Bebek arabası tavsiyesi...

Kodla Büyü

zonkor1982

Site Gezgini
Arkadaşlar 15 gün içinde bebeğimiz olacak. bu konu hakkında tecrübesi olanlar tavsiyede bulunabilir mi?

zonkor1982' Alıntı:
Arkadaşlar 15 gün içinde bebeğimiz olacak. bu konu hakkında tecrübesi olanlar tavsiyede bulunabilir mi?
Hocam şimdiden hayırlı olsun. Ben Kraft'ın ürünlerini kullanıyorum.Hem bebek arabası,hem mama sandalyesini aldım.Gayet güzel.Size tavsiyem,kolu iki tarafa da dönebilen,yani iki taraflı kullanabileceğiniz model alın,çok rahat oluyor. Arabayı isterseniz bebeğiniz size dönük bir şekilde,isterseniz karşı tarafa dönük kullanırsınız.Güneşin açısına göre ayarlamak bakımından çok rahat oluyor. Tekrar hayırlı olsun.Bebişinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanızı dilerim.

şimdiden Allah bağışlasın Analı babalı büyütsün
hocam arkadaşın dediği gibi kolu iki tarafa da dönebilen alırsanız kullanışlı olur rüzgardan güneşten bebişi korumuş olursunuz
birde aracınızın bagajına göre alın bazı bebek arabaları oldukça büyük oluyo ve aracın bagajında başka yer kalmıyo bebişin yatabileceği şekilde en küçüğü fazlasıyla işinizi görür

craft diye bir marka al ben hala pişmanım.. pier cardin almıştım.. craft al.. paran varsa 3 tekerlekli olanlardan al.. tekerlekleri şişme ve büyük tekli olsun ve hafif..

Hocam gözünüz aydın olsun. Allah tam ve sağlam doğum nasip etsin. Biz oğlumuza iki taraflı kullanabilenden aldık ve kullanamadık desem doğru olur. Çünkü kolu diğer tarafa çevirince sürmek zorlaşıyor ve tekerlekleri kontrol etmek de güçleşiyor. Bence baston şeklinde katlanılan modeller hem pratik hem de daha kullanışlı. Bir çok markada bulabilirsiniz. Kraft ve maria claire markaları da ayrıca öneririm.Puset de ev içinde bebeği koymak için rahat oluyor.

hocam hocalarıma katılıyorum..
kesinlikle kraft al diyorum...sakın şaşma...
3kuruş fazla ver ama kraft al...özellikle bastonlu ve katlanıp beyzbol çantası şekline gelen tipler var tavsiye ederim arabada da yer yapmaz...
alırken hafif olanı al...sana tavsiyem...malum apartmanda oturuyorsan ve asönser yoksa bu iş yani taşıma işi ellerinden öper...bişey olmaz taşıyacağımı 3 merdiven deme çünkü bir kere taşımayacaksın hele havalar ısınınca...
ben 210 TL verip kraft almıştım bu yaz...
başka markalar varda bütçeme uygun 90 100 gibi...ama çok şükür gittim kraft aldım..ve çok mutuluyum...taş gibi maşallah..
arabada nasıl toyota honda WW ise bebek arabasında kraftı tek geçerim
Allah bebişine uzun ömürler versin...
saygılarımla...

konuyu hortlatalım yeni öneriler var mı arkadaslar ayrıca 4 aylık bebek için araba koltugu ne almalıyım

Maclaren Techno XLR Travel System Bebek Arabası Coffee Brown Powder Pink
hocam ben bunu kullanıyorum. baston tipi katlayınca çok yer tutmuyor. tutma yerleri iki tarafa dönmüyor ama bu fonksiyon bebek küçükken kullanılıyor zaten ve bebek küçükken anakucağı ile oturtacağınız için yüzü size dönük oluyor. bebek oturmayı öğrenene kadar anakucağını oto koltuk olarak güvenle kullanabilirsiniz.

ben kraft duo travel aldım, hem ana kucağı hem de bebek arabası set. bebek arabası çift yönlü kullanılabiliyor, mandalı çekiyorsunuz ve itme kolunu diğer tarafa geçiriyorsunuz okadar. diğerleri de çift yönlü diyor ama onlarda bebeğin oturduğu-yattığı kısım çıkartılıp ters takılıyor, bu da sokakta ve ya acil durumlarda bu özelliği kullanmanızın çok zor olması demek. fakat tek olumsuz yönü ağır oluşu onu da belirteyim.

Kolu iki tarafa dönen ve 4 tökerleğide 360derece dönenleri öneririm.

chico nun baston tarzı ama kucuk cocuklar icin olanı var öneriririm cok az yer kaplıyor kolay katlanıyor çift yönlü

hocam pierre cardin PS-228 modeli süper. Ben aldım 4 teker 360 derece döner, araba 4 e katlanır, çift taraflı kullanım hersey super. bagaja rahatca sıgıyor. ebatları baston tıpınde oluyor 4 e katlayınca sıkı bir pazarlıkla 260 TL ye aldım 1 ay önce

Öncelikle hayırlı olsun hocam. Sağlık, sıhhat içersinde Dünya'ya gelir inşallah. Bu tip konulara çok kafa yorma hocam. Al basit ufak birşey işini fazlasıyla görüyor. çok fazla özellik aramanın pek bir faydası olmuyor ve harcadığın paraya değmiyor. Hafif,Basit,ufak ve ucuz bir araba sizin işinizi fazlasıyla görür. Tekrar hayırlı olsun sayın hocam...

