Bayan için 2.el otomatik araç

Kodla Büyü
Yeterince hakim olamadan yola çıkar, yeterince hakim olmadan ben oldum sanır. Kritik durumda gaz, fren karıştırabilir vs. Düz vitesle daha sağlam gelişir. gider.
Korkutmayin gözümü hocam🥲 alabilirsem elimden geldiğince öğrenip en iyi şekilde çıkmaya çalışırım trafiğe 🙂 acemiyim diye otomatik tavsiye etti ailem yanlış yapmışlar dediğinize göre

Korkutmayin gözümü hocam🥲 alabilirsem elimden geldiğince öğrenip en iyi şekilde çıkmaya çalışırım trafiğe 🙂 acemiyim diye otomatik tavsiye etti ailem yanlış yapmışlar dediğinize göre
Boş yollarda iyi çalışın, park çalışın, sinyal verme, durma kalkma refleks haline gelene kadar talim yapın. :)

Hocam acemi iseniz en doğrusu otomatik ile başlamak zaten. Manuel ile boşuna araç kullanım fobiniz olur gerek yok. Eşim manuel hiç kullanamıyor ama otomatikte gayet rahat. Yani manuel ile başlayın söylemine aldırmayın.

Hocam acemi iseniz en doğrusu otomatik ile başlamak zaten. Manuel ile boşuna araç kullanım fobiniz olur gerek yok. Eşim manuel hiç kullanamıyor ama otomatikte gayet rahat. Yani manuel ile başlayın söylemine aldırmayın.
Gaz fren karıştırıp yayaya çarpan, geri çıkarken komşunun arabasına vuranlar genelde tam eğitim almadan kullananlar, nasıl olsa gaza basınca duruyor, rene basınca duruyor mantığı ile devam edenler genelde. Otomatik acemi için risktir. Tecrübeli için güzel bir donanım.

Eşim manuelde ehliyeti aldı ama sürmedi. Otomatik olursa sürerim dedi. Biraz zamanımızı aldı otomatik almak. 2020 temmuzda aldık. Hemen alıp ben gidiyorum demedi. İşe bir hafta beraber gittik o sürdü ben eve getirdim arabayı. Akşam gittim koyduğu yerden çıktı eve geldi ben yanındayken. İş çıkışı kullandı sınav alanında park vs çalıştı öğrendi iyice sonra çıktı yola.

Şimdi rahat gidip geliyor. Önemli olan ben yaparım demeden sakin kalmak.

Baldızım da ilk aldığında eşimle aynı şekilde kullandı. Bir gün tamam artık ben süreyim dedi. Gece bizden evine giderken ben yanındaydım. İçindeki canavar çıktı resmen. Dur yavaş ne yapıyorsun dedim. O dursun ne var dedi karşıdaki şoföre. 😁 Şükür o adam durduydu.

Kendine güveni abartmazsanız otomatik en güzeli. Manuel falan hikaye. Vectra var bende de manuel. Geçen sene aldık 2. Araç olarak. Yıllarca manuel sürmüş olmama rağmen yeni araca alışmak zor oldu manuelde. Sıkışan trafikte kalmak zaten ayrı eziyet.

İ20 yi Ankara'dan aldım bastım geldim.

İ20 kullanıcısı olan arkadaşlar Jump, Style,Elit(otomatik )paketler bostan doluya böyle gidiyormuş.
Sizce boş paket küçük yaş araç mi 2019/2020 aynı zamanda düşük kilometre 40binlerde(jump)
Ya da dolu paket 2018 95bin(elite )kilometre mi ?
Fiyat çok fark etmiyor.
95 bin kilometre çok mudur?

İ20 kullanıcısı olan arkadaşlar Jump, Style,Elit(otomatik )paketler bostan doluya böyle gidiyormuş.
Sizce boş paket küçük yaş araç mi 2019/2020 aynı zamanda düşük kilometre 40binlerde(jump)
Fiyat çok fark etmiyor.
2018 model araç günümüzde 5 yaşında. 95bin km de yıla vurursak 19bin yıllık yapar. Araçların normal bakım aralıkları genelde 10bin km oluyor. Bu araç eğer yılda iki kere yada daha doğrusu her 10bin km'de bir rutin bakıma girmişse km önemli değildir. Ancak bu tarz araçlar genelde şirketlere kiralama işlerinde kullanmış olabiliyor. Onlar da çok yıpranıyor genelde kötü kullanıldığı için.

