BBNET Yeni Site Tasarımı Hakkında Görüş ve Önerileriniz :)

Kodla Büyü

BBNET yeni tasarımını beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    48
  • Anket kapatılmış .
Kullanıcı simgesinin boyutu büyük, ayrıca satırlar arası boşluk da fazla. Azaltılırsa bir sayfaya daha fazla mesaj sığar :)
Kullanıcı simgesi boyutları düzenlendi
Ana sayfada Konu başlıkları çok soluk gözüküyor bence biraz daha koyu olsa daha güzel olabilir
konu başlıkları düzenlendi, umarım şimdi güzel olmuştur.
alıntılar (veya cevaplayanlar) belli olmuyor. Konuların kaç sayfa olduğu da (mobilden giriyorum) belli olmuyor.
şimdi farkettim butona “gönder” yerine “cevap yaz” yazmışsınız. Hızlı mesaj kısmında sorun değil ama mesaj yaz kısmında “gönder” yazması daha mantıklı olur. Cevaplamayı mesaj alıntılarında kullanırız zaten.
“rapor” yazısının yan tarafındaki … basıp daha fazla seçenek altında düzenle çıkıyor halbuki “düzenle” direk gözükse daha hızlı işlem yapılır.
konuların mobilde sayfa numaraları gösterildi, diğerleri de yapıldı.
Güzel olmuş. Alt forumlar da görünürse daha güzel olur bence.
alt forumlar gösterimde.
Ana sayfadaki konu başlıkları puntosu çok büyük . Dikkat dağıtıyor. Önceden tek sayfada o günkü tüm konular gözükürken şimdi sayfayı aşağı indirmek gerekiyor. Duzelirse daha hoş olur bence ...
Konu başlıkları puntoları yeniden düzenlendi.
Elinize sağlık, sol üstteki, bilgisayarbilisim.net, türkiyenin bilişim platformu yazısı pek hoş durmuyor sanki, alttaki açık mavi çeeirçevesi yerine genel koyu mavi renge yedirilse ve biraz büyük olsa daha güzel olacak gibi, umarım anlatabilmişimdir.
bu yazı kaldırıldı.
Bir mobil uygulamamız olsa tadından yenmez.
android + chrome olması kaydı ile mobil uygulama çalışıyor.
masaüstü sürümde ise yine chrome kullanılır ise masaüstü bilgisayar bbnet uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Site genelinde dil çalışması devam ediyor.

Forumdaki eski konuları tamamen unutsak, Temiz sıfır kurulumla devam etsek, konular yeniden açılsa nasıl olur?
Forum güncelliğini yitirmiş verilerden de temizlenmiş olur.

Ne zaman bu sayfaya bir şeyler sormak veya yardımcı olmak için gelsem; "emeğine sağlık kuranlara, yardımcı olanlara..." diyorum.
Neticede bilişimciler var bu sitede ve tarayıcısında bir Adblock eklentisini -bence- kullanmayan yoktur. Lütfen bu sitede eklentiyi devre dışı bırakalım ve arada bir reklamlara da tıklayalım. Ne dersiniz?

Reesimlerdeki durum mobil görünümlemi alakalıı yoksa cihazım da bi sorun mu var acaba; marikste gibi hissettim kendimi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-04-06-59-46~2.png
    Screenshot_2022-09-04-06-59-46~2.png
    185.5 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2022-09-04-06-59-09~2.png
    Screenshot_2022-09-04-06-59-09~2.png
    182.9 KB · Görüntüleme: 42
Arkadaşlar, BBNET Dark isimli alternatif bir temayı test olarak yayına aldık.

Sayfanın en altından (footer)tema değiştirme seçeneği ile veya
Profil sayfanızdan tercih ettiğiniz temayı değiştirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Menüler neden ingilizce ben bunu anlamadım. Aradığım şeyi bir türlü bulamıyorum. Ben ingilizce bilmiyorum çat pat ingilizcemle sitede kayboluyorum. Türkçe niye değil mesela amaç ne?

C13F2874-A980-491C-9E38-02C5C3A64186.png

Açıkcası ben böyle bir arayüz tercih ederdim

Ekli dosyalar

• EBE12FB5-70D4-4D8F-9C09-B6235D95C61D.png
    EBE12FB5-70D4-4D8F-9C09-B6235D95C61D.png
    148.8 KB · Görüntüleme: 7
Menüler neden ingilizce ben bunu anlamadım. Aradığım şeyi bir türlü bulamıyorum. Ben ingilizce bilmiyorum çat pat ingilizcemle sitede kayboluyorum. Türkçe niye değil mesela amaç ne?