fishbooone' Alıntı:
hocam pierre cardin PS-228 modeli süper. Ben aldım 4 teker 360 derece döner, araba 4 e katlanır, çift taraflı kullanım hersey super. bagaja rahatca sıgıyor. ebatları baston tıpınde oluyor 4 e katlayınca sıkı bir pazarlıkla 260 TL ye aldım 1 ay önce
hocam nerden aldınız cok ii almısınız nette flan var mı

gececiler' Alıntı:
fishbooone' Alıntı:
hocam nerden aldınız cok ii almısınız nette flan var mı

hocam hizlial da var link : http://www.hizlial.com/bebek-cocuk/bebe ... 4.0031.htm
ama çok pahalı
bende şaşırdım adamın elinde tek kalmış en son 260 a bıraktı bana
demekki bunlar acayip kar ediyolar

bebek doğar doğmaz araba gerekiyor mu? yoksa bikaç aydan sonra mı kullanılmaya başlanıyor. Ne zaman alınması gerekiyor arabanın?

hocam bir anne olarak ve o arabayla en çok haşır neşir olacak kişi olarak tavsiyem katlanması vs. den önce ağırlığı. isterse 8 e katlansın eşşek ölüsü gibi bir arabayla hiç biryerde rahat hareket edilmez. hafif, çok fazla katlanmasada bagaja sığabilecek boyutta ve içinin geniş olması en iyisi, büyüdüğünde de rahat kullanılması için. tutma yerinin çift taraflı olması çokda önemli değil bence, 6. aydan sonra zaten sizi değil çevreyi görmek isteyecektir. ondan öncesinde de arabanın üzeirinde gözlem penceresi oluyo illaki, orası yeterli olur. bir de yatış pozisyonu önemli. tam olarak yatmasada çocuk oturmaya başlayana kadar rahat edebileceği yada büyüdüğünde arabanın içinde uyuya kaldığında yatabileceği bir araba alın. ben pier cardinin bastonlarından almıştım işimi de fazlasıyla görüyo, tavsiye ederim.

Arabadan ziyade anakucağı gerekiyor. Ancak önümüz yaz ikili setler çok kullanışlı oluyor.Ben chicconun ikili setini aldım. Ancak kraftın ürünleri de çok iyi. Abartmaya gerek yok mclaren, bebecomfort,römer bunlar uçuk rakamlara satılıyor. 2-3 bin tl gibi.

hocam Allah analı babalı büyütsün inşallah, biz biraz fiyatı, biraz ağırlığı ,biraz da kullanım kolaylığı dolayısıyla "Aldeba Tam Yatar Baston-Kırmızı-Füme" bebek arabası tercih ettik.Fiyatı 127 lira bu arada,keseyi de incitmiyor.Bugün elimize ulaştı biraz kullanalım deneyimlerimizi bu başlıkta paylaşırım.

chicco nun liteway ini kullanıyoruz gayet memnunuz.az yer kaplıyor. baston olduğu için çok çabuk katlanıyor.tek başına zorlanmıyorsun yani

bızde bakıyoruz bu aralar bebek arabası kraftın horn travel sistem diye gecen bir modeli var, puseti hem evde hem de 1 yaşına kadar oto koltuğu olarak kullanılabiliyormuş.Büyük ihtimal onu alıcaz.Baston kullanmak için bebeğin büyük olması gerektiğini de duymuştum.

ntmatilda' Alıntı:
bebek doğar doğmaz araba gerekiyor mu? yoksa bikaç aydan sonra mı kullanılmaya başlanıyor. Ne zaman alınması gerekiyor arabanın?
aysegul86' Alıntı:
bızde bakıyoruz bu aralar bebek arabası kraftın horn travel sistem diye gecen bir modeli var, puseti hem evde hem de 1 yaşına kadar oto koltuğu olarak kullanılabiliyormuş.Büyük ihtimal onu alıcaz.Baston kullanmak için bebeğin büyük olması gerektiğini de duymuştum.
Hocam biz puseti arabaya oturan bir model almıştık.Bebek genelde doğar doğmaz pusete ihtiyaç oluyor böylece oda kapanmış oluyor hemde kullanışlı. Bebeği içeride hazırlayıp güzelce giydirip pusetine yatırıyorsunuz dışarıda sadece puseti arabaya yerleştiriyorsunuz. Bir yere gittiğinizde bebeği arabadan çıkarma derdi de ortadan kalkıyor. Arabayı bırakıyorsun puseti alıp gidiyorsun. Tek problem toplu taşıma araçlarında oluyor, arabaları genelde çok büyük oluyor bu tiplerin katlansa bile çok yer kaplıyor hadi onu geçtim zaten puset katlamadığı için boş yer yoksa büyük sıkıntı oluyor. Gerçi ben ona da şöyle bir çözüm ürettim, ucuz iki taraflı kullanılabilen arabalardan aldım onu katlayınca küçük oluyor, problem çıkartacak yerlere onunla gidiyorum, yada pusetini yanıma almayıp sadece arabasını alıyorum.:+1:

Geri