Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

'Bakan Dinçer Öğretmenler Konusunda,Ne Yazık ki Haklı! '

Konu, 'Her Telden' kısmında Metehan tarafından paylaşıldı.


 1. Metehan

  Metehan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.361
  Beğeni:
  0
  "Hani bazen çuvaldızını kendimize batırmak gerekir. İşte bir öğretmen arkadaşımızda bunu yapmış. Ve eleştiri oklarını kendilerine yöneltmiş ve bir öz eleştiri yapmış.Kızanlar çok olacak. Ama eminim ki katılanlar da olacaktır. "  Mektubunda abartılı olan bölümler var. Hatta bazı iddiaları hiç inandırıcı olmayabilir. Ama tek kişi de olsa o öyle düşünüyor ve ona saygı duymak gerekir.  Öğretmenlik yaşla, başla yapılan bir iş değil. Heyecan işi. Bu yüzden yaşı kemale ermiş tecrübeli öğretmenlerimize yönelik sözlerini kabul etmek mümkün değil  20’li yaşlarda olup da , hiç de enerjik olmayan on binlerce öğretmen var diye tüm genç öğretmenleri suçlamak ne kadar doğruysa, yaşı 50’nin üzerindeki öğretmenlerimizi yoruldular, artık köşelerine çekilsinler demek de o kadar doğru olur.  İşte çok tartışılacak o mektup:  Sayın Güçlü,  15 yıllık sınıf öğretmeniyim ve üzülerek söylüyorum ki bakan haklı. Okulumuzda 3 arkadaşımız geçici görevlendirmelerle başka birim ya da kurumlarda görevli ve bu üç sınıfımızdaki öğrencilerimiz her yıl başka öğretmenlerle ders yılına başlıyorlar. Adeta kayıp sınıflar.  35-40 hatta 45 yıllık öğretmenler canları sıkılmasın diye emekli olmuyorlar, ne enerjileri kalmış, ne de istekleri. Geçmişte çok önemli hizmetler vermiş, pırlanta gibi öğrenciler yetiştirmiş olabilirler ama artık verimsizler.  Bir gurup arkadaşımız ise sınıfta adet yerini bulsun diye üstünkörü ders işleyip aldırdıkları yardımcı kitaplardan konu ile ilgili sayfalarca ödev verip öğretmenliği velilerin üstüne yıkmış durumdalar. Ya da hafta sonu kurslarında, derslerde öğretmenlik yapıp hafta içi okulda dinlenmeyi tercih ediyorlar. Utanarak söylüyorum ki hafta sonu kursunda yazılıda soracağı soruları çözen öğretmen arkadaşlarım var, veliler de öğrenciler de bunun farkında.  Bazı arkadaşlarımız ise sağlık sorunları olmadığı halde rapor kullanmayı, okula her gün geç kalmayı gayet normal karşılamaktalar.  İdarecilerimizi ise kelimelerle ifade edemiyorum.  Diyebilirsiniz ki eğitim sistemimizin neresi doğru ki? Ama ben bir öğretmenim.Sistemdeki diğer yanlışlıklar benim görevimi doğru yapmama engel olmamalı. Bu yanlışlıkların benim motivasyonumu düşürmesine izin vermemeliyim. Kahrolsam da sınıfıma girdiğimde her şeyi ama her şeyi unutmalıyım. Dedim ya ben bir öğretmenim.  Öğretmenlik dünyanın en güzel ve en zor mesleği layığıyla yaparsanız. Ama yukarıda saydığım arkadaşlarım gibi iseniz de dünyanın en kolay işi. Bakanın hedefindeki öğretmenler de bu tip öğretmenler.Ne yazık ki hiç de az değiller . Ben hiç ama hiç üzerime alınmıyorum.  Kral çıplak demek gerekiyor artık.  Bu arada belirteyim bugüne kadar AKP’ye oy vermedim ve vermeyeceğim de. Eğitim Bir-Sen’e de üye değilim. Sadece işini çok ama çok seven aynı zamanda da yaptığı işin sorumluluğunun bilincinde olma kaygısı güden bir öğretmenim.


