Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Beşik mi Oyun Parkı mı?

Konu, 'Her Telden' kısmında sami55 tarafından paylaşıldı.

1. sami55

sami55 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar Allah nasip ederse yaza ilk bebeğimiz olacak bu aralarda alış verişe başladık artık bugünlerde beşik falan bakıyoruz tecrübeli olan arkadaşlarımızdan mobilya beşik mi yoksa oyun parkı mı almamız noktasında tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum...

2. esilasoul

esilasoul Aktif Üye

kesinlikle oyun parkı ...:))) memnun kalıcaksınız

3. bayraMNS

bayraMNS Seçkin Üye Seçkin Üye

oyun parkı portatif kullanışlı fiyat uygun taşınması kolay

4. nefes23

nefes23 Seçkin Üye Seçkin Üye

küçük portatif bir beşik alın. bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra da normal yatak alın genç odası yatağı yani. yan tarafında koruması oluyor. kızım 6. ayından beri yatağında uyuyor.

5. missilver

missilver Seçkin Üye Seçkin Üye

walla ben de yorumlara bakarak oyun parkı almıştım ama pişman oldum bence bebekten bebeğe değişiyor.

6. ozkan_misirli

ozkan_misirli Aktif Üye

Eğer sürekli seyahat etme durumunda kalmayacaksan kesinlikle ama kesinlikle oyun parkı alma.
    Seyahat esnasında toplaması ve çanta haline gelmesinden dolayı kullanışlı oluyorlar. Ama seyahat etmeyeceksen oyun parkı almamak için sebepler;
    Sallaması zor.
    Bir süre sonra kasa esnemeye başlıyor
    Sürekli ses duymaya başlıyorsun
    Bizimki sene doldurmadan garantiye gitti.
    En önemli sebep ise kapılardan geçmiyor. Buna çok dikkat et. Bu söylediklerime rağmen eğer oyun parkı alacaksanız dış genişliği 70 cm'yi geçmesin. Bizim oyun parkında ben çok yanıldım. İç genişliği 70 cm olmasında rağmen dış genişliği 85 cm. Kapılardan geçmiyor. Odadan odaya taşırken bir sürü sıkıntı yaşıyoruz.
    Yok odadan odaya taşımam diyorsan mobilyalı olanları da tercih edebilirsiniz. Dolabı ve çekmeceleri sayesinde bebeğinizin ayrı eşya koyma yeri oluyor.

7. marbled

marbled Aktif Üye

Her ikisi de diyebilirim. Oyun parkı almıştım. Ancak 6 ayına kadar oyun parkını oğlum pek sevmemişti. Fazla sallanmadığı için. Ucuz yollu ufak da bir beşik almıştım. Beşiği 6 ay kadar kullandım. Sonra içinden çıkmaya çalıştı. Daha sonra da oyun parkına geçtik. Şu an 2 yaşında ve oyun parkında yatıyor. Bebekten bebeğe de değişebiliyor.

8. tanes

tanes Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam sıcak bi memleketteyseniz park yatak sorun değil ama yaşadığınız yer soğuksa, özellikle yatağı alt kata indirdiğinizde yere yakın olduğundan bebek üşüyebilir, yer yatağı gibi bişey oluyor sonuçta. Arkadaşların dediği gibi eğer seyehat etmeyecekseniz kesinlikle mobilya beşik alın. Mümkün olduğunca küçük ve mümkün olduğunca derin olsun:) Ayaklandıklarında aşağı sarkabiliyorlar çünkü. Bi tavsiye daha, bebek odası almak gibi bir hataya sakın düşmeyin!!!!

9. consist

consist Üye

Ben heves edip önce sallanan yataklardan aldım sonra dönüp birde oyun parkı aldım.
    Siz hevese kapılmayın kesinlikle oyun parkı alın. Neden mi?
    -Portatif , istediğin yere götür. Tatile , pikniğe , misafirliğe...
    -Çocuk emeklemeye başlayınca kesinlikle şart olacak. Annesiyle evde tek başına kaldığında, eşim (afedersiniz) tuvalete bile rahatlıkla gidemiyor. Mecburen içine koyup yanından ayrılıyor. Oğlumuz içinde oynuyor , uyuyor. Eşimde istediği odaya rahatlıkla taşıyor.

Hiç tereddüt etmeyin , oyun parkı alın. Fuzili harcayacağınız parayla evladınızın başka bir ihtiyacını karşılayın. Çünkü bu ihtiyaçlar hiç bitmeyecek :)

10. fat32man

fat32man Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşların hepsinin doğruluk payı var. Öncelikle her çocuk çok farklı hiçbir tavsiye başka çocukta işe yaramıyor. Çocukta gaz problemin olursa sallama ihtiyacı olabilir o nedenle bir beşik ihtiyacın olabilir. Fakat 6-7 aydan sonra beşikten ziyade park yatağa ihtiyaç duyacaksın. Çocuk biraz ayaklanmaya başlayınca yataktan çıkar düşer korkusu nedeniyle park yatak çok faydalı oluyor. Biz bir arkadaştan küçük bir beşik bulduk bebeğimize dar gelene kadar kullandık sonra park yatağa geçtik. 2 yaşına geldi hala park yatakta yatıyor. Ayrıca ailem başka şehirde oraya gittiğimizde götürüyoruz yatağı yer yatağı yapma derdi kalmıyor.

11. refleto

refleto Seçkin Üye Seçkin Üye

12. edacomü

edacomü Seçkin Üye Seçkin Üye

biz beşik aldık.2 yaşındayken de çocuk odası normal tek kişilik yatağı olanlardan..çok da memnunuz. zaten iki yaşında yatakta uyuyabiliyor artık

13. blackpeace123

blackpeace123 Seçkin Üye Seçkin Üye

Oyun parkı. portatif çok kullanışlı.

14. noktanet

noktanet Seçkin Üye Seçkin Üye

bende düşündüm ama önce çocuk olması gerekiyor sanırım. :puhaha: :lol:

15. sami55

bende park düşünüyorum ama kullananlardan sıkıntı yaşamışlar mı diyede endişe ettim acaba dayanıklılığı nasıl arkadaşlar

16. bilöğretmen79

bilöğretmen79 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben oğluma sallanan bir beşik aldım, ama çok gıcırtı çıkartıyordu, sonrasında da zaten kullanışlı değildi( 6 .aydan sonra).O yüzden ikinci bebeğim için ben de park yatak düşünmeye başladım ama ;sallanabilen, müzikli, oyuncaklı istiyorum. Önerisi olan var mı memnun kaldığınız bir marka yani???

17. seferzafer

seferzafer Seçkin Üye Seçkin Üye

18. sami55

hocam bunlar katlanırken ve açılırken nasıl rahat ve kolay mı acaba

19. PINAR20

PINAR20 Site Gezgini

20. roninalp

roninalp Seçkin Üye Seçkin Üye

marka vermemizde mahsur var mı hatırlamıyorum ama biz kraftttan (park) memenun kaldık.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal