Bayan için 2.el otomatik araç

Kodla Büyü

yeniden123

Site Gezgini
Merhaba, hocalarım 2.el otomatik araç bakıyorum hiç anlamamakla birlikte:)
Alabilirsem ilk aracim olacak acemiyim. Kredi kullanılacak Max 300 kredi çekebilirim o da alınacak araca değerse yani. 600-hadi zorlayarak 700 bandında bana önerebileceginiz araç var mıdır? Corsa, Clio
Toyota Yaris -Aris tavsiye ediliyor . En çok Toyota da yoğunlaştim.
Kullanıp memnun kaldığınız sağdan soldan bildiğiniz marka model yardımcı olursanız sevinirim.

Küçük araç istiyorum diyorsanız toyota yaris, hyundai i10 i20, kia picanto ideal olacaktır.
Yaris küçük gibi görünse de içi oldukça geniş bir araç. i20 bunlar içinde büyük bir araç ama şehir içinde olduğu kadar uzun yolda da keyiflidir.
2020'den beri 2016 i20 kullanıyor eşim şikayet etmedi hiç. Tatile falan giderken de onu kullanırız genelde. İhtiyaç durumunda eşimde kullanabilsin diye.

Son düzenleme:
2017 (Kasım ayı çıkışlı yani kimine göre 2018 sayılır) corsa var hocam, otomatik, 70.000km, ilk sahibiyim, herhangi bir sıkıntısı yok, sadece sıfır araç alacağım için satılık. Araba Afyon da.

Mesela Yarıs 2015 model 1.33 cool skypack modeli bir araç var 90000 km ve 730 bin fiyat nasıl sizce ?
2012 Yaris cool multidrive-s aracımızı eşim ile beraber 2017'den beri kullanıyoruz. 100bin km yi geçtik. Kullanımı çok rahat, özelikle direksiyonu çok yumuşak kadın kullanıcılar için çok ideal bir sürüşü var. Konforu, yol tutuşu birçok C segmenti araçtan bile iyidir. şanzıman CVT olduğu için vites geçişi falan olmaz,bu bakımdan da konforludur, yalnız şanzıman demişken 60bin km de bir şanzıman yağı değişmelidir. Bu değişim diğer şanzımanlara göre daha maliyetlidir. Biz çok memnunuz. Dışarıdan bakıldığında küçük gibi algılansa da çok ferah bir iç hacmi var. Bagajı muadillerine göre biraz ufak ama yetersiz değil bence. LPG düşünceniz varsa tam uyumlu gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz. Tüm japonlarda olduğu gibi rüzgar sesi, yol sesi bunlarda da var. Uzun lafın kısası tavsiye ederiz hocam.

Ben olsam sandero stapway bakardım.bende 2020 model var. Neden ??? çünkü:
yüksek araba ,kasise oraya buraya sürtttü derdi yok. ( bu fiyata suv bulamazsın) sonra 2020 model ve 0.9 araba yani modelli bir araç. bu fiyata yine 2020 model araba bulamazsın. kullanımı iyi. yakıtı uygun ve motoru küçük. benzinli zaten 0.9 turbo motor olduğu için tüp takma derdinde yok. az yakar. parçası ucuzdur. yani memurun jipidir. full araba. yokuş kalkış, start stop, 4 cam otomatik, kliması püfür püfür. Satsammı bilemedim :))) bnmki daha 50 binde ve de beyaz

Son düzenleme:
2013 Model Hyundai i20 1.4 CVVT Sense Benzin Otomatik 93 binde satıyorum. Değişen ve Tramer yok. Acemi veya ilk kullanıcılar için idealdir. İstanbul Bahçelievlerdeyim düşünürseniz.

Merhaba, hocalarım 2.el otomatik araç bakıyorum hiç anlamamakla birlikte:)
Alabilirsem ilk aracim olacak acemiyim. Kredi kullanılacak Max 300 kredi çekebilirim o da alınacak araca değerse yani. 600-hadi zorlayarak 700 bandında bana önerebileceginiz araç var mıdır? Corsa, Clio
Toyota Yaris -Aris tavsiye ediliyor . En çok Toyota da yoğunlaştim.
Kullanıp memnun kaldığınız sağdan soldan bildiğiniz marka model yardımcı olursanız sevinirim.

İşi bilenler: "Otomatik vites alıyorsanız, Japon'dan şaşmayın" diyorlar. Diğerleri, çok kafa ağrıtabilirmiş...

Tam otomatik az km de bulmaya çalışın çift kavrama veya cvt arıza açma ihtimali tam otomatiğe göre daha fazladır

i20 öneririm bulabildiğiniz en az kmli ve en modelli olanı seçin hatta i10 da olur. 2018-2019 1.2 motorlu tam otomatik i10 bulabilirsiniz sanırım.

tam otomatik şanzıman olan modeller hangisi?
hyundai ve kia genelde tam otomatik şanzıman kullandı. 2019-2020 civarlarındaydı sanırım DCT denen volkwagen'in de kullandığı DSG şanzımanı da kullanmaya başladı. Eğer otomatik yazıyorsa bunlarda tam otomatiktir. DCT yada AMT yazıyorsa yarı otomatik oluyor genelde.

1703345915220.png

1703345976795.png

Picanto ve i10 da genelde şu sıralar AMT var.

Son düzenleme:
Geri