Bakan var BAKAN var...

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
http://www.memurlar.net/haber/243890/

Sağlık bakanlığı tarafından sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için geliştirilen projelerden biri olan Alo 113 beyaz Kod projesinin web sayfası açıldı.Çalışanlarımız şiddet olaylarını bildirmek için 24 saat hizmet verecek “113” numaralı telefonu ve web sitemizdeki bildirim formunu kullanabileceklerdir. Sağlık çalışanına yönelik herhangi bir şiddet olayı gerçekleştiğinde kurum yöneticileri tarafından derhal “113” numaralı telefonla Beyaz Kod Birimine bildirim yapılması gerekmektedir. . Eş zamanlı olarak olayın; ilgili kurumun hukuk birimine ve adli mercilere intikal ettirilmesi, müteakiben de web sitemizde “Beyaz Kod Bildirim Formu”nun eksiksiz bir şekilde doldurulması büyük önem arz etmektedir. Şiddete uğrayan sağlık çalışanı tarafından “113” numaralı telefona doğrudan da bildirim yapılabilecektir.

Bildirim üzerine Beyaz Kod Birimi, olayın adli makamlara intikal ettirilip ettirilmediğini araştıracak ve şayet ettirilmemiş ise olayı derhal adli makamlara bildirecektir. Beyaz Kod Birimi, ayrıca şiddet olayının gerçekleştiği sağlık kurumunun hukuk birimlerine de olayın bildirildiğini teyit edecektir.

Şiddet olayları için Bakanlık hukuk birimleri, işlenen suçtan mağdur olan Bakanlık personeline veya vefatı halinde kanuni mirasçılarına bir avukatın hukuki yardımını isteyip istemediğini soracak ve talep etmeleri halinde Bakanlık avukatlarınca ilgili personele 28.04.2012 tarihli ve 28277 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Personeline Karşı İşlenen Suçlar Nedeniyle Yapılacak Hukuki Yardımın Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde hukuki yardım yapılacaktır.

Kamu görevlilerine karşı işlenen şiddet olaylarının takibi şikâyete bağlı olmadığından, ilgili personelin şikâyetinin olup olmadığına bakılmaksızın yöneticiler olayı mutlaka adli mercilere intikal ettirmelidirler. Özel sektör yöneticileri tarafından da şiddet olaylarının bildirimi noktasında aynı hassasiyet gösterilmelidir.

Ekli dosyalar

• aaa.jpg
    aaa.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 669
defalarca söyledim ama yine söylerim: japonyada o yıl üretim zayıf oldu diye kendini asan bakan var, bizde de koltuğa yapışanlar var.

Dinçerden incilere devam http://www.memurlar.net/haber/243767/
Okulda şiddet sorunu için çocuklarımıza mutlaka eğitim vermeliyiz

Aile içi şiddetin okul içi şiddetin önlenmesi sizin yapabileceğiniz bir çaba ancak sizlerle biz bu işi çözebiliriz polisiye tedbirlerle çözemeyiz. Okullarımızda sadece çocuklarımıza dikkat etmeyelim kantin ve servislerde çalışanların düzgün, ehliyetli ve dürüst insanlar olduklarından emin olalım. Çünkü şiddet ve taciz ile ilgili çok sayıda mektup alıyorum. Öğretmenlerimiz saldırıya uğradıklarında hemen durumun ne olduğunu anlamadan sendika başkanlarının çıkıp öğretmene sahip çıkılmıyor diye bağırmalarını anlamakta zorlanıyorum şeklinde açıkladı.
Bakana göre kesin öğretmen suçludur hiç bir veli ya da öğrenci sebepsiz yere öğretmene saldırmaz. Şimdiye kadar bir defa bile öğretmene saldıranları kınadığını, öğretmenine sahip çıktığını görmedik. Sadece bakmakla yetiniyor. Sağlık bakanından ders alıp personeline nasıl sahip çıkılır öğrenmesi lazım.

İlk mesajdaki karikatür aşağıdaki sözlerini özetlemiş. Demokrasi görünümlü modern diktatörlükle bakan ne derse sorgusuz sualsiz doğrudur. 700 bin öğretmenin kafası onunki kadar çalışmaz.

Bu eğitimi almayanların hiçbiri terfi beklemesin

Okul idarecilerine ve il yöneticilerine yaptığımız toplantıda bazı arkadaşlarımızın imza atıp çıktıkları yönünde şikayetler geldi bunları inceliyoruz. Öğretmenlerimizin bazıları değişik gerekçelerle salondan ayrılmak isteyebilir, yahutda imza atıp gidebilir bütün bunları yapmak münkün ama soruyorum bunun kime ne faydası var? "Bu eğitimi almayanların hiçbiri terfi beklemesin" diye vurguladı.

Bu eğitimi almayanların hiçbiri terfi beklemesin

Okul idarecilerine ve il yöneticilerine yaptığımız toplantıda bazı arkadaşlarımızın imza atıp çıktıkları yönünde şikayetler geldi bunları inceliyoruz. Öğretmenlerimizin bazıları değişik gerekçelerle salondan ayrılmak isteyebilir, yahutda imza atıp gidebilir bütün bunları yapmak münkün ama soruyorum bunun kime ne faydası var? "Bu eğitimi almayanların hiçbiri terfi beklemesin" diye vurguladı.
daha bunun üstüne ne denir ki

Geri