benden görevlendirme müdür yardımcısı olurmu

Kodla Büyü

agamuratcelebi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara yapılan bu eklemeye dair memurlar.net'in açıklamaları:

1- Yapılan düzenleme ek ders ücreti verilmesine yöneliktir.

2- 15/1/2012 tarihinden itibaren, boş bulunan eğitim kurumu yöneticiliklerine (okul müdürü, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı) vekâleten görevlendirme yapıldığında vekalet edilen göreve ilişkin ek ders ücretinin alınabilmesi için, asaleten atamada aranan tüm şartlar bir arada aranacaktır. Eğer asaleten atamada "sınav şartı" var ise bu sınava girebilme hakkının elde edilmiş olması gerekmektedir. Yani sınava girmiş olma değil, sınava girebilme hakkının olabilmesi şartı aranacaktır.

3- Vekâlet edilen göreve ilişkin ek ders ücreti, vekâlet görevinde bulunulan örgün ve yaygın eğitim kurumunca ödenecektir.

yukardaki yazıya göre ben iki yıllık öğretmenim görevlendirme müdür yardımcısı olur muyum olursada ekders alabilirmiyim

agamuratcelebi' Alıntı:
Eğer asaleten atamada "sınav şartı" var ise bu sınava girebilme hakkının elde edilmiş olması gerekmektedir. Yani sınava girmiş olma değil, sınava girebilme hakkının olabilmesi şartı aranacaktır.

Sınava girebilmek için en az 3 yıl görev yapmış olmak şartı aranıyor. Görünüşe göre biraz zor gibi geliyor.

asaleten atama yapılmayacak bu boş kadrolara değilmi sadece vekaleten atanacak

18 saat ekders alırsınız; ilgili amirinizin teklifi ile üst amiriniz ve (kaymakam veya valilik oluru) ve makam oluru ile göreve başlarsınız

ekders ile ilgili kararda bulunan yazdığınız maddelerin biraz daha altında olan koyu harflerle ilgili kısıma bakın tüm sorularınız cevaplayacaktır.

Geri