Bakan Yine Bizden Bahsetmiş (aHaber - Erdoğan Aktaş)

Kodla Büyü
ilköğretim 1. kademe 4. sınıfta başlayıp üniversite bitene kadar zorunlu ve haftalık ders saati bizimkinden çok daha fazla olan ama hala sınav ortalamaları 4-5 neti geçmeyen derslerimiz var. Okullar boşuna çalışıyor, bom boş nesiller yetiştiriliyor. aman öğrenciler kırılmasın veliler şikayet etmesin mantığı ile bu iş yürümez. yaptırım yok, ceza yok, ödül yok, dünya üzerinde böyle bir eğitim öğretim de yok. benim okulumda 3-4 kişi var bilgisayar ilgi duyan ve gerçekten derslerle ilgilenen, 1800 içinde 4 ya. gerisi hikaye facebook ve oyun için kullanıyor. adamlara 3 senedir excel öğretemiyorum her sene sonu tamam oldu diyorum bir sonraki sene %90 ı unutulmuş. ya ilgisini çekmiyor tekrarlamıyor yada bilgisayarı yok çocuğun unutuyor. SİSTEM BAŞTAN DEĞİŞMELİ

Bu kadar saglam bilisim alt yapisi olan ogrencimiz var madem o ogrencilerle yazilim alaninda dunya devi olabiliriz.keske tum ulkelerin katildigi bir bilisim sinavi yapilsa da o muhtesem über basarimizi gorsek. Hicbir zaman derslerin geri gelecegini dusunmedim zaten de bu kadar cahil olunmaz kardesim.bu arada fatih de yardimci olmayalim diyen arkadaslarim,o makinalar hic kullanilmasa ,copluk haline donse de okullar, onlara gore proje %1000000000000000 basarili olarak gorurler bu kafayla.onemli olan okullarin boyle aletle doldurulmasi.Allah kimseye OmerDincr kafasi yasatmasn.bu arsda ders kesin kalkmali ki brans degisikligi hakki verilsin.oyle okul okul gezmeyelim.ve lutfen teknoloji tasarimi falan uydurmayin.

yaa bu adamın anlattığı öğretmen bulamadığı ders hangisiymiş...

ben baktım ne ilköğretimde ne lise böle bir ders yok sadece lisede grafik tasarım var...biz o dersi verecek yetkinlikteyiz..

abi bunlar çozukttuş kafalarından ders uyduruyolar.... :puhaha:

inanakyol' Alıntı:
Çocukların bilgisayar ile ilgili olarak ne bilmesi gerekiyor yani bilgisayar bilgisi hedefi nedir çocuklar için. Ve şu anda çocuklar bilgisayar ile ilgili olarak bu hedefin neresinde. Çocuklar okullarına türkçe konuşmayı öğrenerek gelmiş oluyor neden türkçe derslerine ihtiyaç var biri açıklasa.
yakında oda olur merak etme türkçeyi zaten biliyolar ingilizce verelim sadece derler şimdilik buna hazır değil ülke zamanla hazırlanıyo herşeye...

branta' Alıntı:
Okullarda bilgisayarla tasarım yapmayı sağlayan SEÇİMLİK bir ders varmış ve bu derse öğretmen bulmakta zorlanılıyormuş sanırım, acaba yanlış mı anladım..

:scared:

Teknoloji Tasarım diyeceğim ama bu ders SEÇİMLİK değil zorunlu bir ders, o tarz başka bir SEÇİMLİK ders BT dersi ama onda da tasarım muhabbeti yok.. Acilen birilerinin bakana bu konuda brifing vermesi gerek..

Bir de bu haberin üstüne üniversitelerde bizim bölümün açılacağının destekleneceği söylenmiş tam süper olmuş...
> http://www.mebpersoneli.com/Egitim/Bazi ... --5455.htm

Kendisi sağdan soldan çalıntı yapıp kendi adıyla kitap çıkardığı için üniversiteden atılan bir şahıs Milli Eğitim Bakanı oluyorsa bu memlekette, tabi olmadık projeler üretecek sonra da çıkıp televizyonlarda öğretmenlere, öğretmen adaylarına sallayıp duracak başka ne bekliyorsunuz ki...?

bu araba çok sağlam bir şekilde duvara çarpacak ve dersler 4 sene daha donanımlı olarak gelecek bu gidişat onu gösteriyor. Yinede en doğrusunu Allah bilir. Ancak memlekette okula başlayan öğrenciler bilgisayar kullanmasını bilerek geliyorsa bu zihniyet ile yakında işe yaramaz meslek liselerinden tutunda facebook ve msn okur yazarlığından öteye gidemeyen bir gençlik ve bt kullanımını bir angarya olarak gören eğitimci grubundan ve teknoloji çöplüğüne dönmüş eğitim ortamlarından öteye gitmeyecek. Tüm meziyeti başına geçtiği eğitim camiyasını eleştirmek olan birinden daha ala laflar beklemek hayalperestlik olur.