Düşük km araçlar da galeriden ise galeriye ne zaman geçtiğine bakmak lazım. Bazı galerilerde uzun süre yatan araçlara da zamanı geçtiği halde bakım yapmayabiliyorlar. Galeri olmadığı halde al-satçılık yapanlar da aynı şekilde. Aracın bakım evraklarını istemek lazım.

Fiyat çok fark etmiyor.

Ben bütçeme uyduğu ve km'si düşük olduğu için 2016 jump almıştım. 2013 manuel jump kullanıyordum ve öyle çok fazla donanıma ihtiyacım olmadı. Baldızımda full paketi var. Bluetooth kullanalım dedik ama performans vermedi. Ben ufak bir bluetooth aparatı aldım auxtan bağladım. Telefonda onu kullandım daha performanslı ve kullanışlı oldu.

Şimdiki 2016 jumpta ise 2013'e göre eksi olabilecek tek şey arka camların elektrikli olmaması. 2013 model araçta 4 cam elektrikli iken 2016'da arka camların manuel olmasına anlam veremedim ama çokta sıkıntı etmeden kullanıyoruz.

Km işine gelince arabayı alacağımda 2016 jump 70.000'de 2015 style 101.000 de idi. 30.000 km bana 3 yıl demek para aynı km az olanı alayım demiştim. Sizin şu şartlara bakınca arada km olarak çok fark var. Bugün yine 40.000 km olan jump'ı seçerdim ama tercih sizin.

Elitte cam tavan vs vardır ama günün sonunda km bizim ülkemize önemli olabiliyor satarken.

Son düzenleme:
2018 model araç günümüzde 5 yaşında. 95bin km de yıla vurursak 19bin yıllık yapar. Araçların normal bakım aralıkları genelde 10bin km oluyor. Bu araç eğer yılda iki kere yada daha doğrusu her 10bin km'de bir rutin bakıma girmişse km önemli değildir. Ancak bu tarz araçlar genelde şirketlere kiralama işlerinde kullanmış olabiliyor. Onlar da çok yıpranıyor genelde kötü kullanıldığı için.

Düşük km araçlar da galeriden ise galeriye ne zaman geçtiğine bakmak lazım. Bazı galerilerde uzun süre yatan araçlara da zamanı geçtiği halde bakım yapmayabiliyorlar. Galeri olmadığı halde al-satçılık yapanlar da aynı şekilde. Aracın bakım evraklarını istemek lazım.
Hyundai bu araçlarında 15.000 km de bakım öneriyor kitapçığında ama eskilerden kalan alışkanlık sebebi ile bende 10.000 km de bakıma girerim. 15.000 km belki normaldir ama dediğiniz gibi alışkanlık önemli. Artı alan kişi acaba 15.000'de mi girdi bakıma yoksa 10.000'demi bilmiyoruz. Kendi aracım için servise gittim aldığımda bakım kaydına bakayım diye. Alan adam almış bir daha servise hiç gitmemiş.

Başta ona bakmamıştım ama servise bakım yaptırdım hemen servis araçta sıkıntı olmadığını iyi çalıştığını o kısma artık kafa takmamam gerektiğini söyledi. Şükür 3 yıldır sorun çıkartmadı.

Yazın temmuzda bakım yaptırmıştım. Yazın tatil sebebiyle epey km yaptık baya ve şu an 9000 oldu. Muhtemelen kışın tekrar bakıma sokarım alışkanlık gereği.

• Beğen
Tepkiler: omd
Hocalarım aslında sadece cam tavan yada Bluetooth özelliği değil karşılaştırınca çok özelliği farklı. Mesela 6 airbag olması diğer paketlerde ise 2 olması en çok bu dikkatimi çekti. Diğer şeylere hiç hakim değilim olsa ne olur olmasa ne olur bilmiyorum

Hocalarım aslında sadece cam tavan yada Bluetooth özelliği değil karşılaştırınca çok özelliği farklı. Mesela 6 airbag olması diğer paketlerde ise 2 olması en çok bu dikkatimi çekti. Diğer şeylere hiç hakim değilim olsa ne olur olmasa ne olur bilmiyorum
Güvenlik önemli bir kriter. Özellikle çocuk yolcu olacaksa daha dikkatli seçmek lazım.

