BEN MESLEĞİMDEN ÇOK SIKILDIMM

Kodla Büyü
sbh 8 aksam 5 diye bana yazı yollandı.okulu hizmetliden sonra ben acıyorum kimse yok. bir de yaptıklarımızın değeri hiç bilinyor zaten. Bir hocamın dediği gibi olay branş değil olay belirsizlik durumumuzun ne olacağı belli değil. Bizi anlayan birilerinin olmaması... Ne zaman bu düşüncelerden kurtulucağız bilmiyorum işte bu beni körelten, meslekten soğutan...

arkadaşlar bimere çalışma saatlerini sormuştum ben şöyle bir cevap geldi Okul Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni olarak görevlendirilen öğretmenler;
Günlük sekiz saati geçmeyecek şekilde kendilerinden sorumlu idarecilerinin çalışma saatlerine uyarlar.

bt öğretmenleri ile ilgili çalışma var mı, branş değiştirebiliyor muyuz? diye sormuştum bide ek yollanmış ama pdf uzantısı izinli değil diye uyarı veriyor o yüzden yükleyemedim.

makikosan' Alıntı:
Bizimde dün toplantımız vardı. Müdür bey:BT formatör öğretmenimize tşk ederiz, okulumuzda teknik aksaklık yok ve 5'e kadar bilgisayar sınıfına gelen çocuklarla ilgileniyor."dedi. Mutlu oldum. Küçük birşey ama insanın yaptıklarının farkedilmesi hoşuna gidiyor. Bence bizi aslı sıkan yaptıklarımızın küçümsenmesi, dün bunu anladım:)
hocam bende sana katılıyorum belirsizliğin yanında bizi üzen birşeyde farkedilmemek, çalışmalarımızın görülmemesi ama banada ilk defa bir müdürüm teşekkür etti :) toplantıda "bilgisayar öğretmenimize teşekkür ederiz okuldaki bilgisayarlarımızda her hangi bir sorun yok hepsi çalışır durumda ayrıca öğrencilerimiz istedikleri zaman ödevlerini internetten rahatlıkla yapabiliyor, web sayfamız sürekli güncel durumda" dedi. Önce baya şaşırdım ama mutlu oldum :)

aries32' Alıntı:
bu yazdıklarımızdan çıkan sonuc; BİZİ SIKAN YIPRANDIRANIN NE FORMATÖRLÜK NEDE DERSE GİRMEK , BİZİ SIKAN SAĞLIĞIMIZI ASIL BOZAN DURUMUN BELİRSİZLİK NORMSUZLUK GELECEKTE DERSİMİZİN VEYA DURUMUMUZUN NE OLACAĞINI BİLEMEME OLDUĞU GAYET AÇIK.

hayır bence bizi sıkan formatörlük !! 8-5 okulda durmak zorunda kalmak, dersimizin seçilmemesi yüzünden formatör olmak..bu 2. kez formatör oluşum ama bu sondur , seneye asla...

:Dhalimiz traji komik isyanlardayız hepimiz ama sesimiz bize bile ulaşmıyor :) elbetteki memnun değiliz formatörlüten özelliklede çalışma saatlerinden..müdürün öğretmenlerin bize yaklaşımından ama bir yandan da not derdi olmaması nöbet eğitsel kol,sınıf rehberliği olmamasıda bizi sevindiriyor biz ne isitiyoruz acaba :) mesaimiz 9-3 olsun müdür bize karışmasın havamız olsun arada yağlı ekmek olsun fena olmaz diyoruz hani :)

bence bilgisayar dersinden önce şu eğitsel kollar artık kalkmalı.. nöbeti öğretmen tutmamalı, nöbet ttacak birileri işe alınsın mesela.. yeni bir iş fırsatı olur? nöbet günleri bizim okulda çay içme yasağı var nöbetten sınıf<a sınıftan nöbete.. öğretmen harap..

