Bakanlık BT dersi ile ilgili Görü ve öneri istiyor

Kodla Büyü
Bakanlık eğer gerçekten samimi ise daha önce defalarca attığımız mailleri dikkate almalı. Ayrıca "Bir milyon öğretmen bir milyon görüş" modülüne görüşlerimizi yazdık. Bunları değerlendirmesi yeter. Dilimizde tüy bitti.Artık bıktık usandık yine de tekrarlayalım.
1- Bilişim Dersi tüm kademelerde zorunlu hale getirilmeli.( Eskiden olduğu gibi kur sistemi olmalı)
2- Her okula olmasa da rehber öğretmenlerde olduğu gibi belli mevcuta sahip okullara BTR kadrosu verilmeli.
3- Ders kitapları basılmasada her sene elektronik içerikler hazırlanıp öğretmenler ve öğrencilere eba üzerinden paylaşılmalı
4- Ulusal sınavlarda Algoritma, kodlama ve bilgisayar bilimleri konularında sorular sorulmalı
5- Destekleme kurslarına bilişim teknolojileri, kodlama ve robotik kursları eklenmeli.
6- Orta ve uzun vadede mesleki ortaokullar açılarak, çocukların daha küçük yaşlarda meslek becerileri kazanması sağlanmalı.
7- Bilişim teknolojileri öğretmenleri (Böte) mesleki ortaokullarda ve meslek liselerinde görev alabilmesi sağlanmalı.
Konu başlığını açan arkadaşın paylaştığı fotoğraftaki bilgileri okuduğumda anladığım, öğretim programı ile ilgili görüş ve öneri istendiği... 2017 yılında Kuşadası'ndaki eğitime katıldığımızda yenilenen öğretim programları hakkında istedikleri gibi...
Siz tam olarak ne anladınız acaba? Dilinizde neden tüy bitiyor ve neden bıkıp usanıyorsunuz. Belki de asıl usanıp bıkanlar, yetkili kişilerdir sizler durumu mantıklı şekilde analiz edip değerlendiremediğiniz için.
sizin söylediğiniz mantıkla gidersek....
Her okula en azından belli mevcuda sahip okullara müzik, beden eğitimi, resim, tiyatro, spor vb... branşlarda haftalık en az 18 saat ek ders alacak rehber öğretmenler kadroları getirilmeli
Ulusal sınavlarda müzik, resim, sanat, spor vb... sorular sorulmalı
Tüm branşlarda özel mesleki ortaokullar açılmalı
Resim, müzik, spor vb... odası olmayan okul kalmamalı, aletler ve gereçler sürekli yenilenmeli, bunlarla ilgilenecek rehber öğretmenler için isterlerse kadro açılmalı
Her kademede 3-4 saat müzik, beden eğitimi, resim, tiyatro vb... zorunlu ders olmalı vb...
....
Kusura bakmayın ama, Bilişim Teknolojileri öğretmeni olanlar dışında, eğitim camiasından tanıdığım çoğu kişi, Robotik Kodlama vb... eğitimlerin istekli öğrencilere belli merkezlerde kurs olarak (DENEYAP atölyesi gibi) verilmesinin gerektiği, öğrenci istekliyse internet üzerinden teorik bilgilere ulaşabileceği ve uygulama için her okulda BT sınıfı isteyecek olan öğretmenlerin gereksiz masrafa sebep olacağını , ortalama her 20 öğrenciden 1 tanesinden bu konulara ilgisinin bulunacağını vb... düşünüyor.
Neyse...
Bence genel olarak, 6-7 ve 9. sınıflarda haftalık 2 saat olarak BTY dersleri ve 8.-10.-11. sınıflarda seçmeli dersler olması ve BTR Öğretmenlik görevlendirmelerinin şu anda olduğu gibi devam etmesi önümüzdeki 3 sene için daha olası bir istek olabilir. Öğretim programları da BT sınıfına en az ihtiyaç duyulacak şekilde düzenlenirse ve etkili öğretim materyalleri paylaşılırsa ...
İyi tatiller

Siz de çok sert konuşmuşsunuz be @bote67 hocam:). Ama bahsettiklerinizin gerçekte olanlar olduğu yüksek ihtimal.

