"Bellek written olamadı" hatası....

Kodla Büyü

akeldan

Aktif Üye
Arkadaşlar okuldaki bilgisayar yazıcısından çıktı almak istediğimde "Bellek written olamadı" diye bir hata veriyor. Bilgisayara format attım yazıcıyı kurdum birkaç çıktı aldıktan sonra yine aynı hatayı verdi. Sorunsuz çalışan başka bir bilgisayarda denedim yine aynı sonuç... Böyle bir sorun başına gelipte çözebilen varsa yardımcı olabilirmi...

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    14.1 KB · Görüntüleme: 2,217
Hocam sorunun kablodan olduğunu zannetmiyorum çünkü ilk kurduğumda çıktı aldım ve bilgisayarı değiştirip ilk kurmamda yine çıktı aldım, hatayı sonradan vermeye başladı.. Ama deneyeceğim...

Hocam yazıcı sürücüsü belleğin istediği adresini kullanamadığına göre;

1- Yazıcı sürücüsüyle başka bir program aynı bellek adresini kullanmaya çalışıyor. Çalışan diğer programları kapatıp deneyin.

2- Yazcının sürücüsünü güncellemeyi deneyin.

Bunlar da olmazsa o zaman donanımsaldır. Olmazsa ram i falan bi temizleyip tekrar takabilirsiniz. Güvenlik kartı varsa onunla da alakalı olabilir.

akeldan' Alıntı:
Hocam sorunun kablodan olduğunu zannetmiyorum çünkü ilk kurduğumda çıktı aldım ve bilgisayarı değiştirip ilk kurmamda yine çıktı aldım, hatayı sonradan vermeye başladı.. Ama deneyeceğim...

Zaten kablo ile ilgili sorunlar böyle. Bir yazıyor bir yazmıyor.

Ha kablodan dolayı bellek written olamadı diye hata hiç almadım ama bir yazıp bir yazmamasından dolayı kablodan şüphelendim. Denemeye değer.

Arkadaşlar sorunu çözdüm, sorun kablodan veya fot. mak. değilmiş, işletim sisteminde imiş. Ben xp-sp2 kurmuştum bilgisayara, ayrı ayrı temiz iki bilgisayarda denememe rağmen aynı hatayı veriyordu, xp-sp3 kurdum hata vermeden çalışıyor. Başına böyle bir sorun gelen olursa diye....

Geri