Biz ne olacağımızı düşündüğümüz kadar MEB bizi ne yapacağını düşünseydi sorun çoktan çözülürdü. Eninde sonunda bizi bir kefeye koyacaklar ama ne zaman?

theArcher' Alıntı:
değerli hocalarım, atanamayan kardeşlerimizi de düüşünüp fazla isyan etmesek bazı durumlara diyorum. Tamam sonuçta sabır taşı değiliz ama son atamalardaki bize ayrılan kontenjan ve bakanın konuşmalarını dinledikçe bu gidişle 4-5 yıl içinde türümüzün son örnekleri olacak gibiyiz.
hocam onların atanamama sebebi bakanlığın ayıbıdır. sen üzerine alınma, senin o konuda bir kabahatin yok. bunun sorumlusu olarak kendini görüpte sahip olduklarını korumaktan vazgeçme, yoksa hakikaten türünün son örneği olursun.

BT formatörlüğünü geçtim meslek her anlamda sıkıntılı. Bugün sabah okula aksiyonla başladık.
Rehber öğretmeni olduğum sınıftan bir çocuk 5 tane arkadaşını almış gelmiş okula ceplerinde bıçaklar 8lerden bir çocuğu dövmek için. İlk dersin tenefüsündeyiz ben bahçe nöbetçisiyim. 3.katta olay oluyor bıçağı dayamışlar çocuğa, çocuklardan birisi bana koştu öğretmenim yukarda kavga ediyorlar diye. Koştum dışardan gelen çocukları zemin katta yakaladım bir odaya aldım birkaç saydırmadan sonra odadan dışarı çıkarıyordum, bu arada sağolsun diğer öğretmenler uyuyorlar, bizim öğrenciler hurra bunların üstüne 40 kadar öğrenci çullandılar. Ayırmak ne mümkün ancak darp ederek ayırabildik, onu at bunu at derken birkaç tane daha öğretmen geldi arada 3-5 öğrenci de telef oldu. Sonuç çocukları polis çocuk şubeye teslim ettik.
Hele bu dönem tam bir rezalet çevre okullardan uzaklaştırılan 3-5 öğrencimiz daha oldu, psikopata bağladık gidiyoruz sonumuz hayrolsun.
Bıkmak mı... BT öğretmenliğinin yanında öğretmenlik mesleğinden de...Çoktaann...

beni de dün çıldırttılar son 3 senede ders saatlerim 9-8-6 ve gelecek eğitim yılı için 3 saat olarak belirlendi. 9 saat seçmeli dersin 3 saatini bana, 3 saatini resim ve müzik öğretmenlerine, 3 saatini medya okuryazarlığı dersine verdi. il müdürler toplantısında güya medya okuryazarlığı seçilmesi konusunda karar alınmış. okulumuzda maaş karşılığını dolduramayan ve 13'er saat müzik ve resim dersi olan öğretmenlerin maaş karşılığını doldurmak için seçmeli ders verdi. Öğretmenler kurulu toplantısında itiraz ettiğimde resim öğremenine dönüp hocam başka okula gitmek ister misin diye soruyor? böyle müdürler düşman başına...

bende ukala ve öğretmene saygısı olmayan öğrencilerden ve bu tiplere hiçbir yaptırım yapılmamasından dolayı bıktım bu meslekten (liselerde bile disiplinin hiç bir caydırıcılığı kalmadı) :x

eeeee' Alıntı:
Arkadaşlar, inanın okuldaki öğretmenleri görünce içim kötü oluyor. dersi olan giriyor, dersi bitince de çıkıp gidiyor... her gün daha çok yorulduğumu ve yıprandığımı hissediyorum.. sabahtan akşama kadar okulda olmak beni çok sıkıyor... ne yapacağım bilemiyorum.. keşke böte okumasaydım... o kadar pişmanım ki.. ama yeniden öss ye girmek de çok zor geliyor.. herhangi bir kurumda memur olma ihtimalimiz var mı? bu konuda araştırma yaptım, ama bişey bulamadım... küçücük bücürlerin gelip de "öğretmenim bizim bilgisayarı tamir edecekmişsiniz, öğretmenimiz çağırıyo" demesinden nefret etmeye başladım...