  Saygılarımla…


  Abbas GÜÇLÜ


  Bir öğretmen arkadaşımız Abbas Güçlüye göndermiş bu mektubu.... Yorum sizlerin...

  http://www.memurlar.biz/haber/bakan-din ... 99480.html
   
 2. umaykut

  umaykut Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  520
  Beğeni:
  1
  bu adam soruyorum..
  bütün doktorlar mükemmel çalışıyor..
  bütün polisler çok düzgün çalışıyor..
  bütün imamlar çok iyi..
  sadece öğretmenler kötü dimi?
  3-5 kişinin kötü olması demek bütün camianın kötü olduğu anlamına gelmez..
  olaya çuvaldız değil, testere gözüyle bakmak lazım..
  her yerde iyi insan kötü insan vardır..

  bunu topluluğa mal edemezsiniz..
  bunu yaparsanız ihanet etmiş olursunuz..
   
 3. zech

  zech Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.088
  Beğeni:
  236
  3-5 öğretmen böyle diye çıkıp halkın önünde öğretmenler şöyle-böyle deyip halkı öğretmenlere düşman edersen iftira atmış olursun kul hakkına girersin.
   
 4. yalandünya

  yalandünya Site Gezgini

  Kayıt:
  18 Nisan 2012
  Mesajlar:
  98
  Beğeni:
  0

  Aynen öyle.
   
 5. xodeda

  xodeda Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.895
  Beğeni:
  1
  ""Diyebilirsiniz ki eğitim sistemimizin neresi doğru ki? Ama ben bir öğretmenim.Sistemdeki diğer yanlışlıklar benim görevimi doğru yapmama engel olmamalı. Bu yanlışlıkların benim motivasyonumu düşürmesine izin vermemeliyim. Kahrolsam da sınıfıma girdiğimde her şeyi ama her şeyi unutmalıyım. Dedim ya ben bir öğretmenim.""

  geri zeka ya bak. tabi biz robotuz hiç birşey etkilemez bizi. biz neymişiz be..
   
 6. yalandünya

  yalandünya Site Gezgini

  Kayıt:
  18 Nisan 2012
  Mesajlar:
  98
  Beğeni:
  0
  Bakan önce ilköğretimde not verildiğini öğrensin :x
   
 7. sahrak

  sahrak Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2008
  Mesajlar:
  510
  Beğeni:
  78
  bu arkadaşı esefle kınıyorum. bahsettiğin durumlar olabilir, vardır, doğrudur. bu devlete en az yük getiren zümredir öğretmen. sadece maaşını alır. oda şuan ülkenin en düşük memur maaşıdır. bu mektubu yazan şahsa sesleniyorum sen o maaşlarına 400-700 lira arası ek ödeme yapılan subayların bu ülkeye zararını biliyormusun. bulunduğum ilçedeki şahıs hergün çocuğunu karakolun en lüks arabasıyla, şöförüyle(asker) okula getirtiyor. eğitim camiası hariç ek ödeme almayan kalmadı. okuldaki ilkokul mezunu hademeye (hademe kardeşlerimi küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın) lisans hatta yüksek lisans mezunu öğretmenden fazla maaş vereceksin. sonra bakan haklı diyeceksin. kısaca şunu belirteyim
  asıl ben senin düşüncende olan öğretmenlerle aynı mesleği yapmaktan utanıyorum :verymad:
   
 8. ronn

  ronn Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2009
  Mesajlar:
  372
  Beğeni:
  7
  bende bişe yazacak sandım okuduğuma yazık. Kendi iyimişte üzerine alınmıyomuşta... amaaaan sıkıldım niye yorum yazıp kendimi yorayım ki şuna
   
 9. hızlıtürk

  hızlıtürk Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  216
  Beğeni:
  3
  kesin bakan yazmıştır bu yazıyı Abbas Güçlüye.. işe yarasa devamı da gelir...
   
 10. DijitalKM

  DijitalKM Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Ocak 2010
  Mesajlar:
  147
  Beğeni:
  1
  Tabi tabi biz de yedik :-1:
   
 11. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.734
  Beğeni:
  3
  bu yıl ilkokul 1 lerde not olmayacakmış..
   
 12. cagdas

  cagdas Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğeni:
  1
  bir iki sorunlu tipi bütün camiaya mal etmek aymazlıktır. abbas güçlünün bunun gibi bireysel sorunları yayınlaması da ayrıca yanlış :-1:
   
 13. mehmetcicek

  mehmetcicek Site Gezgini

  Kayıt:
  30 Nisan 2012
  Mesajlar:
  35
  Beğeni:
  0
  Bu mektubu bir Öğretmen mi yazmış? İnanayım mı?
   
