BES Yine kesilmiş (Haziran)

Kodla Büyü
Nisanda besten çıktım. Nisan yatırıldı mayıs yalan oldu. Şimdi buna haziran eklendi ne güzel

Haziran kesintisi olmadı(halk emeklilik) ama mayıs kesintisi iade edilmedi hala(nisan ayı iade edilmişti)

Ziraat Bank. Nisan'da BES'ten çıktım. Mayıs'ta yine kesildi. Tekrar sisteme girdiğimde yeniden cayma hakkı aktifti yeniden çıkış yaptım ve mayıs kesintisi geri yattı. Haziran kesinti yapılmamış. Mayıs'ta yeniden BES'e sokmuşlar. Sizin de aynı durum olabilir.

Anadolu hayat emeklilik internet şubesi giriş yaptığımda orada herhangi bir tutar vs yok. Yani otarafa aktarılan bir tutar yok ama benden kesinti var bu mayıs kesintisi nerede haziran nereye kesiliyor kimi nereyi aramalı?

Bende görünürde bes kesmemiş ama Nisan ile haziran maaşı aynı yani 67 lira eksik ama bordroda bes falan yazmıyor. Acaba yuzdelik dilim kesintisi bu ay mi oluyordu? Yoksa bes kesip yazmamislarmi?

Bende yok ama haziranda yine kesinti olan var gördüm bordrosunda

Bende kesinti yok. Demek ki kontrolü elden bırakmamak gerekiyor...

Arkadaşlar şundan mı bundan mı kesmişler diyinceye kadar bordronuza bakın. Kesintiler kısmına Bes ise karşısında yazıyordur kesilen miktar. Hiçbirşey yazmadan kesinti var ise gelir vergisi matrahına bakın 13250tl den fazla ise ve gelir vergisi kesintiniz gecen aydan fazla (yaklaşık 50-60 tlden fazla ise) vergi dilimine girmişsinizdir.

Geri