.

Kodla Büyü
Atatürk barajı ile karakaya barajı ve asi nehri arasında şuan çok deprem olması şaşırtıcı.Kuraklık yeraltı suları ve gereğinden fazla demografik değişim cografyanın dengesini bozdu heralde.Sadece tektonik hareketler ile açıklanamaz bu durum.

Aybr hocama yanıt olarak
"Kesin olarak gerçekleşecek bu depremle ilgili ne gibi tedbirler alıyorsunuz?", "Ve o depremde kesin gerçekleşecek." Hocam bu cümleler bana çok yanlış geldi. "Kesin" özellikle. Gerçekleşme ihtimali olabilir. Allah'ü Teala Dünyada olabilecek bazı olayları gizlemiştir. Günümüz teknolojisinde belki bazıları tahmin edilebiliyor.
Ama deprem'de her ne kadar tedbir alırsanız alın. Başınıza gelecek olaylar ezelde takdir buyurulmuş. 30 yıllık binada da otursan 0 binada da otursan fark etmez.
"konya-da-yangin-cikan-evde-coken-catinin-altinda-kalan-7-depremzede-öldü." bak bu habare. Nereye kaçarsan kaç."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İsra Suresi 13. Ayet.
وَكُلَّ اِنْسَانٍ اَلْزَمْنَاهُ طَٓائِرَهُ ف۪ي عُنُقِه۪ۜ وَنُخْرِجُ لَهُ يَوْمَ الْقِيٰمَةِ كِتَابًا يَلْقٰيهُ مَنْشُورًا
"Her insanın boynuna kaderini taktık. Kıyamet günü de onun için, önünde açılmış olarak bulacağı bir kitap çıkartırız."

Müdahil olabileceğin bir kader ile müdahil olamayacağın Külli bir kader vardır. Biz Allah (c.c.) verdiği cüzi irade ile bazı olayları değiştirebiliriz. Lakin günümüzde insan kusuru ne varsa "Kader" diyip işin içinde çıkıyoruz. Şer-i hukukta bunun manası da şirktir. Keza kendi elinde olan işleri doğru dürüst yapmayıp suçu haşa Alla(c.c.) atmak en büyük günah ve şirktir.
o halde binleerce korumayla gezmek te saçma

Arkadaşlar, enerji yüklenmiş, kırılmak üzere olan fay bölgelerinin RADON GAZI saldığı, bunun uydulardan tespit edilebildiği, buralara HAARP sistemi ile ELEKTROMANYETİK SES DALGALARI gönderilerek; yüklü fay hatlarında depremlerin tetiklenebildiği söyleniyor. 1999 depreminin ve 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremlerinin normal olmadığı, ittirilmiş yani tetiklenmiş deprem olduğu söyleniyor. Bana mantıklı geldi. Birilerinin elinde böyle bir teknoloji varsa. Bunu kullanıyor olabilirler. İstanbul'da fay hattı, henüz yüklü değil mi, yoksa zarar vermek istemiyorlar mı anlayamadım.

"Söyleniyor..."

Kim söylüyor Allah aşkına?

Bu gidişle Bu depremler yüzünden akıl saglimiz bozulmasa.hukumeti karanlık günler bekliyor kanımca.secilmeleri çok zor.

İttirilmiş kaktırılmış vs deprem çeşidi yok.
Demografi depremi tetiklemez. Akıl var mantık var. İnsanlar nasıl depremde rol alabilsin?
Haarpla yapmak isteseler kendileri hariç tüm dünyayı yok ederler. Kimden bahsediliyorsa.
İnsanlardan önce de depremler oluyordu. İnsanların yaşamadığı gezegenlerde de deprem var.

Saçmalanır da bi' sınırı olur bazı şeylerin.
Dünyanın büyüklüğü hayal edilemediği için bu saçmalıklar alıp başını gidiyor.