:+1:

cagdas' Alıntı:
bende ukala ve öğretmene saygısı olmayan öğrencilerden ve bu tiplere hiçbir yaptırım yapılmamasından dolayı bıktım bu meslekten (liselerde bile disiplinin hiç bir caydırıcılığı kalmadı) :x
sonuna kadar katılıyorum. ilköğretimde de aynı. çocukla konuş konuş konuş biyere kadar velisiyle de konuşuyorum ama fayda yok :(

bide herkesin (diğer branşlar) "bilgisayarcı olmak varmış" demesi yok mu?
ayrıca idarecilerin sürekli seni çağırıp durması diğer öğretmenler kendi aralarında müdürün sağ kolu valla hep adını döylüyor karısından sonra en çok gördüğü sensin gibi densiz konuşmalrı gülüp geçiyorum öfkem yok onlara sadece bizi bu duruma düşürenler utansın bide eğitici arkadaşlar güya denetleme yapıyorlar havalar içindeler buda çok can sıkıcı öyle yapacaklarına 15 ttaillerde valiliklere il milli eğitimdekeilere baskı yapıp görevlendirmeleri o tarihlere getirmeseler ...ayrıca giriş ve çıkış saatleri felaket bazen hiç oturmadığım oluyor öğretmenler odasında otursan göze batıyon yatıyor diyorlar gelmesen o bil.odasında canım yanımıza gelmez ne oldugumuz belli değil valla bende çok sıkıldı müdrlerin müdür yrd. larının elinde kısıldık kaldık acayip bir iş kolu olduk ne oldugu belli olmayan çünkü kimsenin gözünde öğretmen değiliz bilgisayarcıyız.....

6 yıllık öğretmenim ve bu sene formatörlük yapmaya başladım. daha önceleri derslere giriyordum tabiki kendi branşım dışında. :) bu sene derslere de girmiyorum (bilgisayar dersi seçilmediğinden:)) ve kendime ayıracak vaktim bol. bundan yakınacağıma tadını çıkarmak daha mantıklı bence. mesela bilgisayar konusunda kendimi geliştirecek vaktim oluyor bu bile bence çok iyi. meslekten sıkılma konusunda ise bütün öğretmenler şikayetçi nerdeyse.

the_korsan' Alıntı:
BT formatörlüğünü geçtim meslek her anlamda sıkıntılı. Bugün sabah okula aksiyonla başladık.
Rehber öğretmeni olduğum sınıftan bir çocuk 5 tane arkadaşını almış gelmiş okula ceplerinde bıçaklar 8lerden bir çocuğu dövmek için. İlk dersin tenefüsündeyiz ben bahçe nöbetçisiyim. 3.katta olay oluyor bıçağı dayamışlar çocuğa, çocuklardan birisi bana koştu öğretmenim yukarda kavga ediyorlar diye. Koştum dışardan gelen çocukları zemin katta yakaladım bir odaya aldım birkaç saydırmadan sonra odadan dışarı çıkarıyordum, bu arada sağolsun diğer öğretmenler uyuyorlar, bizim öğrenciler hurra bunların üstüne 40 kadar öğrenci çullandılar. Ayırmak ne mümkün ancak darp ederek ayırabildik, onu at bunu at derken birkaç tane daha öğretmen geldi arada 3-5 öğrenci de telef oldu. Sonuç çocukları polis çocuk şubeye teslim ettik.
Hele bu dönem tam bir rezalet çevre okullardan uzaklaştırılan 3-5 öğrencimiz daha oldu, psikopata bağladık gidiyoruz sonumuz hayrolsun.
Bıkmak mı... BT öğretmenliğinin yanında öğretmenlik mesleğinden de...Çoktaann...
Çoğu okulda aynı problemler var artık bizim okulda da geçen sene bir öğretmen öğrenci tarafından bıçaklanmış, bu sene de bir öğretmene veliler saldırı öğretmen çocukların maskarası oldu resmen. Disiplin cezaları kesinlikle caydırıcı olmalı bu ne iş ne yapmaya geliyoruz biz çocuk ne isterse yapıyor ama hiç bir ceza yok suç yok eğitim sistemi en başından sonuna kadar her konuda (A dan Z ye) gözden geçirilip YENİLENMELİ

