Banana Pi Mini Bilgisayar

Kodla Büyü
Çok iyi yapanların eline sağlık bize bunlar yeter okulda ders anlatmak için. Ne güzel olur banana pi lerle bir lab :D

Banana Pi ye android yüklemesi de gerçekleştirildi. Yakında burada bilgi vereceğim. Ayrıca her işletim sistemi için ayrı ayrı sd karta kurulum gerekiyordu. Şimdi bir usb belleğe birden fazla sistem kuruluyor. Açılışta istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Alıp inceleyen arkadaşlara iki sorum var.
1. Usb wifi çalıştırma imkaniniz varsa kontrol edebilirmisiniz? Bende vestel wifi var.
2. Java desteği varmı? Java ile çalışan bir bankacılık uygulamasini kullanmak icin almayı düşünüyorum.

Linux kullananların bananapi almalarını tavsiye ederim. Raspbian aynı raspberryPi özelliklerine sahip GPIO portlarını programlayabiliyorsunuz. Arduino, Python, Scratch hazır kurulu geliyor. Arduino bağlayıp programlayabilirsiniz. Donanımı raspberry den daha üstün ve daha ucuz.

1. Usb wifi çalıştırma imkaniniz varsa kontrol edebilirmisiniz? Bende vestel wifi var.
2. Java desteği varmı? Java ile çalışan bir bankacılık uygulamasini kullanmak icin almayı düşünüyorum.

Pro da wifi var. Bananapi de ethernet mevcut ancak wifi için 8188u çipli kablosuz alıcıyı tanıyor. Ayrıca java var bildiğim kadarıyla.

aslında gercekten de bu bananalar ile lab kurulabilir çok ucuza
bunu bir projeye dönüştürebilecek olan var mı?

latcakir' Alıntı:

Pro da wifi var. Bananapi de ethernet mevcut ancak wifi için 8188u çipli kablosuz alıcıyı tanıyor. Ayrıca java var bildiğim kadarıyla.
Teşekkür ederim hocam. Proya odaklanayim o zaman.

mgkmgk' Alıntı:
https://www.youtube.com/watch?v=AM6JnIITtOw

Bugün 2 tane sipariş verdim. Biri kendime biri de arkadaşıma. Hocam bu güç kablosunu USB den mi beslediniz yoksa ayrı bir adaptör mü kullandınz? Cihaz kaç Volt Amper ile çalışıyor acaba

10 adet aldık okuldaki Lcd pano kontrol u için kullanıyoruz. bu cihazlarla İnternet e bağlanıyorum. pano yönetimini asp.net

kazuo' Alıntı:
Arkadaşlar Çizgi Market'te satılan ürün Banana Pi değil, Super Pi diye bir ürün, dikkat edin.

Sevgili Hocam Banana Pi, Lamaker tasarım firmasının (ki onun da distribütörü biziz) OpenSW ve OpenHW projesidir. Bu kapsamda isteyen firmalar bu ürünü ürettiler. Şu anda üretenler ve Banana Pi diye satılan tüm ürünler bu tasarımı esas alırlar.

Foxconn firması da bu ürünü bir firmaya üretti. Maliyeti tahmin ederim US$ 27-28 olmalıdır. Ancak elinde kaldı ve biz de parti parti tamamını aldık ve sadece ve sadece eğitim ve genç mühendislere tasarımlarında kullanılması amacı ile bu şekilde "bedavaya yakın" dağıtıyoruz. Ortada ticari hiçbir kavram yok ki "Banan Pi" değil falan diyorsunuz. Ayırca SW uyumsuzluğu veya destek anlamında da bir sorun yok.

Bu üründen kabaca 2000+ satılmış olacak. Sadece 2-3 kişi beklediğini bulamadı (ki windows çalıştıracağını bile varsayan vardı içlerinde) ve iade etti. Çizgi Elektronik sadece ve sadece sosyal amaçlı yaptığı bu faaliyette ürünleri geri almak veya "yok garanti dışıdır, kutusunu bozdunuz.." falan demez herhalde :(

Saygılar,

Anlaşıldı Niyazi Bey, fiyat gerçekten uygun, herhangi bir uyumsuzluk da olmadığına göre, teşekkür ederiz size. Saygılar bizden.

