Bebek Telsizi ?

Kodla Büyü
Re: Ynt: Bebek Telsizi ?

Tüm mesele vericideki mikrofon hassasiyeti ile;
Alıcıdaki hoparlöre giden preanfiden önceki squelch devresinde.
.
.

Preanfisi ile birlikte bence çalışabilir bir squelch devre şemasını yeni buldum.
LM380 Ses çıkışı 8 ohm hoparlör için 2watt verir.
Ama elinde varsa bir preanfi kiti, onuda kullanırsın. (LM 380 Tanesi yarım dolar ) 8 pin bacaklı olanıda var.Ama anfi şeması çok az bişey değişir.Bu 14 bacaklı olanında soğutma için şaseye lehimlemek için fazladan pin çıkmışlar.
SQUELCH devresindeki fet i bulamazsan, yerine bf245 yada elindeki bir fet i kullan.
LM 380 den önce de bir volüm potu ekle istersen. Bana kalsa diyotlardan sonraki 3 direnç ve bir kondansatörü söker ve yerine seri bir kondansatörle sürülen açma kapama switchli ( cihaz on/off için) volüm potu koyarım.

KUSURA KALMAYIN YENİ GÖRDÜM.
VOLÜM Ü EN BAŞA GİRİŞ E KOYMUŞLAR.
Başarılar.

images

Ben de şu devreyi öneririm.
Tabiki alıcısı ile birlikte (alıcıya yukardaki şemayı uygula) bebek telsizi squelch siz olmaz.
http://www.robotistan.com/433-mhz-rf-kablosuz-vericitransmitter

Ha bu verici devrenin mikrofon ve mikrofon preanfisi yok.
http://s.aliexpress.com/7JvyQnqU

2. Alternatif Link

https://m.aliexpress.com/s/item/327...32710000766&shortkey=7JvyQnqU&addresstype=600
Anten olarak en fazla 5-6 cm lik bir teli, 2-3 tur sar ve 5 cm lik pipete (siyah renk pipet bulursan iyi olur) yerleştir.Masrafsız ve gayet şık.
Kutu ve pil yuvası ile birlikte kargolar dahi 50tl zor tutar.
Bence profesyonel baby telsizlerine taş çıkartır.250 tl ya marka bebek telsizi alan arkadaşıda gördüm.Bebek telsizi olunca, :mrgreen: aliexpress bile gözünü açmış.
Güzel proje.

Birinci link
Aliexpres için verdiğim mikrofon preanfisi yerine olur.
Diğer son ikisi ise.
4 kanallı ve bana fazla karışık geldi.Ben çözümleyemedim.
Daha doğrusu kullanması sizin becerinize kalmış.
Lakin;
İlk mesajımda verdiğim squelch devresi, bebek telsizi için şart.Yoksa;
Alıcı çıkışından yani hoparlörden sürekli hışırtı şeklinde ki beyaz gürültüyü dinlersiniz.

Scuelch i alıcının çıkışına bağlıyorum değil mi?
Yani mikrofon devresini vericiye, alıcının çıkışınıda scuelc e bağlayacam kabaca böyle dimi?

Aynen öyle.
Basit bir diyot devresi ( dip gürültü için) ve (Hoparlör için) amfi katı.
.

Aslında bu bebek telsizleri niye pahalı şimdi aklıma geldi.Sanırım dış kutularında kanserojen madde olmaması için fcc standartları çok yüksek.

ip kare al geç hocam. Bebek telsizi almayı düşünenler şu an hep aynı şeyi yapıyor. Üstelik ip kamera daha ucuz. Üstelik görebiliyorsunuz da.

bebek telsizini rf ile yapayımda kamerayıda wifi ile yaparım olmazsa.
2 projeyide daha önce yapan varsa ayrıntılı bilgi paylaşımı yaparlarsa sevinirim.

http://www.hepsiburada.com/azemax-ip610 ... ZEST0IP610

Arkadaşlar ben de kendi bebeğim için bu kameradan aldım wifi ağına bağlayıp, pcden, akıllı telefondan, tabletten sadece evden değil dünyanın her yerinden izleyebiliyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Benden sonra engelli çocuğu olan bir yakınımıza da kurduk oda çok rahatladı. Dilerseniz ortamdan ses alabildiğiniz gibi ortama ses de gönderebiliyorsunuz. Eğer ortamda wifi ağı yoksa kameranın yaydığı wifi ağına bağlanrak yine izleme yapabilirsiniz.

bir zamanlar görüntüsüz olanlarından gelmişti ingilteredeki bir akrabamızdan. çok rahatlık sağlıyor bu gün alacak olsam görüntülüsünü alırım 3 e 5 e bakmam. malzemeleri alıp yapayım deseniz de hemen hemen aynı masrafı bulur diye düşünüyorum

Şöyle kabaca bi düşünüyorumda bu bebek telsizi yada görüntülü olanı , pek sanki kod gerektirmiyor elektronik proje gibi geldi bana bence işin içine cep telefonlarını dahil etmeliyiz.

Madem konu dağıldı:) android için Dormi diye bir uygulama var. Telefonlardan birini alıcı birini verici yapıyorsunuz. Online telsiz kamera vs olarak kullanıyorsunuz. Ücretli fakat bugüne kadar gördüğüm ücretini hak eden tek uygulama. Gerçi 10-15 saat ücretsiz kullanma hakki var bize yetti ücretsiz kullandım yani.

Geri