Burada asıl suçlu birbirine sahip çıkmayan, yapılan bu planlı saldırıya sesini çıkarmayan sendikalar hatta tüm eğitim camiyası yani öğretmenlerdir. Gün aşırı kanal kanal şovmen gibi gezip tüm yetisi bu olan bu kişiye gerekli dersi yine Türkiye Cumhuriyeti'nin öğretmenleri verecektir.

ben de hep bakandan bahsediyorum!!! :verymad:
çocuklar okula gelirken türkçe konuşuyor o zaman türkçe dersi kaldırılmalı
her öğrenci şarkı biliyor müzik dersi kaldırılsın
din eğitimi ailede yapılıyor din dersi kaldırılsın

seffff' Alıntı:
ben de hep bakandan bahsediyorum!!! :verymad:
çocuklar okula gelirken türkçe konuşuyor o zaman türkçe dersi kaldırılmalı
her öğrenci şarkı biliyor müzik dersi kaldırılsın
din eğitimi ailede yapılıyor din dersi kaldırılsın

bu konuda haklısınız..

Ancak kafama takılan soru bu cümleleri kuran bir bakan şubatta 17000 öğretmen alacak ve 145 kişi de bt öğretmeni bu açıklama çerçevesinde bt öğretmeni hiç almaması gerekmez miydi? ilginç :eek:

bakan teknoloji tasarım dersini duymuş bence karıştırıyor..işte söylerken bilişim tasarım diyor.tasarım dersi ile açığımız var zaten diyor yani teknoloji tasarım dersini kastediyor.birisi bari uyarsın

Bakanın bizim cahil velilerden farkı yok ,
veli:bizim oğlan süper bilgisayar kullanıyor hocam.
öğretmen : Maşşallah , Maşşallah neler yapıyor mesala.
veli : bütün oyunları açıyor, internette geziyor süper süper valla.

Çocukaların bilgisayarı kullanmayı bilmesinden kastı bu , Rakamları öğrenince matematiği çözmüş oluyorlar heralde bu mantıkla.
Sen sabır ver Allahım.

dream81' Alıntı:
bakan teknoloji tasarım dersini duymuş bence karıştırıyor..işte söylerken bilişim tasarım diyor.tasarım dersi ile açığımız var zaten diyor yani teknoloji tasarım dersini kastediyor.birisi bari uyarsın

teknoloji tasarım ın bilgisayar dersi olduğunu sanıyor olmasın :) o zaman onlarında vay hallerine...

valla bence bu saaten sonra bilgisayar dersini felan unutun.işte kendinizi okullara yama olarak gösterin bakalım kaç yıl dayanacağız.yav artık idareciler bana söylü hocam dersiniz felan kaldırılmış.bende duymamazlıktan geliyom.allahtan teknoloji tasarım dersleri var onlara giriyom.

Bakan kendini avrupada zannediyor herhalde, burdaki çocuklar okula kışın ortasında terlikle geliyorlar... Çünkü hepsinin evinde bilgisayar ve internetleri varya babaları ayakkabıya para yetiştiremiyor...

ÖMER DİNÇER' Alıntı:
"bilişim teknolojileri üzerinden tasarım ve endüstriyel tasarım yapabilecek türden derslere seçimlik olarak sahibiz"

HAngi dersler bunlar çözebilen var mı?

bilgisayar bilmekle neyi kastediyor sayın bakana birde bunu sorsalar ne cevap verecek çok merak ediyorum. bilgisayarı açıp kapatmaksa tamam herkes biliyor.

hocam açıp kapamayı bile bilmeyen o kadar öğrenci var ki...monitörden ve kasadan bilgisayar kapatılmadığını daha birçok öğrencime öğretemedim malesef...

ilknurboteci' Alıntı:
hocam açıp kapamayı bile bilmeyen o kadar öğrenci var ki...monitörden ve kasadan bilgisayar kapatılmadığını daha birçok öğrencime öğretemedim malesef...

yormayın kendinizi hocam evde öğreniyorlarmış :)

şu anda neredeyse bütün öğrencilerimiz bilgisayar kullanmayı öğrenerek okullarına gelmeye başladılar. Genç nesil ve özellikle çocuklarımız bilgisayar konusunda gerçekten çok kabiliyetliler ve çok da öğrenmeye istekliler.

Lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye?

Geri