Bakanlığa Geçiş?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bakanlığa yeğitek'e bilgisayar alakalı programcı vs. bir iş yapmak için geçiş şansımız yok mu çok bunaldım artık? tekrar öss yi düşündüm yaş 30 ne zaman bitecek ne zaman başka iş yapacağım diye başvurmadım? ama kaçış yolu arıyorum her ne kadar halime çok şükür desemde mutlu değilim? Resmen başarılı ve kaybolan bir nesil olduk ya

bakanlık milli eğitim ilçe mem yada il mem evlilik gibidir :D

hocam şaka bir yana içerdekiler dışarı çıkmak ister dışardakiler içeri girmek ister
bakanlık ağustos ve eylül ayında çağrıya çıkmıştı hocam ama bu aralar çıkarmı çıkmazmı forumdaki bakanlıktaki arkadaşlar cevaplasınlar

tomreader2010' Alıntı:
Arkadaşlar bakanlığa yeğitek'e bilgisayar alakalı programcı vs. bir iş yapmak için geçiş şansımız yok mu çok bunaldım artık? tekrar öss yi düşündüm yaş 30 ne zaman bitecek ne zaman başka iş yapacağım diye başvurmadım? ama kaçış yolu arıyorum her ne kadar halime çok şükür desemde mutlu değilim? Resmen başarılı ve kaybolan bir nesil olduk ya

Hocam 2-3 ay önceydi zannedersem başvuruları aldılar. Ama siz geç kalmışsınız malesef..

arkadaşlar o 2-3 ay önceki başvuruda 1 yıl görevlendirme yazdığı için cesaret edip başvuru yapamadım

tomreader2010' Alıntı:
arkadaşlar o 2-3 ay önceki başvuruda 1 yıl görevlendirme yazdığı için cesaret edip başvuru yapamadım

hocam bakanlığıa bulaşma derim.. eğer gerçekten birşeyler yapmak istiyorsan özel sektöre yönel ;)

pehepe' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:

hocam bakanlığıa bulaşma derim.. eğer gerçekten birşeyler yapmak istiyorsan özel sektöre yönel ;)
Hocam sizin bakanlik deneyiminiz varmi birde ozelde neler yapabiliriz hangi konuda uzmanlasmak gerekir beyin firtinasi yapsak

tomreader2010' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
başarılı ve kaybolan bir nesil olduk ya
tamamen katılıyorum malesef
Meslek liselerinin onunun kapatilmasiyla zorunlu oldum ve mutlu olamiyorum haz almiyorum isimden malesf cocuklarla olmak guzel ama mesleki haz duygum yok malesef
hocam öğretmenlikten mi sıkıldın branştan mı?

tomreader2010' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:

Hocam sizin bakanlik deneyiminiz varmi birde ozelde neler yapabiliriz hangi konuda uzmanlasmak gerekir beyin firtinasi yapsak

Hocam bakanlık tecrübem yok.Ama şimdi şöyle söyleyim bakanlıkta çalışan arkadaşlardan buraya yazanlarda olmuştu.. Eğer alanınızda gerçekten iyiyseniz hiç bakanlığa giripte kendinizi harcamayın derim.Özel sektörde işinizi çok iyi şekilde icra edersiniz. ha yok çok iyi değilim ama girip kendimi geliştirmek istiyorum , sistem işleyişleri nedir ne değildir nasıl yapılıyor derseniz bu sizin bileceğiniz iş.. Eğitek'in bakanlıktaki çalışma alanlarını görmüş biri olarak ,dışardan bakışta çok cazip, çekici geliyor.. Çalışma grubunuza ait şifreyle giriş yapılan kapılar.. bakanlıktaki bürokratlarla yapılan toplantılar vs vs... ben ankarada bir firmada çalışırken bakanlıktan 2-3 yazılımcı gelmişti firmaya adamları görseniz bir havalı bir havalı... e-ticaret için bir proje verilecekti ve adamlar utanmasalar altlarına araba isteyeceklerdi.. Ha böyle olmasının nedeni BAKANLIK ibaresinin getirisidir illaki.. Kocaman Bir AMA var: çalıştığınız ortamda bilgisayarın b sini bile bilmeyen insanlar size gelip şunu şöyle yap bunu böyle yap diyecek... adamlara şu şöyle olmaz bunu böyle yaparsak daha iyi olur dediğinizde çıldıracak cevaplar alabilirsiniz :D Demem o ki : Ben zora gelemem hem öğretmenliğimi yapıp hemde özele iş yaparım keyfime bakarım diyorsan bulaşma, ama bakanlıkta çalışmanın havası ayrı arkadaş zor olsun ne olacak sonuçta orada yükselirim karizma olur diyorsan bi yolunu bul hemen gir :D

Karizmasi varsa tam benlik ama nasil gecis yapacagiz. Hocam ogretmenlikten ziyade bransin. Degersizligi ve basit seyler anlatmak sikiyor programlamayi seviyorum aslinda bir firmada bile mutlu olabilirim

tomreader2010' Alıntı:
Karizmasi varsa tam benlik ama nasil gecis yapacagiz. Hocam ogretmenlikten ziyade bransin. Degersizligi ve basit seyler anlatmak sikiyor programlamayi seviyorum aslinda bir firmada bile mutlu olabilirim

hocam emin ol bende zaman zaman çok sıkılıyorum. Ders anlatmaktan çok bakıcılık yapıyoruz malesef... ama kendimizi geliştirerek bu olumsuzu ortadan kaldırıyoruz bir nevi...

tomreader2010' Alıntı:

Hocam hangi alanlarda çalışıyorsunuz?

C# hocam yuksek lisansta yapay zeka uzerine calistim peki siz neler yapiyorsunuz. Tasarum bana gore degil gorsellik yetenegim yok ama iyi kod yazarim

Geri