Beşinci sınıflar hazırlık mi oluyor ?

Kodla Büyü

btx

Site Gezgini
Arkadaşlar bakan beyin bir aciklamasi var mı ? Besler yabancı dil ağırlıkli mi olacak. Ya da bazı pilot okullar mi ? Bir idareci dedi ama ayrıntıyı bilmiyorum

yeni bir uygulama herhalde.bu yabancı dil 5.sinif pilot uygulamasında.5.sınıfta bilişim yok.Teknoloji Tasarım dersi var. Pilot okullara ders çizelgesi geldi.

16 saat inligzce 4saat almanca 4 saat Türkçe 5saat matematik 3 saat fen 2 saat teknoloji tasarım 2 saat din kültürü 2 saat seçmeli İngilizce

Yanlış branş okumuşuz din kültürü öğretmenliği okumalıymışız. Ana derslerden taviz veriyolar ama hiç taviz vermiyorlar din dersinden maşallah

16 saat inligzce 4saat almanca 4 saat Türkçe 5saat matematik 3 saat fen 2 saat teknoloji tasarım 2 saat din kültürü 2 saat seçmeli İngilizce
Hocam peki merak ettim bilişim dersi 6 7 8 hangi kademede var. Teknoloji tasarım ve bilişim dersi yer değiştirmeli diye düşünmüşümdür hep

Çizelge de Türkçe 4, Matematik 5, Fen bilimleri 3, Sosyal Bilgiler 2, Yabancı Dil 16, Din kültürü 2 ve Teknoloji Tasarım 2 saat olmak üzere toplam zorunlu 34 saat. 6 saat da seçmeli( 4 almanca 2 yine ingilizce) toplam 40 saat

Yeni pilot uygulama da çizelge de 5.sınıf larda 2 saat zorunlu Teknoloji Tasarım dersi var.bilisim yok gözüküyor du.

Toplam 35 saat ders var ortaokullarda burda 40 oluyor. Özel okulllarda düzenleme olabilir. Gündemde olan bir konuda değil.

Peki beşinci siniflar yabancı dil agirlikli oldu. Seneye bu sınıflar 6 olunca devam edecek mi bu iş . Yoksa sadece yeni gelen besler mi hazirlik olacak yine aynı sekilde

Bizim okulda 5. Sınıflar yabancı dil ağırlıklı toplam 11 saat ingilizce dersleri var,beden müzik,bilisim,görsel sanatlar dersleri yok

Bu sene ki pilot uygulama zannedersem farklı çünkü 5.siniflara 2 saat Teknoloji Tasarım zorunlu cizelgede gözüküyor.

Bu yeni projede 18 saat ingilizce 4 saat almanca toplam 22 saat yabancı dil var.Bu şekilde 6 da devam ederse bizim için çok sıkıntı.

Şu an isteyen okullarda 5. sınıflarda hazırlık sınıfı uygulaması zaten mevcut. Bulunduğum okulda 5. sınıflar hazırlık olarak 11 saat ingilizce alıyor, Bizim ders sadece 6. sınıflarda var. Sadece 5. sınıflar hazırlık görüyor 6. sınıfa geçince normal devam ediyor.

Bu bahsedilen durum şu anki mevcut durumdan farklı yeni bir gelişmemi bilmiyorum.

Bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz yabancı dil ağırlıklı eğitim tüm illerde pilot okullar seçilerek uygulanacak. Bu uygulamaya göre -yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi- 16 saat zorunlu 2 saat seçmeli olmak üzere 18 saat ingilizce, 4 saat seçmeli almanca, 4 saat Türkçe, 5 saat matematik, 3 saat fen, 2 saat sosyal, 2 saat din, 2 saat tek-tas olacak. Toplamda 40 saat.

bu uygulama halihazırda uygulanan (ortaokul ve İho) yabancı dil ağırlıklı sınıflardan farklı ve her ilde belli sayılarda okul pilot olarak seçilecek. Pilot seçilen okulun tüm 5. sınıfları böyle olmayacak. Sadece 1 şube bu çizelgeye göre eğitim yapacak.

Pilot uygulamadan elde edilen verilere göre veli ve öğrenci talebine göre ağırlıklı yabancı dil eğitimi yapan şubeler artırılabilir diye düşünüyorum. Yine yararlı görülürse ülke genelindeki tüm 5. sınıflar böyle olabilir. Bu uygulamanın sadece 5. sınıfla sınırlı kalacağını tahmin ediyorum. Çünkü LGS'ye hazırlanırken öğrenciler arası (sınav dersleri açısından) adaletsizlik olur.

Bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz yabancı dil ağırlıklı eğitim tüm illerde pilot okullar seçilerek uygulanacak. Bu uygulamaya göre -yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi- 16 saat zorunlu 2 saat seçmeli olmak üzere 18 saat ingilizce, 4 saat seçmeli almanca, 4 saat Türkçe, 5 saat matematik, 3 saat fen, 2 saat sosyal, 2 saat din, 2 saat tek-tas olacak. Toplamda 40 saat.

bu uygulama halihazırda uygulanan (ortaokul ve İho) yabancı dil ağırlıklı sınıflardan farklı ve her ilde belli sayılarda okul pilot olarak seçilecek. Pilot seçilen okulun tüm 5. sınıfları böyle olmayacak. Sadece 1 şube bu çizelgeye göre eğitim yapacak.

Pilot uygulamadan elde edilen verilere göre veli ve öğrenci talebine göre ağırlıklı yabancı dil eğitimi yapan şubeler artırılabilir diye düşünüyorum. Yine yararlı görülürse ülke genelindeki tüm 5. sınıflar böyle olabilir. Bu uygulamanın sadece 5. sınıfla sınırlı kalacağını tahmin ediyorum. Çünkü LGS'ye hazırlanırken öğrenciler arası (sınav dersleri açısından) adaletsizlik olur.
Hocam tüm besler yabanci dil ağırlıklı.sadece bir tane değil

Geri