Bilecik ve ilçelerindeki arkadaşlar yardım eder misiniz?

Kodla Büyü

my_

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,
Ben İstanbul'da görev yapıyorum ve Bilecik'e il dışı tayin istemeyi düşünüyorum.Şehri biraz araştırdım Bursa'ya,Ankara'ya, Eskişehir'e yakın olması, küçük ve araştırdığım kadarıyla (yanlışsa düzeltirseniz sevinirim) insan ve öğrenci yapısı olarak buralara nazaran çok daha iyi olması sebebiyle bana tayin istenebilir gibi geliyor.
Ne düşünüyorsunuz, orada görev yapan arkadaşlar bu konuda fikirlerini paylaşıp bana yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

bursa ankara ve eskişehire yakın olması doğru bir tesbit.çok defa içinden bursa ve eskişehire, ara ara da ankaraya geçtim.ciddi bir mesafe yok.öğrenci potansiyeli olarak da istanbuldan iyidir heralde.istanbul türkiye mozayiği.

bilecik merkez her yere uzak ve bitik bir yer. Eskiden yol üzerindeydi az da osa hayat vardı. ama şimdi otobüsler bile az duruyor. orada en iyi yazabileceğin yer bozüyüktür. Bilecikten daha iyidir. eskişehire de çok yakın. bütün yolların kesişim yeri. dört bir yana sürekli ulaşım var. ama bilecik ve bütün ilçeleri kışın çok soğuk olur. iyi ısınan bir ev bulman lazım yoksa pişman olursun. ama yazları da harikadır.

kisnorbo' Alıntı:
bilecik merkez her yere uzak ve bitik bir yer. Eskiden yol üzerindeydi az da osa hayat vardı. ama şimdi otobüsler bile az duruyor. orada en iyi yazabileceğin yer bozüyüktür. Bilecikten daha iyidir. eskişehire de çok yakın. bütün yolların kesişim yeri. dört bir yana sürekli ulaşım var. ama bilecik ve bütün ilçeleri kışın çok soğuk olur. iyi ısınan bir ev bulman lazım yoksa pişman olursun. ama yazları da harikadır.
Al benden de o kadarrr...
Bozüyük' e gidebilirsen ne alâ.Yoksa aklından bile geçirmeee..

Hocam ben şu an Bilecik'te değilim. Söğüt ilçesinde 4 sene görev yaptıktan sonra geçen yaz yer değiştirdim.
Ilk önce sosyal anlamda Bilecik ve ilçelerinden çok şey bekleme. Ama konum itibariyle özellikle Bozüyük çok iyi. Merkez, Bozüyük ve Söğüt dışında bir ilçe de mümkünse yazma, yazacaksan da iyice araştır derim. Özellikle insan ve öğrenci yapısı iyidir. Eğer yazdığım 3 ilçeden birine gidersen bol bol Eskişehir veya Bursa yapma imkanın olur. Ayrıca kışlar sert geçer.

Eşim de bilgisayar öğretmeni ama ataması olmadı, burada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyor, daha önce grafiker ve web tasarımcı olarak da çalıştı. Kpss ye hazırlanıyor ancak atanamazsa orada iş bulma ihtimali sizce var mı?

my_' Alıntı:
Eşim de bilgisayar öğretmeni ama ataması olmadı, burada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyor, daha önce grafiker ve web tasarımcı olarak da çalıştı. Kpss ye hazırlanıyor ancak atanamazsa orada iş bulma ihtimali sizce var mı?
Zor ama yok değildir sanırım.

Mesajım bulunsun yarın yazayım ben Bozüyüklüyüm.Bende tayin isteyecem puanın kaç hocam?

Bilecikli değilim ama benim memleket sayılır sonuçta. Biraz dağlık ve engebeli bir yer. İnsanı sakindir. Sosyal ortam açısından büyük beklenti içinde olma.

Soğuktan falan bahsedenler olmuş. Evet soğuk her yerde var. Orada normalden daha fazla. Doğalgaz faturası biraz daha kabarık olur, o kadar.

Grafiker olarak iş bulamasa bile internetten freelance olarak bir şeyler bulur zaten her yerde.