Dindar, dinsiz vs. olup olmamak değil insan kendini hemen her şeyin merkezine koyuyor. Benim hakkım da mı konuştular, benim üstüme oynuyorlar, ben merkezdeyim, şehrim merkezde, ülkem hedefte.

Dünyanın her yerinde hep deprem oluyor. Yaşadığımız doğal afet çok kötü. Ölenlere rahmet, kalanlara sabır diliyorum. Ölüme sebep yandaki bina yıkılmazken kendi binası tuzla buz olan müteahhitler ve izin verenler. Bir kişi parası çok diye ev yapmamalı. Roket de yapsın o zaman düşsün kafamıza, parası var diye araba yapsın. Parası var aklı yok etik değerleri hiç yok. Kendi oturacağı evi yapabilir, başkasının canına kast etti insanlar.

Allah herkese akıl versin başka da bir şey demiyorum. İşkembeden sallamak kolay.

Hocam ben de diyorum ki; bu olanların tamamını kadere bağlamak mantıksız. Yardan akıl vermiş onu kullan demiş. Kaderinin bir kısmı da seni elinde demiş. Verdiğim ayet ile de bunu anlatmaya çalıştım ama, sırf ayet paylaştım diye neredeyse linç yedim. Elbette bilimi referans almadan her şeyi kadere yüklemek hatadır. Onu anlatmaya çalışıyorum lakin yazamıyorum sanırım. :)

İttirilmiş kaktırılmış vs deprem çeşidi yok.
Demografi depremi tetiklemez. Akıl var mantık var. İnsanlar nasıl depremde rol alabilsin?
Haarpla yapmak isteseler kendileri hariç tüm dünyayı yok ederler. Kimden bahsediliyorsa.
İnsanlardan önce de depremler oluyordu. İnsanların yaşamadığı gezegenlerde de deprem var.

Saçmalanır da bi' sınırı olur bazı şeylerin.
Dünyanın büyüklüğü hayal edilemediği için bu saçmalıklar alıp başını gidiyor.

Dindar, dinsiz vs. olup olmamak değil insan kendini hemen her şeyin merkezine koyuyor. Benim hakkım da mı konuştular, benim üstüme oynuyorlar, ben merkezdeyim, şehrim merkezde, ülkem hedefte.

Dünyanın her yerinde hep deprem oluyor. Yaşadığımız doğal afet çok kötü. Ölenlere rahmet, kalanlara sabır diliyorum. Ölüme sebep yandaki bina yıkılmazken kendi binası tuzla buz olan müteahhitler ve izin verenler. Bir kişi parası çok diye ev yapmamalı. Roket de yapsın o zaman düşsün kafamıza, parası var diye araba yapsın. Parası var aklı yok etik değerleri hiç yok. Kendi oturacağı evi yapabilir, başkasının canına kast etti insanlar.

Allah herkese akıl versin başka da bir şey demiyorum. İşkembeden sallamak kolay.
Diyelim ki kapına yetim öksüz ya da zor durumda insanlar geldi.sirf siyaset yüzünden ilgilenmedin trilyonluk evin araban var sen banka promosyonu niye az diye tartışırken etrafında insanlar zorluk çekiyordu.demografik yapı bu yüzden dolayli olarak etkiledi.bu taş toprak herkesin.sirf çıkarlar yüzünden göç ettirilen savaş açlık mağduru insanları görmezden geldik.sonra fakirlesiriz diye korktuk.tabi inanmayan için farklı.adam yıkılmak üzere olan binaya giriyor adam aptal mı?belki de üç beş kuruşumu kurtarırim diye canını hiçe sayıyor.sirf kendi amaçları için bu garibanlari göç ettirenler?dark souls karakteri Allah sana akıl versin.yazdiklarim sana saçma geliyorsa oku geç.

Ne diyorsunuz siz? Türkçe yazar mısınız? Depremle trilyonluk ev araba yetim öksüz vs. ne alaka? İnsanlar yokken de deprem oluyordu diyorum. Anlamıyorum sizi.

Yani şu düşünce tamamen beyinsizlik tamamen mallık artık ne diyim bilemedim.

Dine inanmıyor veya muhalif, o zaman ne yetim öksüz hakkı dinler, trilyonluk evde oturur, promosyon peşinde koşar. Yani yazmayayım dedim de gerizekalılık az kalır.

Ya demografi ile depremin ne alakası var. Az okuyun be. Beyninizi çalıştırın az. Suriyelileri istememek ne alaka? İstemiyorum ülkemde. Bunun depremle ne alakası var? Yetimin öksüzün depremle ne alakası var. Dolaylı olarak etkiledi ne demek?

Buradaki vefatların sebebi, işini doğru yapmayan müteahhitler ve denetlemeyen kurumlar.

Bir de kendi aptal düşüncelerine inanmayanlar muhalif veya dinsiz "inanmıyor" oluyor. Belki karşısındaki kişi de aynı görüşte aynı dini görüşe sahip.

Ben bu beyinsizliğe artık tahammül edemiyorum. Daha da bu forum sitesine, dosya paylaşımı vs. hariç yorum yapmayacağım.

Adam hâlâ fakirleşiriz diye korktuk tabi diye kinaye yapıyor. Hasbinallah. Korku değil onun adı. Kişi başına düşen GSYH. İyi o aynı yüzölçümüne tüm dünya gelsin. Ya sabır. Japonya'da, Amerika'da falan tımarhaneye atarlar.

-Depremlerin nedeni Meksikalıları ülkemize almamak.
+Ama suç oranı, işsizlik, taciz olayları
-Onlar din kardeşimiz hepimiz Hristiyanız. Amerika'nın %99'u Hristiyan. Sen bölücüsün.

Al evinde besle.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Çok bile yazdım sinirlenip.

Moderatör tarafında düzenlendi:
"Söyleniyor..."

Kim söylüyor Allah aşkına?
Kıyamet Silahı olarak da bilinen HAARP, Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı demektir. Bu program ABD Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülür ve iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere kurulmuştur. Araştırma merkezi Alaska’dır. HAARP fikri, ilk kez Sırp asıllı ABD'li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır.

Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır.
HAARP, Pentagon'un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir.
HAARP'ın yapabileceklerini kısaca şöyle sıralayabiliriz;
1- İklimleri değiştirmek
2- Suni Deprem yaratabilmek
3- İnsan bilincini kontrol edebilmek
4- Sel ve kuraklık oluşturabilme
Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir. Bu yüzden HAARP tesislerinde, uçak kontrol sistemi kurulmuştur. Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda antenlerin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmaktadır. Tesla bu çalışmanın temelini atan kişidir. Tesla iyonosfere gönderdiği radyo frekanslarının çok daha kuvvetli bir şekilde geri döndüğünü fark etmiş ve bunun üzerine çalışmıştır.
Çalışmanın ana işlevi; iyonosfere doğru yüksek hatta çok yüksek radyo frekansları göndermektir.

Haarp tam 180 kablodan oluşur ve toplamda 36 Milyon Watt enerji açığa çıkarır. Amerika'da ise bir elektrik santrali sadece 52 bin Watt kullanabilmektedir. Bu projenin gücünü buradan çok daha iyi anlayabiliriz.
Bu silaha "Kıyamet Silahı" diyenler de var ki haksız sayılmazlar. HAARP, gelişen Teknoloji ile ileride çıkacak olası savaşlarda kullanılabilecek çok tehlikeli bir silahtır. Çünkü HAARP’in özelliklerinden biri, istenilen yerde deprem oluşturabilmesidir. Bu nedenle birçok ülke Amerika’dan HAARP çalışmalarını durdurmasını talep etmiştir.

Kıyamet Silahı olarak da bilinen HAARP, Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı demektir. Bu program ABD Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülür ve iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere kurulmuştur. Araştırma merkezi Alaska’dır. HAARP fikri, ilk kez Sırp asıllı ABD'li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır.

Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır.
HAARP, Pentagon'un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir.
HAARP'ın yapabileceklerini kısaca şöyle sıralayabiliriz;
1- İklimleri değiştirmek
2- Suni Deprem yaratabilmek
3- İnsan bilincini kontrol edebilmek
4- Sel ve kuraklık oluşturabilme
Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir. Bu yüzden HAARP tesislerinde, uçak kontrol sistemi kurulmuştur. Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda antenlerin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmaktadır. Tesla bu çalışmanın temelini atan kişidir. Tesla iyonosfere gönderdiği radyo frekanslarının çok daha kuvvetli bir şekilde geri döndüğünü fark etmiş ve bunun üzerine çalışmıştır.
Çalışmanın ana işlevi; iyonosfere doğru yüksek hatta çok yüksek radyo frekansları göndermektir.

Haarp tam 180 kablodan oluşur ve toplamda 36 Milyon Watt enerji açığa çıkarır. Amerika'da ise bir elektrik santrali sadece 52 bin Watt kullanabilmektedir. Bu projenin gücünü buradan çok daha iyi anlayabiliriz.
Bu silaha "Kıyamet Silahı" diyenler de var ki haksız sayılmazlar. HAARP, gelişen Teknoloji ile ileride çıkacak olası savaşlarda kullanılabilecek çok tehlikeli bir silahtır. Çünkü HAARP’in özelliklerinden biri, istenilen yerde deprem oluşturabilmesidir. Bu nedenle birçok ülke Amerika’dan HAARP çalışmalarını durdurmasını talep etmiştir.

İkna oldum.

Tövbe edelim dua edelim.umulurda Allah bize rahmetini gösterir.Allahim yaptığım hatalardan pişmanım.keske yapmasaydim.sen bağışlayıcısin bizi bağışla.yoksa ziyan edenlerden oluruz.seninn rahmetine sığınıyoruz bizi affet amin.artik yorum yapmayacam.

Hocam peki abd neden kendi ülkesinde ki tusunamileri yada depremleri etkilemiyor?
Henüz onu yani engelleme işini keşfedemediler galiba... Bu sistemi kullanarak, Amerika Rusya' da kuraklık yapıyor, Rusya karşılık olarak Amerika'da ormanları yakıyor ya da kasırga (katrina) çıkarıyor. Bilim kurgu filmi gibi, insanın inanası gelmiyor, ama yabana atmamak gerek.
2043 YILINA KADAR İSTANBUL'DA BÜYÜK DEPREM BEKLENMEMEKTEYMİŞ.
Prof Dr. Şener Üşümezsoy Hoca: "İstanbul'da en fazla 6,5 şiddetinde bir deprem olur" diyor. Fakat elin uşağı rahat durmuyor ki, kendi haline bırakılsa 6,5 ile kırılacak fayı; acaba kendi haline bırakacaklar mı? Henüz kırılmamış yüklü fayı, frekansla tetiklerlerse durum ne olur? İşte bütün mesele bu.

haaarp diyenler saçmalıyor. Bilimsel olarak imkansız. 1509 küçük kıyamet depreminde de mi haarp vardı?

Bir çok bilim adamının belirttiği gibi İstanbul'daki bir çok iş kolunun Anadolu da kurulacak güvenli yerlere taşınarak nüfusunun acilen azaltılması lazım.

Dünyada bu kadar dar bir alanda bu kadar çok nüfus ve ülkenin iş ekonomi hayatının yarıdan çoğunun döndüğü bir ülke yok.

Olası 7 ve üzeri bir deprem her anlamda yıkım olur. Ülkemiz uzun zaman kendini toparlayamaz.

3.5 sene önce okullar açıkken marmara açıklarında 5.9-6 büyüklüğünde kısa süreli bir deprem oldu. Hemen hemen hiç hasar olmamasına rağmen Ülke genelinde telefon ve internet şebekesi çöktü.