Jump ile elit arasında çok büyük donanım farkı var zaten. Ben cam tavan ve Bluetooth u örnek verdim sadece. Güvenlik kısmı önemli tabi. O kısmı da düşünün ve o zaman elit olup km si düşük biraz pahalı araca bakarsınız olmazsa.

Merhaba, hocalarım 2.el otomatik araç bakıyorum hiç anlamamakla birlikte:)
Alabilirsem ilk aracim olacak acemiyim. Kredi kullanılacak Max 300 kredi çekebilirim o da alınacak araca değerse yani. 600-hadi zorlayarak 700 bandında bana önerebileceginiz araç var mıdır? Corsa, Clio
Toyota Yaris -Aris tavsiye ediliyor . En çok Toyota da yoğunlaştim.
Kullanıp memnun kaldığınız sağdan soldan bildiğiniz marka model yardımcı olursanız sevinirim.
honda jazz otomatik yeni öğrenen için mükemmel tercih

• Beğen
Tepkiler: nmk
ilanları aradım taradım doğru dürüst bir şey bulamadım 600-650 bin bandında olanlar mutlaka bir değişeni kazası olanlar.
Şimdi de malum yıl sonu geldi alan aldı satan sattı.Size bir şey danışmak istiyorum İ20 bir arac var 2017 30bin km 750 bin isteniyor dolu paket . 300 bin 3.49 dan kredi çekmek mantıklı mı 36 ayda 600 bin geri ödemesi var.
Yani ekonomik gidişat düşünülünce paranın sürekli değer kaybetmesi bir tarftan TL ile borçlanmak mantıklı gibi bir tarftan 300 binlira faiz ödenecek bilemiyorum kafam çok karışık.
Yani almak cok şart değil ama hem kullanılır hem de borcu bitince bir yatirim gibi kullanılır.
Sizler ne düşünürsünüz acaba

ilanları aradım taradım doğru dürüst bir şey bulamadım 600-650 bin bandında olanlar mutlaka bir değişeni kazası olanlar.
Şimdi de malum yıl sonu geldi alan aldı satan sattı.Size bir şey danışmak istiyorum İ20 bir arac var 2017 30bin km 750 bin isteniyor dolu paket . 300 bin 3.49 dan kredi çekmek mantıklı mı 36 ayda 600 bin geri ödemesi var.
Yani ekonomik gidişat düşünülünce paranın sürekli değer kaybetmesi bir tarftan TL ile borçlanmak mantıklı gibi bir tarftan 300 binlira faiz ödenecek bilemiyorum kafam çok karışık.
Yani almak cok şart değil ama hem kullanılır hem de borcu bitince bir yatirim gibi kullanılır.
Sizler ne düşünürsünüz acaba
hocam ben de otomatik kullanmaya başladım 3 yıl kadar oldu. bizde de megane hatcback otomatik araç var. 4 yıl oldu alalı. aldığımızda 60bin km deydi. işimizi gördü çok şükür bana da cesaret geldi açıkcası. yani kilometreye çok takılma. neticede ilk araban olacak. biraz kullanıp cesaretin gelince iyice alışınca bir üst modelle değiştirirsin. naçizane önerim

hocam ben de otomatik kullanmaya başladım 3 yıl kadar oldu. bizde de megane hatcback otomatik araç var. 4 yıl oldu alalı. aldığımızda 60bin km deydi. işimizi gördü çok şükür bana da cesaret geldi açıkcası. yani kilometreye çok takılma. neticede ilk araban olacak. biraz kullanıp cesaretin gelince iyice alışınca bir üst modelle değiştirirsin. naçizane önerim
Bunun kilometresi iyi zaten hocam 30 bın ama yaşı 7 ve 750 bin yani ona takıldım. Bir de 300 bin kredi kullanılacak buna yukarıda açıkladım geri ödemesi falan yani değer mi bu kadar borca onu bilemedim

Geri