Balıkesir Meb

Kodla Büyü

fakmanca

Aktif Üye
Balıkesir hala btr görevlendirmelerini yapmıyor hala bekletiyor tüm iller 6 şubatta yapmışken Balıkesir deki öğretmenleri mağdur etmenin planlarını altüst etmenin ne anlamı var böyle keyfiyetle yönetiliyor mu olacağız

Bu işler böyle olmaz, böyle olmamalı. Bugün sizin görevlendirme yapılmaz, yarın bizim ki yapılmaz, diğer gün başkası ilin ki. Keza Kayseri de arkadaşlarda da sıkıntı vardı sanırım. Görevlendirme işinin bir standardı olmalı. Belli bir zamanı olmalı. Kişilerin inisiyatifine bırakılmamalı. Merkezi bir sistem üzerinden tercih yapar gibi, DYK'ya başvurur gibi bir mekanizma olmalı. Sesimizi duyurmalıyız, sıkıntılarımızı anlatmalıyız. Ama nasıl?

Vali yoksa vekalet ile valinin görevini yerine getiren birisi vardır onun onaylaması gerekir. Sanırım validen çekinerek onay vermiyor olabilir.

Vali yardımcımları neden var? Bu gibi durumlarda o ilin işlerini devam ettirmek için değil mi? Garip.

Tabiki vali yardımcıları vardır yetki devri yaptıkları ama onların atama ile ilgili işleri yapma yetkisi olduğunu zannetmiyorum eğer öyle olursa BTR durumunu tenzih ederim ama kötüye kullanılabilecek bir durum oluşur. Hak kaybı yaşamazsınız görev yazınız tarihlidir ek dersiniz geriye dönük işletilir.

Vali yardımcımları neden var? Bu gibi durumlarda o ilin işlerini devam ettirmek için değil mi? Garip.
Diğer illerde vali yardımcıları onayladı. Balıkkesirde de onaylayabilir. Devlette süreklilik esastır. Bana kalırsa il koordinatörü ve ilgili şube müdürünün pasifliğinden kaynaklanıyor.

Tabiki vali yardımcıları vardır yetki devri yaptıkları ama onların atama ile ilgili işleri yapma yetkisi olduğunu zannetmiyorum eğer öyle olursa BTR durumunu tenzih ederim ama kötüye kullanılabilecek bir durum oluşur. Hak kaybı yaşamazsınız görev yazınız tarihlidir ek dersiniz geriye dönük işletilir.
vali, yardımcısına da güvenmeyecekse kapatsın gitsin dükkanı. ne demek kötüye kullanım. bunlar sizin benim gibi devlet memuru arkadaşlar. zamanında yapılması gereken işi yapmıyorlarsa sendika temsilcilerinizle iletişime geçin hatta direk il başkanına ulaşın.

ayrıca görevlendirme işlemlerinde geriye dönük ödeme yapılmaz kesinlikle. onay tarihi neyse o.

Bakanlığın kitap yazımında çalıştığım dönemlerde hiçbir zaman zamanında çıkmadı görevlendirme ama biz imza tarihinden önceki görevlendirme tarihinden itibaren aldık ücretlerimizi. Ben hak kaybı yaşayacağınız zannetmiyorum ama bekleyip görelim bende merak ediyorum

son durum 14 mart itibari ile aldık ek dersleri arkadaşlar ve yaklaşık 1 aylık kaybımız var

Geri