Şu an sadece İstanbul'da 16-20 milyon insan yaşadığından bahsediliyor. Bir çok sokağa günlük hayatta itfaiye aracı bile sığmıyor. En ufak hava muhalefetinde trafik kilitleniyor.

Allah muhafaza deprem anında karadan ulaşım yapacak yer yok. Ana aksların hepsi kapanır. Yolların Üstüne her an uçacak sayısız eski bina var.
Yaralıları kurtarmaya enkazları kaldırmaya hayatta kalanlara su , gıda, sağlık , hijyen malzemesi göndermeye binlerce uzman personel ve hava aracı lazım olur. Kanalizasyon ve içme suyu alt yapısının tahribi salgın hastalığı getirir.

Sonumuz hayrola.
Yetkililer Gereksiz tartışmalara girmeden Çok geç kalınmadan aklın be bilimin yolunu takip etmeli

Haarp mış asrın felaketiymiş , bunlar hep sorumluluktan kaçma şeysleri …

Siyasilerin bunu yapması normal halkın can güvenliğin adamların çok umrunda değil adam koltuğunu sağlamlaştırma peşinde.
Fakat halkın bunu aptalca paylaşması adamın ekmeğine yağ sürüyor.

Yarın ve ertesi günlerde gerçekleşecek depremde bunun bedelini yine halkın kendisi ödeyecek.
Ekmeğine yağ çalınan siyasiler ise sorumluluktan kaçmak için yeni başlıklar bulacak. Asrın felaketi 2, gaarp…vb.

50 bin kişi ölmüş bir tane istifa yok, masal anlatmaya devam ediyorlar. Halkımız masal dinlemeyi çok seviyor bu sebeple hem kendileri hem çocukları bu felaketlerle yaşamaya devam edecek.

Katiller aramızda dolaşıyor hepimiz kimler olduğunu biliyoruz.

İnsan olan değil istifa intihar eder.
Bence o köprüye bu mühendisin ismi verilebilirdi, bir farkındalık olurdu en azından. Herkes liyakat, sorumluluk, vazife namusu nedir diye kendini bir sorgulardı. Almanlarda, japonlarda olan disiplin, ahlak, namus anlayışı yıllar geçse de değişmiyor. Bizde ise cumhuriyetin ilk yıllarından, Atatürk'ün ölümünden sonra yavaş yavaş her şey bozulmaya başlamış.

Bence o köprüye bu mühendisin ismi verilebilirdi, bir farkındalık olurdu en azından. Herkes liyakat, sorumluluk, vazife namusu nedir diye kendini bir sorgulardı. Almanlarda, japonlarda olan disiplin, ahlak, namus anlayışı yıllar geçse de değişmiyor. Bizde ise cumhuriyetin ilk yıllarından, Atatürk'ün ölümünden sonra yavaş yavaş her şey bozulmaya başlamış.
Atatürk'ten sonra ya eğitim sistemimizde bir sorun var. Ya genetiğimizde ya inanç sistemimizde.

İnanç sistemimiz herşeyi gökteki tanrıya havale etme tarzına dayalı olduğu için büyük sorun.

Depremden korunmanın en büyük unsurlarından birisi ekonomi. Parası olmadığı için insanlar ilk sallantıda yıkılacağını bildiği evlerde oturuyor. Parası olmadığı için test yaptıramıyor. Test yaptırsa 99 öncesi yapılan binaların hemen hemen hepsi mevcut yönetmeliğe uygun olmadığı için çürük çıkacak. Bina çürük çıktığı zaman 1 ay içinde binanın boşaltılması gerekiyor. İnsanlar yeni ev alacak parası olmadığı ve ya kira ödeyemeyeceği için çürük evlerinde ölümü bekliyor.

İstanbulda deprem olursa ölenler şanslı olacak şeklinde bir söz duymuştum. Durumun vehameti daha nasıl açıklanabilir ki

Geri