 14. lavinia_7

  lavinia_7 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  277
  Beğeni:
  0
  "35-40 hatta 45 yıllık öğretmenler canları sıkılmasın diye emekli olmuyorlar, ne enerjileri kalmış, ne de istekleri. Geçmişte çok önemli hizmetler vermiş, pırlanta gibi öğrenciler yetiştirmiş olabilirler ama artık verimsizler."

  bu öğretmenlerin neden bu kadar çalıştığını sorgulasın o zaman meb. bize her sene stratejik plan tky planları yaptırıyor okuldaki bütün sorunların sebeplerine kadar inip çözümlemeye çalıştırıyor. o zaman bu insanların neden bu kadar çalıştıklarını da kendi planlarına alsınlar. sebebini bulsnlar ve çözümlesinler. hiç kimse sabahın köründe kalkıp 7 de okulda olmak istemez hele hele de 30 35 seneden sonra ama sen öğretmenini emekli olduktan sonra mağdur edersen o da çalışmak zorunda kalır
   
 15. burock_26

  burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  470
  Beğeni:
  75
  Bence bu mektupta bi bit yeniği var bence bunu öğretmen yazmış olamaz ama belki de bir öğretmencik yazmıştır
   
 16. barthez

  barthez Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.104
  Beğeni:
  2
  Ve ben bunun için 3000 TL' yi hakediyorum. Diğer profile gelince onları bulup ayıklamak benim işim değil. Sen devlet olarak en iyi öğretmeni baz alarak maaş düzenlemek ve bu tipleri ayıklamak zorundasın.
   
 17. theghost83

  theghost83 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.086
  Beğeni:
  5
  öğretmenlerin tatilinin 3 ay olmadığınıda... :puhaha:
   
 18. atakankorkmaz

  atakankorkmaz Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  119
  Beğeni:
  0
  bu mektubu yazan arkadaş sana sesleniyorum: İyi dinle

  Ben bir öğretmenim mesleğimle gurur duyuyorum.
  Bu tip yorumları yapanların tek bir nedeni var. (Cevap: Öğretmen camiası çok kalabalık bir kurum 700.000 öğretmeniz biz. Biz bu ülkenin en büyük personel olan kurumuyuz. Birileri bizim aldığımız maaşı fazla görür laf eder birileri işimizin kolay olduğunu söyler birileri yata yata kazandığımızı çalışmadığımızı söyler. Hepsinin temelinde sayımızın çok oluşudur. Eğer sayımız 100.000 olsaydı emin olun bu eleştirileri asla yapamazlardı) Ve de senin gibi içimizden birileri de çıkar onların söylediklerini söylerler se o zaman biz kendimizi nasıl savunacağız Her kurumda işini iyi yapmayan insanlar yokmu . Emin ol var

  biz öğretmenler bu ülkede eminim işini en iyi yapan kişileriz biz çoğuz çoğunluktayız. Bize yapılan eleştirileri asla kabul etmiyorum.
   
 19. seyduna

  seyduna Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  388
  Beğeni:
  21
  bu öğretmen ahmak diyorum.
  Öğretmenin maddi yetersizlikleri giderilirse eğer (artı emekli öğretmenlerin) ne kimse çıkıp özel ders verir , ne canım sıkılır diye fazladan 5-10 yıl çalışır(canım sıkıldı oranı %1 varmıdır bilmem), ne durduk yere sevk alıp okula gitmemezlik yapar, yada kaytarır ,ek işyapar.
  ama maddi olarak bitirip mesleğini itibarsızlaştırdığın öğretmenden sen verim bekle. Çok beklersin.
   
 20. bayraMNS

  bayraMNS Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2008
  Mesajlar:
  370
  Beğeni:
  0
  15 yıllık öğr. olduğu belli. 98 sürecini yaşayıp da yukarıda ki cümleleri kullanmandan.

  bir kişi de çıkıp hiç"ben chp ye hiç oy vermedim, eğitim-sen lide değilim" diye cümle kurmaz.
  Ya bir taraf çok korkak, ya da diğer taraf çok yaftacı

  ya da her ikisi.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal