıları, müşettişler ilçemem müdürleri, ilmüdürleri, bakanlıktakiler hiç kimse ama hiç kimse bize sahip çıkmadı eğitici arkadaşlar sağolsun bizim için hiçbir girişimde bulunmadı. Üç-beş ekdersi için kendi zümremiz derslerimi savunmadı.
Bu durumda pek ümitli olduğumu söyleyemem. :sleep:

Benim de gönderdiğim başvurunun Bimer'deki takip durumu
Başvuru Hareket(ler)i
Başvuru Tarihi; Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum
Dilekçe Hakkı BİMER 01.06.2011 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Dilekçe Hakkı MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 01.06.2011 PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Dilekçe Hakkı PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 01.06.2011 ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2
Yapılan İşlem(ler)
İşlem Yapan Kurum Yapılan İşlem İşlem Tarihi
ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Kişiye Cevap Yazıldı 28.06.2011

Kişiye cevap yazıldı diyince e-mail e bakayım dedim. Oraya gelen de şöyle bir cevap

Kimden:MEB PGM Ogretmen Atama Yer Deg DB pgm_atama_yerdeg64@meb.gov.tr Kime: bana

Başbakanlık İletişim Merkezinden Bakanlığımıza gönderilen başvurunuz incelenmiştir.
Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr/ internet sitesinde yayınlanan öğretmenlik için başvuru ve atama kılavuzuna göre işlem yapılmaktadır

YORUMSUZ... :cry: :cry: :cry:

Gönderdiğim Soru :
Merhabalar,
Ben bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim. Ve geçen yıl yapılan Yeni Haftalık Ders Çizelgesinden dolayı kendi okulumda norm fazlası oldum.
Fakat Bakanlığın norm güncelleme genelgesinde "Okulunda BT sınıfı olan okulların Bilişim Teknolojileri Normunu Bakanlık belirler" anlamında bir madde mevcut. Fakat bakanlık bu normları hala belirlememiştir. Şu anda norm fazlası olduğum içinde yakından benden yer değişikliği için okul seçmemi isteyecekler. Ben kendi okulumdan memnunum ve tekrar tekrar taşınmak istemiyorum. Çünkü biliyorum ki gideceğim okulda da norm fazlası olacağım.
Bu yüzden,
1_ Ben norm fazlasımıyım değilsem bunu bakanlığın belirleyeceğini ve norm fazlası olmadığımı belirten bir yazı/yönetmelik tarzında bir belgeye ihtiyacım var.
2_ Bakanlık Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin norm durumunu ne zaman belirleyecek.

Gelen Cevap:
Bu hususta Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün çalışmaları beklenilmekte olup, sonuçlandığında Dairemizce gerekli çalışmalar yapılabilecektir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Ne çalışmaymış 2 yıldır bitmedi...

togius' Alıntı:
bu başlıkları açmayın artık can sıkıyorsunuz.
:puhaha:
Keyfimizi bozmayalım hayde bakeym hoooyyytttt...
Vur patlasın çal oynasın haydi bi daha bi daha bi daha...

Ne gerek var dimi bu başlıklara canımızı sıkmaya değer mi :lol:

Geri