osmanelindeyim...Milli eğitim her şeye karışır.Öğrenciler benim okulumda taşımalı bu sebeple mazlum çocuklar ama fırlamalar yok değil.sadece 8.sınıflarda sorun yaşanıyor diğerlerini rahat idare ediyoruz.Osmaneli yol bakımından tam ortada.Çok gezen biri için göbekte.Rakım 140 ve tarım ilçesi biraz fabrikalarda var.Eskişehir istanbul yolu üzerinde bu yüzden Kocaeli 110 bursa 100 eskişehir 110 istanbul 170 bolu 180 sakarya 70 km ve kütahya 140 km ve bu illerden yolu sıkıntı olan bir tek bursa onun da 50 kmsi sıkıntılı kalanı duble diğer illeri hep duble.Araban varsa rahat gezersin etrafı yeşillik.Ev olayında ise evler 400den başlıyor.Toki var ben 3+1 toki de 325e oturuyorum 100 de aidat var yakıt dahil.Ama toki merkeze 2.5 km araba şart.Ama her saat başı şehir içi minibüs var.Sosyal olarak sıkılırsın.Ama kafa dinlemek için iyi bir yer.Hatta bahçeli bir ev bulursan sebze felan uğraşır vakit geçirirsin.Sen kalırmısın burda diye sorarsan hayır.Çünkü büyük şehir beni paklar buraya mecburi tayin istedim ailevi sebeplerle eskişehire yaklaşmam gerekiyordu.Bilecik merkez çok büyük değil hafta sonu ailenle pek gezemezsin çünkü askerler çarşı iznine çıkıyor her yer 3 numara traşlı asker :) .Çok büyük olmadığı için askerler sayıları ile dikkat çekiyor.Bilecik istanbul yoluna uzak kaldığ için firmalar içine girmiyor bir tek metro giriyor.Hızlı tren başlarsa bilecikte duracak.Bilecik bölgesi küçük olması sebebi ile her kanunun mevzuatın pilot olarak uygulanma bölgesi bu yüzden idari noktada sıkıntılı.

Ben ilçleleri hakkında felan çok şey bilmiyorum.Hiç gitmediğim ilçeleri var.Yenipazar ve inhisar belde gibi bir şey küçükler ev sorunu olabilir.Pazaryeri onlardan biraz daha büyük. Pazaryerinde bim var. :D (Ardahan merkezdeyim bir senede ilçesinde çalıştım çok büyük nimet bu bim.Piyasayı dengede tututuyor.) Pazaryerinde çalışıp Bozüyük ten gidiş geliş yapanlar var.20 km felan ama köylerde olursan gidiş geliş yapamayabilirsin.Göletler diyarı olduğundan hersene uğrarım helvası on numaradır :D.Merkez önceden sıkıntıydı Bozüyükle arasındaki yol dar ve virajlıydı.(Bir tanker tıra denk geldinmi yandın.Konvoy olurudu arkasında)Şimdi yollar çok iyi Eskişehir 1 saat sürmez.Haftasonları araban varsa rahat gider gelirsin.Araban yoksada Eskişehir Bilecik arası çalışan otobüslerde var birde İstanbul otobüsleri Bilecik ten geçtiğinden araç bulabilirsin.Ev sıkıntısı olmaz.Kışlara gelince nerede o eski kışlar :) diyerek başlayayım.Artık evler yalıtımlı ve doğal gazlı olduğundan sorun olmuyor.Ben Ardahan da olduğum için hafif gelebilir bana ama çokta sert geçmiyor.Sosyal yaşam konusunda bir şey yazmıyorum Ardahan dayım.Söğüt Bozüyük'e 20 km oradan da geliş gidiş yapanlar var.Söğüttede ev sıkıntısı olmaz.Bim var.En son 5 sene önce gittim.Gelelim Bozüyük'e en büyük ilçesidir.Bursaya 1 1 buçuk saat Eskişehire 25 dakika mesafede.Eskişehirde çalışıp geliş gidiş yapan çok.Sanayi memleketi.Ev konusunda sıkıntı olmaz.Sosyal yaşam sıkıntısı olmaz Eskişehir sağolsun.Eşiniz Eskişehirde çalışabilir.Her 25 dakikada bir araç kalkar Bozüyük Eskişehir arası.Askerde istanbul da yaşayan bir arkadaşımla konuşuyordum "Benim işyerim yakın 1 saatte gidiyorum demişti".Göç almakta insanı kendi halindedir.Hava kirliliği biraz vardır heralde o kadar fabrikadan dolayı.Genel olarak sorunsuz bir yer.Okullar açıklanınca Bozüyükteki okullarlşa ilgili de yazarım.

Çok teşekkürler arkadaşlar.Bugün yoğundu toplantı vardı nete giremedim.Puanım 119 hocam, 2006 atamasıyım. 4 yıl doğudan sonra 4 yıldır da İstanbuldayım.İnşallah açarlar okulları da yazarız :) Yazdıklarınız karar vermemize çok yardımcı oldu teşekkür ederim tekrar...

merhaba arkadaşlar,
bilecik sadece pazaryeri atatürk ortaokulu açılmış önerir misiniz? Bilecik ya da bozüyükten gidiş geliş yapabilir miyim?
teşekkürler

my_' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,
bilecik sadece pazaryeri atatürk ortaokulu açılmış önerir misiniz? Bilecik ya da bozüyükten gidiş geliş yapabilir miyim?
teşekkürler

Bilecikten zor olur Bozüyükten kendi aracın varsa yaparsın

Hocam kusura bakma mesajını yeni gördüm evet geldim pazaryeri ne bozüyük ten de ev tuttuk gidiş geliş yapıyorum dersim 8 saat yani norm fazlasıyım bozüyük de okullarda ihtiyaç var mı onu araştırıyorum. Bilgisi olan var mı?

Geri