Bakanlık yönetmelikle ilgili değişiklik ve öneri için form

Kodla Büyü
Arkadaşlar sizlere de ulaştımı bilmiyorum, 25 ocağa kadar görüş ve önerileri topluyorlar. Yeni yönetmelik oluşturulacakmış. Ortak bir görüş metni hazırlayıp, yönetmenliğe eklenmesi için başvuralım derim. Diyeceksiniz ki bildiklerini okurlar gerek yok. Bize yazdınız mı hocam sorunları dediklerinde enazından yazdık deriz. Türkçesi iyi olan arkadaşlar bi metin hazırlar ve paylaşırlarsa iyi olur. Zira benim berbat. Şuan için norm fazlası değilim, ancak bir çok arkadaş norm fazlası. İlk etepta bununla ilgli bir düzenleme talep edebiliriz. 10-15 farklı talep yerine 3-4 ana başlıkta temel sorunların çözümünü isteyelim. Başlıkları oluşturulalım;
1. BTR Normu olarak 250 öğrenci üzeri her okulula en az bir norm açılması, çalışma saatleri vs
2. Eski bilg sahip BT sınıflarının yenilenmesi, dersin zorunlu ve konuların ihtiyaca göre güncelleme imkanı tanınması,
3. ......

Toparlayıp, netleştirelim derim.

bana ulaştı ama 4+4+4 ile ilgili maddelerle alakalı olarak anladım ve madde 3ün değiştirlmesi gerektiğini gerekçe olarak da yetersiz alt yapı ve personel sayısı yazdım

250 öğrenciye 1 norm olayı bize uymaz hocam o rehberlikçiler için mantıklı olabilir. Bizim için sanırım 10 sınıf üzeri veya 1 BT sınıfı olan okullara 1 norm istenmesi daha mantıklı bana göre.

hocam sana katılıyorum rapor yazdım gönderdim bende sendika ile görüştüm norm olayının çözülmesi lazım meslek lieselerine atanma artı mebbisten hizmet içi kursa başvurdum görsel sanatlar var müzik var rehber öğretmen var herkes var biz egzersiz açamadığımız için yokuz mecbur iptal edecem bir çok hakkımız yok

Başka kimseye yazı gelmedimi? Ağız birliği yapalım şu norm işinde. BT sınıfı olup olmaması önemli olmamalı bence, 300-400 öğrenciden fazla ise norm verilmeli. Zaten böyle bi okulada lab yapılmalıdır.

üst yazıyı dikkatlice okudunuz mu?
çünkü bizim okula (İstanbul'da ortaokul) gelen sadece ilköğretim ve okulöncesi kurumları yönetmelikleri ile ilgili
yani diğer yönetmeliklerle ilgili bir şey istenmiyor

Geri