Bakan Haklı işte ispatı

Kodla Büyü

idemir

Aktif Üye
Arkadaşlar bakın Bakan nasıl haklı daha 1 yaşındaki benim oğlum bile bilgisayar kullanmayı biliyor. Tabi ki bizim bakanın kriterlerine göre kullanmayı biliyor :) Tabiki herkes bilişimci çocuğu :) değil

Hocam öyle kolay kolay başına oturtmam ee şimdiden bilgisayarı öğretirsek ilerde biz işsiz kalırız :D

Teknolojik yerli onlar bizse teknolojik göçmen sayılırız. (1976 doğumluyum yoktu bizim zamanımızda böyle şeyler.)
Yerliler bizi geçer doğaldır burası asıl onların dünyası..

5.5 yaşında oğlum bazı flash oyunlarında benden daha iyi düşünüp güzel sonuçlar üretiyor şaşırıyorum.
Oyun deyince sadece flash oyunlarına izin verdim ve mantık yürütmesi gereken oyunları oynamasını istiyorum.
İşin ucunda bene yarışmak ve beni yenmek olunca oda başka türlü bir oyun oynamıyor zaten.
Babaya fark atmak onun beceremediği levelleri geçmek çok haz veriyor oğluma.
Birde hay allah nasıl yaptın ben o kadar uğraştım beceremedim diyince :))

http://www.maxoyun.com/playgame.php?oid=8063

Bugün mesela bu oyunu öğrettim kurallarını kavraması zaman alsada çok eğlendi.
Günde 1-2 saat oyun saati normaldir bence.

Age of mthology de oynadık bir ara ama ona çok sardı bıraktırdım.
GTA / Counter / MMOPRG türü oyunlarıa çocukları ve gençleri hiç bulaştırmamak lazım.

Bilmiyorum bende ne yapacağımızı zaman gösterecek ama bilgisayar başında fazla vakit geçirmesini bende istemiyorum ama nasıl bir kontrol mekanizması sağlayacağım daha bir fikrim yok daha 14 aylık mümkün olduğu kadar pc ve tv den uzak tutmaya çalışıyorum ama ilerde nasıl olur bilemem. Umarım pc ve tv hastası olmaz.

Hocam ileride dahada dijitalleşecek dünya.
Her birey günde en az minimum 5 saatini bilgisayar tablet gibi cihazlar karşısında geçirecek buna emin olun.
Smart tv ile tivibu ile zaten oturma odamıza salonumuza internet bilgisayar kısmen girdi.

Elimizde kullandığımz pek çok telefonun işletim sistemi, hafızası, hızı günümüzden 10 sene evvel kullanılan pek çok bilgisayardan iyi zaten.
Her birisi aslında bir bilgisayar sayılır.

Çocukaları ve gençleri Pc den uzak tutmaktansa pc karşısında nasıl daha verimli zaman geçirtiriz diye düşünmek lazım.

Facebook da onu bunu beğenip yorum yapmaktan arkadaşlarının kendi yorumlarını ve paylaşımlarını beğenmesini yönüne mesajla istekte bulunmaktan. Facebook oyunları oynamaktan facebook videoları ve arkadaşlarının fotoğraflarını izlemekten başka internet karşısında başka şeylere vakit ayıramayan yeni bir nesil var önümüzde bunlar iyi örnek değil tabiki.

Sosyal ağlarda sosyalleşilmez bunu kavratmamız lazım öncelikle.

Knight silkroad metin2 vb. oyunlar zaten başa bela ve çocukların bazıları bu oyunlarla para kazanabileceklerine inanmış durumda. Karakter geliştirip satarak para kazanmaya çalışıyorlar.

Bu arada bu aşağıda linki verilen yazı beni çok etkiledi valla. Arge ye çok para yatırılması lazım ülkemizde.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25321997/

Bihruze' Alıntı:
çok tatlı maşallah :)

Hocam Allah herkese Anne ve baba duygusunu yaşatsın ben birazda geç baba oldum. Çok farklı çok müthiş bir duygu bu resmiine bile baktıkça gözlerim doluyor. Şuan uyuyor kaldırıp öpüp sevesim geliyor.. :)

idemir' Alıntı:
Bilmiyorum bende ne yapacağımızı zaman gösterecek ama bilgisayar başında fazla vakit geçirmesini bende istemiyorum ama nasıl bir kontrol mekanizması sağlayacağım daha bir fikrim yok daha 14 aylık mümkün olduğu kadar pc ve tv den uzak tutmaya çalışıyorum ama ilerde nasıl olur bilemem. Umarım pc ve tv hastası olmaz.

hocam laptopa dönün :) sorun olmaz

zencefil58' Alıntı:
idemir' Alıntı:

hocam laptopa dönün :) sorun olmaz

zaten evde 2 tane var birine sahip çıkar herhalde...

idemir' Alıntı:
Bilhassa TV nin konuşmayı geciktirdiğini söylüyor doktorlar. Hatta Allah korusun gizli otizm. Dikkat etmek gerek.

Geri