barkod okuyucu tavsiye edebilir misiniz?

Kodla Büyü

waa

Aktif Üye
Selamlar arkadaşlar kütüphanede kullanmak için barkod okuyucu alacağız özellikle birebir kullananlardan tavsiye edebilecek varsa sevinirim özellikle kitapların üzerinde bulunan isbn leri okuyabilecek bir model... 120 tl civarına kadar çıkabiliriz gerek yok derseniz 50 tl civarı Modeller var... https://www.bizdehesapli.com/zebex-z-32 ... run-Z-3220
Nasıldır????

2007 yılından itibaren ISBN numaraları EAN 13 barkod standardında yazılmaya başlanmış. Yani bu tarihten önce basılmış kitaplardaki ISBN numaralarını sanırım okutamazsınız.
Yeni yazımı da EAN 13 standardını okuyan tüm barkod okuyucuların okuyabileceğini düşünüyorum. Ancak yine de üretici firma ile iletişime geçip, linkini verdiğiniz modelin bu yeteneği olup, olmadığını öğrenebilirsiniz.
Açıkçası biz de kütüphane için düşünüyoruz ama iyi bir yazılım olmadan, yoğun iş yükünün bulunmadığı bir okul kütüphanesi için gerekliliğini sorgulamak lazım.
Yazılım demişken ücretsiz programlar çok yetersiz, ücretli programlarda da iki seçenek var. Biri soft-ge'nin programı bir de küpsis denilen bir program. İkisinin de maliyeti 350 TL gibi miktar. Ben Küpsis sistemini daha profesyonel buldum. Eğer okul kütüphanemizde işlem yükünün yoğun olacağını düşünsem bunu alırdım.

http://www.bilkur.com.tr/urunler/Zebex_Z-3220.htm
Sayfasında var bu standart hocam verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Fiyatı çok geniş bu makinelerin biz de şimdi en ucuzunu alırsak hata edermiyiz diye bir soralım istedik.
Yazılım konusunda haklısınız. Paramız yetersiz geliyor o yüzden zümrem bir yazılım geliştirecek inşallah en azından veritabanı elimizde olacak...

Hala model tavsiye si bekliyorum...

bizde barkod okuyucusu almayı düşünüyoruz ancak bundan önce bir program edinmeliyiz sanırım barkodun anlayabileceği? kullananlar varsa yazabilirmi?

Biz kütüphanemizde softge firmasının kütüphane programını kullaniyoruz.
Barkod okuyucu olarak ta sunlux aldık. Gayet memnunuz.

Geri