Bazı marka-modellerin 2. elde ki değer kayıpları........

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
Kendimce ilgilendiğim bazı modellerin 2. elde ki değer kayıplarını incelemeye çalıştım ve pdf. haline getirdim;çıkan sürpriz sonuç KIA CEED lr değerin en az kaybeden marka olmuş..Hatta WV den bile daha az değer kaybı var gibi..İlginç geldi.

Ekli dosyalar

• Adsız-1.jpg
    Adsız-1.jpg
    150.9 KB · Görüntüleme: 1,200
  • Adsız-2.jpg
    Adsız-2.jpg
    105.7 KB · Görüntüleme: 1,200
hocam bu satış fiyatlarını hangi kaynaktan alıyorsunuz ve ne kadar sağlıklı bilgiler bunlar?

2. el satış fiyatlarını sahibinden.com sitesinden ve sahiplerinden satılık ilanlardan derledim; 0. km fiyatları ise auto show dergisinin 2010/46 sayılı market ilavesinden yazdım..bana oldukça sağlıklı :D geldi ama tabi 2. el piyasasında fiyatlar oynak;çok dengeli de değil o yüzden ne en pahalı ne en ucuz ilanlara yer vermemeye çalıştım...

pek sağlıklı veriler değil gibi

Mesela Auris comfort yazılmış- comfort extra ve comfort plus arasindaki farklar biliniyor mu acaba? 2010 da Auris comfort değil comfort plus43 000 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.. (ikisi de comfort ile başlar ama dağlar kadar fark vardır)

ceed'in o kasaları hakikaten ucuz verildi fakat Kia'nın o yıllardaki fiyat politikası ile şu andaki fiyat poltikası arasında da dağlar kadar fark var mesela..

spider23' Alıntı:
2. el satış fiyatlarını sahibinden.com sitesinden ve sahiplerinden satılık ilanlardan derledim; 0. km fiyatları ise auto show dergisinin 2010/46 sayılı market ilavesinden yazdım..bana oldukça sağlıklı :D geldi ama tabi 2. el piyasasında fiyatlar oynak;çok dengeli de değil o yüzden ne en pahalı ne en ucuz ilanlara yer vermemeye çalıştım...

emeğinize sağlık hocam.

kendi arabam diye söylemiyorum ama ben ceed den memnunum. 2011 kasımda 46 ya aldım şimdi belki 40 ancak satabilirim. ama şimdi aynı özelliklerde başka bir marka aracı sıfır olarak bu fiyata almam çok zor
bu arada arabam ceed sw 1.6 crdi 115 beygir 6 vites

Saglikli degil. Cunku hunday ve kia ayni grubun araclari ve bu sene bu firmalar ucuz arac satma politikasindan vazgectiler. Yani asiri fiyat artirmalarindan dolayi 2. Eli artis gosterdi. Yoksa degerini korudugundan degil fiyat politikasi degisiminden.

feto23' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-toyota-porgali-otomotivden-honda-jazz-1.4-ls-duz-133400835/detay
hocam sizce bu araç alınır mı? fiyatı daha düşük ne kadar olabilir
valla jazzlar iyidir;araç ararken benimde baktığım araçlardandı ama fiyatları pahalı geldi biraz..Bayram arifesi fiyatlar yüksekçe bence ekim -kasım aylarına doğru fiyatlar biraz daha yere basar;acele etmeyin derim;birde jazzların 2005 sonrası modellerini tercih edin onların konsolu 2002- 2005 arasından farklı ve daha güzeldir;donanım olarak da uygun fiyata bulabilirseniz elite versiyonalrını tercih edin;dijital klima bile var araçta ama fiyatları da biraz tuzlu tabi

Geri