üniversite boyunca, sürekli projeler üzerinden çalıştık.bir proje nasıl hazırlanır, aşamaları nelerdir, ekip çalışması nasıl olur, proje nasıl sunulur, paydaşlar nasıl oluşturulur,yazılım olarak hazırlanan proje nasıl pazarlanır... teknolojiyi sevdirmek için hazırladığımız afişler mi desem, materyal geliştirme dersleri mi desem, medya araçlarının nasıl verimli kullanıalcağına dair eğitimler mi desem(şimdiki medya okur yazarlığı)..... kısaca tamir dışında her şeyi yaptık. şimdi ise elektrik alt yapısı çok kötü olan, 10 tane bilgisayarı aynı anda çalıştırdığımda 2-3 tanesi açılamayan bir okulda boş boş oturup formatörlük adı altında oturuyorum. öğretmenler ohh ne rahat der, idareci zaten yaptığın iş yok der.

Merak ediyorum uzaktan eğitim diye bir dersi üniversitede bizden başka alan var mı? proje geliştirmeyi bizden başka alan var mı? peki bize bu konularda niye danışılmıyor?

Kısaca, bizi zaten yok sayıyorlar! Evet bende çok sıkıldım. Bir bunları görünce daha da sıkılıyorum. Müdürle anlaşamıyoruz zaten. Adam bana geliyor seni seneye norm fazlası göstereceğim diyor.

Yaa yeter yaa ya adam gibi işiniz bu desinler ya da buna bir çare bulunsun artık biz öğretmen olmak için okumadık m? peki neden öğretmenlik yaptırmıyorlar? Bizim branşta eksik olunca formatörlük kursu açılıp herkesi formatör yapmayı biliyorlar. Şimdi de bizim için bir yol bulunsun ya da başka branş seçme hakkı verilsin. Lanet olsun bu bölümü okuduğum güne. ders programımı değiştirmişler salı çarş. ilk saate ders koymuş müdür yrd. dersler 7 de başlıyor. okul ev arası 1 saat uzak. 5 ya da 5.30 da uyanırım artık bide 5 te çıkacaksın demezler inşşş. NEFREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEET EDİYORUM YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :verymad: :verymad:

Diyavol' Alıntı:
üniversite boyunca, sürekli projeler üzerinden çalıştık.bir proje nasıl hazırlanır, aşamaları nelerdir, ekip çalışması nasıl olur, proje nasıl sunulur, paydaşlar nasıl oluşturulur,yazılım olarak hazırlanan proje nasıl pazarlanır... teknolojiyi sevdirmek için hazırladığımız afişler mi desem, materyal geliştirme dersleri mi desem, medya araçlarının nasıl verimli kullanıalcağına dair eğitimler mi desem(şimdiki medya okur yazarlığı)..... kısaca tamir dışında her şeyi yaptık. şimdi ise elektrik alt yapısı çok kötü olan, 10 tane bilgisayarı aynı anda çalıştırdığımda 2-3 tanesi açılamayan bir okulda boş boş oturup formatörlük adı altında oturuyorum. öğretmenler ohh ne rahat der, idareci zaten yaptığın iş yok der.

Merak ediyorum uzaktan eğitim diye bir dersi üniversitede bizden başka alan var mı? proje geliştirmeyi bizden başka alan var mı? peki bize bu konularda niye danışılmıyor?

Kısaca, bizi zaten yok sayıyorlar! Evet bende çok sıkıldım. Bir bunları görünce daha da sıkılıyorum. Müdürle anlaşamıyoruz zaten. Adam bana geliyor seni seneye norm fazlası göstereceğim diyor.
:alkis: :alkis: :alkis:

Geçenlerde yolum kütüphaneye düştü. içerisi bomboştu. Eskiden kütüphaneci olmanın sıkıcılığını düşünürdüm, şimdi ise biz aynı konumdayız, sabahtan akşama kadar bt sınıfında beklemek zorundalığı beni de sıkıyor. Keşke akşam 5'e kadar kalmak zorunda kalmasak (ikili öğretimdeyim), en azından bunu kolaylaştırsalar..

Geri