Hocam sitemiz Türkçe ve İngilizce dil destekli. Varsayılan dil ayarları Türkçe. Ama profilinizi inceleyin, dil seçiminiz Türkçe ise o zaman kullandığınız web sitesindeki bbnet çerezlerini temizleyin. Düzelecektir. Şu an sitemizde Türkçe ifade edilemen bölüm %1-2 seviyesinde. bunlarıda özelden yazarsanız hemen düzenleriz.

Beğendim diyebilirim. Fakat biz de genel bir kanı vardır ya hani "alışmışlık". Eski tasarıma alışmış olduğumuz için yeni tasarım ilk süreçte bizi yorabilir. Lakin yenilikleri severim. Fakat forum tasarımında hala Türkçeleştirme eksikleri var.

Beğendim diyebilirim. Fakat biz de genel bir kanı vardır ya hani "alışmışlık". Eski tasarıma alışmış olduğumuz için yeni tasarım ilk süreçte bizi yorabilir. Lakin yenilikleri severim. Fakat forum tasarımında hala Türkçeleştirme eksikleri var.

Hocam Türkçe dil seçeneği ile kullanırken, İngilizce gördüğünüz neresi varsa hepsini özelden ya da buraya yazarsanız sevinirim. bu konuda desteklerinize ihtiyacımız var. Malum bir çalışmayı yapan değil, her zaman kullanan görür eksikleri :)

Bu arada Ana temamız dışında , dileyen üyemiz BBNET Dark isimli karanlık temayı deneyebilir. sayfanın en altından veya profil sayfanızdan seçebilirsiniz.

Sitede ingilizce bölüm gören arkadaşlar, lütfen web tarayıcınızdan bbnet çerezlerini ve geçmişi temizleyin.

Ana Tema Türkçe dil desteği ile açılsa daha iyi olur. Her seferinde Google Çevir yapmasak :)

Bir de çevir dediğimizde Üyelerin Mesaj altındaki özlü sözlerini de çeviriyor :)

Ekli dosyalar

• mesaj.JPG
    mesaj.JPG
    37.8 KB · Görüntüleme: 10
coğu yerde ingilzce yazıyor,bazı postlarda anlam bütünü olmayan sözcükler var bu forumdan mı kaynaklı bilmiyorum,alışma aşamasındayım biraz karışmış

İyi Günler,
Sayfaya bağlanırken birkaç güne bir "Page could not be loaded" (sayfa yüklenemedi) hatası alınıyor, hocalarım.
Ayarlar üzerinden "Tarama Verilerini Temizle" ile ancak düzeliyor fakat her defasında yeniden oturum açmak gerekiyor. Mümkünse kalıcı bir çözüm iyi olur.
Emeklerinize sağlık...

İyi Günler,
Sayfaya bağlanırken birkaç güne bir "Page could not be loaded" (sayfa yüklenemedi) hatası alınıyor, hocalarım.
Ayarlar üzerinden "Tarama Verilerini Temizle" ile ancak düzeliyor fakat her defasında yeniden oturum açmak gerekiyor. Mümkünse kalıcı bir çözüm iyi olur.
Emeklerinize sağlık...

Hocam kullandığınız web tarayıcı bilgisini özelden yazar mısınız? Şöyle bir durum da olabilir. Sitemizde aktif güvenlik duvarı var, web tarayıcısında farklı bir bağlantı talebi alırsa üyeyi yıprat yani kasıtlı geciktir işlemi devreye girebilir. Yine siz bana özelden ulaşın, ekran görüntüleriniz vs. varsa iletisim@bilgisayarbilisim.net adresimize de gönderin.

Benzeri sorun yaşayan üyemiz var ise yine belirtsin lütfen.

Hocam kullandığınız web tarayıcı bilgisini özelden yazar mısınız? Şöyle bir durum da olabilir. Sitemizde aktif güvenlik duvarı var, web tarayıcısında farklı bir bağlantı talebi alırsa üyeyi yıprat yani kasıtlı geciktir işlemi devreye girebilir. Yine siz bana özelden ulaşın, ekran görüntüleriniz vs. varsa iletisim@bilgisayarbilisim.net adresimize de gönderin.

Benzeri sorun yaşayan üyemiz var ise yine belirtsin lütfen.
Tamam Hocam

Geri