Konu başlığını açan arkadaşın paylaştığı fotoğraftaki bilgileri okuduğumda anladığım, öğretim programı ile ilgili görüş ve öneri istendiği... 2017 yılında Kuşadası'ndaki eğitime katıldığımızda yenilenen öğretim programları hakkında istedikleri gibi...
Siz tam olarak ne anladınız acaba? Dilinizde neden tüy bitiyor ve neden bıkıp usanıyorsunuz. Belki de asıl usanıp bıkanlar, yetkili kişilerdir sizler durumu mantıklı şekilde analiz edip değerlendiremediğiniz için.
Her okula en azından belli mevcuda sahip okullara müzik, beden eğitimi, resim, tiyatro, spor vb... branşlarda haftalık en az 18 saat ek ders alacak rehber öğretmenler kadroları getirilmeli
Resim, müzik, spor vb... odası olmayan okul kalmamalı, aletler ve gereçler sürekli yenilenmeli, bunlarla ilgilenecek rehber öğretmenler için isterlerse kadro açılmalı
Her kademede 3-4 saat müzik, beden eğitimi, resim, tiyatro vb... zorunlu ders olmalı vb...
....
Kusura bakmayın ama, Bilişim Teknolojileri öğretmeni olanlar dışında, eğitim camiasından tanıdığım çoğu kişi, Robotik Kodlama vb... eğitimlerin istekli öğrencilere belli merkezlerde kurs olarak (DENEYAP atölyesi gibi) verilmesinin gerektiği, öğrenci istekliyse internet üzerinden teorik bilgilere ulaşabileceği ve uygulama için her okulda BT sınıfı isteyecek olan öğretmenlerin gereksiz masrafa sebep olacağını , ortalama her 20 öğrenciden 1 tanesinden bu konulara ilgisinin bulunacağını vb... düşünüyor.
Neyse...
Bence genel olarak, 6-7 ve 9. sınıflarda haftalık 2 saat olarak BTY dersleri ve 8.-10.-11. sınıflarda seçmeli dersler olması ve BTR Öğretmenlik görevlendirmelerinin şu anda olduğu gibi devam etmesi önümüzdeki 3 sene için daha olası bir istek olabilir. Öğretim programları da BT sınıfına en az ihtiyaç duyulacak şekilde düzenlenirse ve etkili öğretim materyalleri paylaşılırsa ...
İyi tatiller
Senin derdin ne?! Bir psikologa uğrasan iyi olur. Ne sacmaladigini sanıyorsun. Sen ne mücadele verdin de elini taşin altına koyanlara yargı dağıtmaya çalışıyorsun. Son dönemde foruma yazdığın mesajlar hep eleştiri. Bir tane de olumlu birşey yok. İçinin karardığı belli.Fikir üretmiyorsan haddini bil de konuş.Git tedavi ol.

İşin gücün insanları eleştirmek. Olumlu bir fikrin varsa söyle yoksa saldırma sağa sola. Formu meşgul etme.

Daha önceki mesajlarından forum yönetimi tarafından ikaz edildin ama hâlâ saygısız ve psikopatça tavrın devam ediyor.

....
Neyse...
İyi tatiller
Bilgisayar dersini bilgisayarsız mı işlemeyi düşünüyorsun hocam? Başka branşlar ne anlar bizim alandan. Bir çocuk eline devre elemanlarını almadan ilgisi olup olmadığını videolara bakarak mı farkedecek. Yanlış bir bakış açısı..

Hocam aynı yazı bana da geldi ama sanırım başlık yanlış olmuş. Bt dersi öğretim programı ile ilgili görüş isteniyor. Oneride bulunan arkadaşlar ona göre yazarsa daha iyi olur.

konuyu gündemde tutmak adına yazıyorum. arkadaşlar her ilden sanırım görüş ve öneriler isteniyor. lütfen görüş ve önerileriniz varsa yazalım. birimizin atladığını birimiz hatırlatır. yardımcı olursanız sevinirim.

Geri