BASININ BİZDEN İSTEĞİ acilll

Kodla Büyü

AppleJuice

Aktif Üye
benim 2007'de ilk olarak atandığım okulda bilişim odası yoktu. hatta okulda bilgisayar yoktu. bitane külüstür vardı internet yoktu. cep telefonu yoktu. öğretmenlerin hepsinden notları sınav tarihlerini falan toplar ilçeye gider öğretmenevi veya ilçe mem de boş bilgisayar bulup e-okul girişlerini yapardım. hatta öğrenci bilgilerini e-okula girerken (anne-baba, kardeş vb.) günlerce ilçede kalmıştım.
laptopum ve okula ait bir projeksiyonla sınıf sınıf gezip gezici bilgisayar öğretmenliği yaptım 1 sene boyunca. öğrencilere uygulama yaptıracam diye yeni aldığım laptop 1 senede hurdaya çıktı. ama olsun ilk öğrencilerimin canı sağolsun:))) çünkü öğrencilerin %90'ı bilgisayara ilk olarak benim laptopumda dokundu. yaklaşık %50'si de bilgisayar olarak ilk benim laptopumu gördü (tv dahil)...
elektrik kesilirdi 1 hafta gelmezdi ben de tebeşirle bilgisayar dersi anlatırdım...
komediydi yani...

ben varım gaziantepte eski okulumda norm fazlası olunca tercih yaptım haziranda geldiğim okulda temmuz ayında tekrar norm fazlası oldum. hala da norm fazlasıyım.

1. Hocam çalıştığım bir okulda hemen hemen bütün sınıflarda projeksiyon vardı. birçok öğretmen kullanmıyordu bile. Ayda yılda bir kullananlar vardı projeksiyonları.
Birgün okula geldi dersime, gelir gelmez müdür yardımcın beni çağırdı. Konferans salonuna projeksiyon taktık ama çalıştıramadık yardım et diye. Hemen gittim, birde baktım bilişim sınıfının projeksiyonu. Sanırım kendilerince gerek yok bilişim teknolojilerinde projeksiyona dediler. En aktif kullanan okulda bendim projeksiyonu.
Çok üzüldüm, bir projeksiyon alamayacak bir okulda değildim. Her sınıfta projeksiyon zaten vardı. Ama işte gereksiz ders olarak görününce, aldılar elimden projeksiyonu. Öğrencilere tahtaya çizmeye başladım yapacaklarını, adım adım yazdım dersimi anlattım yindede.

2. Başka çalıştığım bir okulda ingilizce öğretmenleri dyned cdleri çekmek için yardımımı istedi. O cd leri çekip öğrencilere satıp, bu parayla projeksiyon alacaklarmış. İdare izin vermiş. Bende yardım ettim bütün okul için cd çektim. Onlar sonra sattı ve projeksiyon aldılar.
Tabi birşeyi unuttular bilgisayar. Birçok kez bilgisayarı nasıl çözeceksiniz diye sorduğumda. Dizüstü getireceğim diyen öğretmenimiz idareden izin alıp sınıfımdan öğretmen bilgisayarını almış. Çok kırıldım. Bu şekilde yapılamayacağını anlattım, sonunda bilgisayarımı geri aldım. Bayağı stresli bir dönem geçti ama ingilizce önemli ders, öğretmenin düşüncelerine engel ben olmuşum gibi davranıldı. Çok kırıldım. Yanlışlarından döndüler ama yinede kırgınlık kaldı.

3. Faz1 laboratuarda sadece 5 bilgisayarla 40 öğrenciye ders anlattım ilk yıllarımda.

benim de ağustos 2011'de yeni atandığım okula bilgisayar sınıfı yapılmış, duvarlara ethernet portu takılmış, her şey hazır, bilgisayar dersi de seçilmiş. Ama Ankara'dan bilgisayarların ihalesi iptal olduğu için bilgisayarların hiç bir zaman gönderilmeyeceğini söylediler MEB'i aradığımızda. Dersleri normal sınıflarda bilgisayarsız işliyorum, çok zorlanıyorum öğrencilerin karşısında. İkinci dönem başka bir okula formatör oldum, orada da öğretmen arkadaşlar sürekli bt sınıfını kullanmak istiyor öğrencilere sunum için, öğretmenler odası da boş olmayınca okulda hiç boş oda bulamıyorum kendime idareciler gibi 17'ye kadar çalışmama rağmen. Kendimi okulda istenmeyen varlık gibi hissediyorum o zaman.

okula ilk geldiğimde bilgisayar sınıfı yoktu. okulun bodrum katını bilgisayar sınıfına dönüstürmeye çalısırkenki halimizden

hala okulda bilgisayar sınıfımız yok sayılır. 5 bilgisayar ve birde projeksiyon ile 9 adet koltuğumuz var

Ekli dosyalar

• bil_lab.JPG
    bil_lab.JPG
    19.5 KB · Görüntüleme: 1,167
2010 da yeni bir okul açıldı, bende tayin istedim ilk sırada olduğum için çıktı.sorun 9 saat ders vardı ama Bilgisayar Laboratuarı yoktu dolayısıyla Formatörde olamıyordum. her 3 ayda bir norm fazlası oluyorum ve bana tayın iste diye yazılar geliyordu. bende sıkıldım ve bunaldım bir çare buldum. kadrom okulumda duruyor başka bir okula görevlendirme istedim formatör olarak. ama hala benı arıyorlar okulumdan norm fazlasısın tayın iste diyerek. bu ne mantıksızlık, başka okula gıtsem yıne norm fazlası olacagımm. yetteerrr artık dıyorumm.K.Maraş /Merkez

Hocam benimkisi ise tam komedi. 2000 öğrencili toplam 50-55 bilgisayar olan bir liseden bölge normu denen bir zırvadan dolayı 500 öğrencili 20 bilgisayarlı bir ilköğretime atandım.

Geri