Bakanlık Müfettişi Teftişi Geçiren Arkadaşlar

Kodla Büyü

Bihruze

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar bilişim teknolojileri öğretmeniyim ..ilk defa lisede teftiş geçireceğim.ilköğretimdeki gibi midir? ne gibi evraklar istenir?
branş dışı derslerden de teftiş geçirir miyim?

bende teftiş geçireceğim sanırım aynı bölgede çalışıyoruz hocam. Tecrübeli arkadşalardan yorumlarını bilgilerini alalım

Bihruze' Alıntı:
merhaba arkadaşlar bilişim teknolojileri öğretmeniyim ..ilk defa lisede teftiş geçireceğim.ilköğretimdeki gibi midir? ne gibi evraklar istenir?
branş dışı derslerden de teftiş geçirir miyim?

hocam bakanlık müfettişleri çok cana yakındır ..Daha çok idare ile uğraşırlar ... Evraklarınız tamsa sorun olmaz , birde sınıfta bir derse katılırlar ...

zümre, yıllık plan bunlara bakarlar çok saygılı ve kibarlardır. idareyi hoplatırlar boncuk boncuk terletirler...

bakanlığın web sayfasından teftiş kurulu başkanlığına giderek oradan da yayınlar bölümünde lise dengi okullar denetimi, öğretmen denetimi rehberinde ne istedikleri ve nelere baktıkları yazıyor. yalnız ben az önce baktım link aktif değil. önceden aktifti sanırım geçici süreli bir sorun var...

Gerçekten bakanlık müfettişleri nelere dikkat ederler, bende önümüzdeki hafta gireceğim teftişe bakalım nasıl olacak? :)

3 yıl önce lisede bakanlık müfettişi dersime gelmişti. yıllık ya da zümre sormadı. dersimi dinledi ve günlüğüme baktı. ilköğretimden farkı ayrıntılı bir günlük istiyorlar. ve kesinlikle yapıcı insanlar. geliştirmek adına eleştiriyorlar. ben ilköğretimde donanımlı bir müfettişe rastlamadım, ama bakanlık müfettişleri öyle değil. rahat ol.

bizimde teftiş görme ihtimalimiz var. memurlar.nette okuyuop indirmiştim. aşağıdaki dosyada teftiş sırasında öğretmenlerden neler istendiği var. isteyen indirip inceleyebilir. kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Ogretmen.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 2,600
beni bir kez teftiş ettiler gercekten cok iyi şeker gibi adamlar sadece kulüp ve rehberlik dosyalarını sormuşlardı. Hazır değildi hazırla gel demişlerdi :)

Arkadaşlar bende başımdan geçeni size aktarayım. Bakanlık müfettişlerinden bir tanesi eline almış dvd cdsini, cd yazıcılı dizüstü bilgisayarını göstererek bu elimdekine şu bilgisayardaki dosyaları yazdırıver dedi baktım imkansız dvd ye nasıl yazayım hocam olmaz dedim dvd ye yazamayız bu cd okuyucu ile desemde ikna edemedim yok ben önceden yazdırdım böyle bir cd ye diyorda başka bişey demiyordu allahtan yanında baba muhabbet bir müfettiş daha vardıda olmaz o dvd ye yazamazsın bu bilgisayarda dedi de kurtuldum

2007 yılında bakanlık müfettişleri teftişi geçirdim tam anlamıyla mükemmel insanlardır benim teftişte seni korkutmak gibi olmasın ama değerli arkadaşım benim zümre'yi A dan Z ye kadar okudu hatta tebliğler dergisi eski dedi mevzuatı takip etmiyormusun dedi ama yapıcı bir şekiilde anlattı daha sonra yazılı kağıtlarını inceledi güvenirlilik ve geçerliğini kontrol etti testlerin daha sonra bi sunum hazırlamasına yardımcı oldum benim içinde iyi bir tecrübe olmuştu.

İlginç bakalım bizimki nasıl olacak, Hem gelsinler birazda bizim sorunları görmüş olurlar.

Merak etme arkadaşım 6 ay öncede bizim okuldalardı bizim branştan henüz bakanlık müfettişi yok açıkcası sizi teftiş etmezler. Ancak okula geldikleri ilk gün bilgisayarcıyı çağırın diyorlar. Yazıcı istiyorlar internete bağla bizi diyorlar wordde yapamadıkları ufak tefek işler oluyor onun bazen başka işler istiyorlar yani müfettişlerle kanka oluyorsunuz merak edilecek bişey yok rahat olun

cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize ..bende gelmelerini istiyorum aslında okulumuzun sadece 5 bilgisayarlık bi' laboratuarının olduğunu ve dersi nasıl işlediğimi görsünler :( ama ilköğretim müfettişleri gibi gel şunu yapamadım bi' el atıver derlermiş gibi geliyor .. neyse bekleyelim görelim bakalım :wink:

ben daha dün geçirdim. Ben meslek lisesindiyeim. Sınav kağıtlarıma baktılar. zümre ile sınav aynı tip mi ona baktılar. Uygulamalı sınavla ilgili evrtak tutuyomuyuz ona baktılar. Kulüp dosyanıza bakıyo sosyal etkinlikler planı olsun içinde. zümre plan vs. bakıyo. bir de bölüm şefi arkadaşlar yoğaltma defterine bakıyor. Kesinlikle herşeyi biliyormuş havasında olmayın. Onlar eksiklerimizi söylemeye geldiklerini belirttiler. Çok iyiydiler bana gelenler.

son iki yıldır sınav analizlerine dikkat ediyorlar yıllık planınız olsun özellikle zümre kararları önemli zumreye dikkat edin

tturkmen' Alıntı:
ben daha dün geçirdim. Ben meslek lisesindiyeim. Sınav kağıtlarıma baktılar. zümre ile sınav aynı tip mi ona baktılar. Uygulamalı sınavla ilgili evrtak tutuyomuyuz ona baktılar. Kulüp dosyanıza bakıyo sosyal etkinlikler planı olsun içinde. zümre plan vs. bakıyo. bir de bölüm şefi arkadaşlar yoğaltma defterine bakıyor. Kesinlikle herşeyi biliyormuş havasında olmayın. Onlar eksiklerimizi söylemeye geldiklerini belirttiler. Çok iyiydiler bana gelenler.
Uygulamalı sınavlar ile ilgili ne gibi evraklar tutuluyormuş hocam. Biz de öğrenirsek iyi olur. Teşekkürler.

hocam sınav analizine bakıyorlar soru bazında grafik ve yüzde yapmıştım ben beğendiler

2 yıl önce çalıştığım lisesde geldiler.. tabi bizim her şeyimiz hazır..
alandersleri için teftişe gelmişler.. formatörken..bütün evraklarımı hzırladım.. ama hiç biri incelemedi.. sadece öğle arası ve okul çıkışında bilgisayar lab. kullanımını incelediler..

özellikle idereyi boncuk boncuk demiyeceğim.. sucuk sucuk terlettiler. okulla ilgili ne sorarlarsa beni çağırdılar.. ozaman farkettim ki okulda burnumu sokmadığım iş kalmamış.. bütün yapılan etkinliklerde benim parmağım olduğunu ozaman anladım...

ismini ezbere bildikleri tek kişi bendim.. :D

Geri