Banka Promosyon Sözleşmesini imzalamasam ne olur?

Kodla Büyü
Arkadaşlar,
Çalıştığım ilçede tüm okullar adına milli eğitim müdürlüğü özel bir banka ile 3 yıllığına anlaşmış. Bankacılar ellerinde sözleşme ve bir dilekçe ile bugün okula geldi. Dilekçede adıma kredi kartı talebi, ek hesap açtırma isteğinden falan bahsediyordu. Ben kredi kartı vb. talep etmediğim için sadece sözleşmeyi imzalamak istedim. Fakat dilekçeyi imzalamazsam sözleşmeyi imzalayamayacağımı söylediler.
Peki, gerçekten böyle bir durum var mıdır? Varsa bile sözleşme imzalamasam ne olur? Böyle bir durumla karşılaşan var mı çevrenizde ?
Zira promosyon almasak bile ne olur ki 3 yıllığına tek seferde 255 tl gibi komik bir meblağ.

shenshockrock@man' Alıntı:
Arkadaşlar,
Çalıştığım ilçede tüm okullar adına milli eğitim müdürlüğü özel bir banka ile 3 yıllığına anlaşmış. Bankacılar ellerinde sözleşme ve bir dilekçe ile bugün okula geldi. Dilekçede adıma kredi kartı talebi, ek hesap açtırma isteğinden falan bahsediyordu. Ben kredi kartı vb. talep etmediğim için sadece sözleşmeyi imzalamak istedim. Fakat dilekçeyi imzalamazsam sözleşmeyi imzalayamayacağımı söylediler.
Peki, gerçekten böyle bir durum var mıdır? Varsa bile sözleşme imzalamasam ne olur? Böyle bir durumla karşılaşan var mı çevrenizde ?
Zira promosyon almasak bile ne olur ki 3 yıllığına tek seferde 255 tl gibi komik bir meblağ.

hocam bizde imzaladık bizede kredi kartı verdiler. Al zaten kart ücreti kesmiyorlar. Hiç kullanmadım istediğin zaman kapat kartı.

Kredi kartı ve ek hesap istemiyorum diye imzalayabilirsiniz sanıyorum.

abtani' Alıntı:
Kredi kartı ve ek hesap istemiyorum diye imzalayabilirsiniz sanıyorum.

Hocam dilekçe hazır halde olduğu için direk imza at diyor bankacılar. Zaten o dilekçeyi imzaladıktan sonra tekrar bir dilekçe doldurup istemiyorum desem bile durum farketmiyor sanırım. :?

hocam tek taraflı olmaz bence,kredi kartı almak zorunda değilsiniz.İlçe ile yapılan anlaşma maddelerine bakın bence.

Bence de kredi kartı ve ek hesap vb. hendekler çalışanlara yapılan dayatmadır. Bankanın müşteri hizmetleriyle görüştüm, sözleşme maddelerinde varsa kredi kartı verilip ek hesap açılır dediler. Gerekirse sözleşme imzalamam ve promosyon almam ama sonuç ne olacak nasıl itiraz edilecek bu duruma net birşey yok canım sıkıldı yok yere.

Bende ek hesap istemedim,kredi kartınıda sonra iptal ettirdim,sadece maaş alıyorum.Sizde aynısını yapabilirsiniz sanırım en kötü ihtimalle.

255 tl, 3 yıllığına? birileri parayı iç etmiş, formalite icabı imza attıryyor gibi geldi bir an.

bizim okuldan bi öğretmen sözleşmeyi imzalamadı, bırak kredi kartı ve ek hesabı adam ben bu bankadan hesap açtırmak istemiyorum dedi ve hesap açmk için bile imza atmadı, banka onun adına hesap açıp maaş yatırdı , adama bankayı mahkemeye verdi , banka müdürünün görevine son verildi , maheme hala devam ediyor adm 2 yıldır maaş almıyor ,büyük bir tazminat alacak, bu arada ilçe mem de anlaşmayı yapan idarecilerin ( ilçe mem müdürü) durumu da kritik , yakında dananın kuyruğu kopacak.

Kahramanmaraş'da eski banka canınız istere demiş... ,Rakam işi karışık. 3000 dediler, sonra 600 dediler. Haberlerin hepsi sendikadan...

Milli Eğitim Müdürlüğü rivayete göre %30'una niyetlenmiş diyorlar.

Toplantıda sendikalarla MEM arası gerilmiş. Akşam genelge yayınlandı. Ne olacak Allah bilir ama Bu memlekette merkezde çalışan hiç bir öğretmen 10 yıldan beri promosyon görmemiş. Öğretmenleri parasının sonu belirsiz. Geçen sefer okul yaptık vs. dediler ama ne kadarıyla okul yaptılar kimse bilmiyor. İşin ilginç tarafı MEM kendi (binası ve köylerdeki) çalışanlar için başka bankayla anlaşıp promosyonu öğretmenlere ve çalışanlara dağıttı.

ejdeharr' Alıntı:
bizim okuldan bi öğretmen sözleşmeyi imzalamadı, bırak kredi kartı ve ek hesabı adam ben bu bankadan hesap açtırmak istemiyorum dedi ve hesap açmk için bile imza atmadı, banka onun adına hesap açıp maaş yatırdı , adama bankayı mahkemeye verdi , banka müdürünün görevine son verildi , maheme hala devam ediyor adm 2 yıldır maaş almıyor ,büyük bir tazminat alacak, bu arada ilçe mem de anlaşmayı yapan idarecilerin ( ilçe mem müdürü) durumu da kritik , yakında dananın kuyruğu kopacak.

helal olsun hocam. biz her söylenene hayhay diyoruz. bize dokunmasında ne olursa olsun diyoruz.

Geri