Valla ne zamandır kafamda vardı. Aldım bir tane bakalım denemek lazım. Fiyatı bence niyazi hocanın dediği gibi bedavadan biraz pahalı :)

Niyazi SARAL' Alıntı:
kazuo' Alıntı:
Arkadaşlar Çizgi Market'te satılan ürün Banana Pi değil, Super Pi diye bir ürün, dikkat edin.

Sevgili Hocam Banana Pi, Lamaker tasarım firmasının (ki onun da distribütörü biziz) OpenSW ve OpenHW projesidir. Bu kapsamda isteyen firmalar bu ürünü ürettiler. Şu anda üretenler ve Banana Pi diye satılan tüm ürünler bu tasarımı esas alırlar.

Foxconn firması da bu ürünü bir firmaya üretti. Maliyeti tahmin ederim US$ 27-28 olmalıdır. Ancak elinde kaldı ve biz de parti parti tamamını aldık ve sadece ve sadece eğitim ve genç mühendislere tasarımlarında kullanılması amacı ile bu şekilde "bedavaya yakın" dağıtıyoruz. Ortada ticari hiçbir kavram yok ki "Banan Pi" değil falan diyorsunuz. Ayırca SW uyumsuzluğu veya destek anlamında da bir sorun yok.

Bu üründen kabaca 2000+ satılmış olacak. Sadece 2-3 kişi beklediğini bulamadı (ki windows çalıştıracağını bile varsayan vardı içlerinde) ve iade etti. Çizgi Elektronik sadece ve sadece sosyal amaçlı yaptığı bu faaliyette ürünleri geri almak veya "yok garanti dışıdır, kutusunu bozdunuz.." falan demez herhalde :(

Saygılar,

Niyazi bey size bir sorum olacak bu ürüne elektrik kesintilerinde devreye girecek bir batarya bağlamak istiyorum bağlantının nasıl yapılacağı konusunda yardım edebilir misiniz.

Bu banana pi ye windows 10 yuklenebilir mi? Bir de panana pi 3 var sanirim en son dogru mu?

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@volkankey hocam sanıyorum windows 10 mümkün değil. Bu arada benim pi elime 2 gün içinde ulaştı. Bugün sd kart bulup birkaç imaj denedim.
https://onedrive.live.com/redir?resid=5 ... file%2crar şu linkteki imaj zaten ürünün sayfasında bulunan imaj. Bu imaj ile çalıştırdım.
Ama http://www.lemaker.org/product-bananapi-resource.html şu linkteki imajlardan Raspbian For BananaPi imajını çalıştıramadım.
İki imajı da win32diskimager programı ile yükledim ama ikinci denediğim neden çalışmadı anlamadım. Fikri olan var mı?

boteakif' Alıntı:
@volkankey hocam sanıyorum windows 10 mümkün değil. Bu arada benim pi elime 2 gün içinde ulaştı. Bugün sd kart bulup birkaç imaj denedim.
https://onedrive.live.com/redir?resid=5 ... file%2crar şu linkteki imaj zaten ürünün sayfasında bulunan imaj. Bu imaj ile çalıştırdım.
Ama http://www.lemaker.org/product-bananapi-resource.html şu linkteki imajlardan Raspbian For BananaPi imajını çalıştıramadım.
İki imajı da win32diskimager programı ile yükledim ama ikinci denediğim neden çalışmadı anlamadım. Fikri olan var mı?

http://wiki.lemaker.org/BananaPro/Pi:SD ... stallation adresinden yükleme detaylarını öğreniniz

muallimtamer' Alıntı:
Niyazi bey size bir sorum olacak bu ürüne elektrik kesintilerinde devreye girecek bir batarya bağlamak istiyorum bağlantının nasıl yapılacağı konusunda yardım edebilir misiniz.

Elektronik bilginiz var mı bilmiyorum Hocam ama stand-by şeklinde duracak ve sadece kesildiğinde devreye girecek devre kolay değil. İnternette ararsanız bulursunuz. Yok doğrudan bağlayacaksanız ki bu kolay, gereken gerilimleri bir batarya ile sağlayabilirsiniz.

ne olduğunu tam anlamadım araştıracak kurcalayacak fazla vaktim de yok yine de çizgitagemden bir tane sipariş verdim şimdi ben bunla evde ne yapabilirim android yükleyip tv ye bağlayıp tvbox gibi kullanabilirmiyim bilen arkadaşlar kısaca anlatsa çok güzel olur

Geri