Bakan avcı KPSS siz öğretmen atamış

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
HÜSEYİN ÖZAY

Türkiye'de yaklaşık 300 bin öğretmen adayı KPSS'yi kazanarak atanmanın hayalini kurarken bazı öğretmen adaylarının hiçbir sınava girmeden göreve başlatıldığı ortaya çıktı. Sınavsız olarak yapılan atamalar Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya tanınan açıktan atama yetkisi ile gerçekleşti. Bu çerçevede, Bakanlık kararı ile hiçbir KPSS sınavına girmemiş kişiler Türkiye genelinde değişik okullara atandı.

SKANDAL NASIL ORTAYA ÇIKTI

Bakan'a tanınan yetki çerçevesinde bazı öğretmen adaylarının sınavsız olarak işe alındıklarına ilişkin skandal, Türk Eğitim Sen'e gelen bir duyum üzerine ortaya çıktı. Duyumu araştıran Türk Eğitim Sen, F.A. isimli bir öğretmen adayının Balıkesir'de bir meslek lisesine sınavsız olarak atandığını tespit etti. Bunun üzerine söz konusu öğretmenin atama kararı bulundu. Ve kararın iptali için Ankara 3. İdari Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme kararı geçtiğimiz günlerde verdi. Mahkeme; Bakanlık'tan ve Sendika'dan gelen belgeler üzerinde yaptığı incelemede, atamanın sınavsız yapıldığını tespit etti. Bunun üzerine atama kararına dayanak teşkil eden Bakanlık makamının 10 Ocak 2012 tarihli yazısı iptal edildi. Yine Bakanlığın, Balıkesir Valiliği'ne bildirdiği açıktan atama kararı da iptal oldu.

SINAVSIZ ATAMALAR ARAŞTIRILIYOR

Söz konusu atama işlemini iptal eden Ankara 3. İdare Mahkemesi'nin 06 Aralık 2013 tarihli, E:2012/1069, K:2013/1816 sayılı kararında; yürürlükteki mevzuata göre öğretmen olarak atanabilmek için KPSS'ye girmiş ve sınavdan atanabilmek için gerekli olan yeterli puanı almış olmanın şart olduğu belirtildi. Bu durumun mevzuatta açıkça ifade edildiği vurgulanan kararda, "Buna rağmen F.A. isimli şahsın KPSS sınavına girmeden Bakanlıkça re'sen öğretmen olarak atandığı, bu durumun hukuka aykırı olduğu" kaydedildi. Sendika ise mahkemenin bu kararının ardından Türkiye genelinde sınavsız olarak yapılan atamaların peşine düştü. Bu çerçevede Bakanlık kararı ile KPSS sınavına girmeden yapılan atamalar araştırılıyor.

http://www.memurlar.net/haber/450283/

Eğitim-Bir-Sen li olarak diyorum ki;Tebrikler... Kimse kendini bulunduğu koltuktan dolayı haksızlık yapabilmeye muktedir görmemeli....

ismailt' Alıntı:
Eğitim-Bir-Sen li olarak diyorum ki;Tebrikler... Kimse kendini bulunduğu koltuktan dolayı haksızlık yapabilmeye muktedir görmemeli....
Bir eğitim-bir-sen li olarak da ben tebrik ediyorum,
bu memleket kimsenin babasının çiftliği değil,

Kul hakkı denen bir şey var.Hakkıyla çalışıp kazanların yanında bunlarda hiç vicdan kalmamış bence.Kimileri de yıllarca çalışıyor atanamıyor. Bu kadar kişinin hakkını yiyenler iki dünyada da bence rahat edemezler.Bir şekilde ahları çıkar diyorum.Yazıklar olsun sebep olana da, bunu kabul edip çalışmaya başlayana da...

zamanlama manidar.
israil abd ve batılı devletlerinin oyunu.

fazi lobisiin işi bu :puhaha: :puhaha: gözümüze batıra batır ayapıyorlar ama yinede yok bişey....hangi birini sayacan..

Dış mihrakların işidir, yoksa bu alnı secdeden kalkmayan mübarek insanlar böyle kul hakkı yerler mi.

Yazıklar olsun bunlara. Bunlardan herşey beklenir. 30 martta az kaldı ama.

Kpss senin benim için var öyle eş dost için kpss olur mu? Ayıp. Öğretmenlikte her şey şeffaf olduğu için deniz feneri gibi açığa çıkmış ya peki yıllardır çeşitli kurumlarda geçici kadrolarla işe başlayıp oradan kadro ile başka yerlere atanan bir sürü insan varken! Günün sorusu bu hareketle kaç kişinin hakkına girilmiştir?

ya farkında mısınız her şey değişiyor kimse sesini çıkaramıyor sürü gibiyiz koyun sürüsü vallah ne halt edecez bi fikrim yok ya atanalı 2. senem şimdide rahat yok

Nabi AVCI yı oldu olası sevmem bu tür iddeaları duyuyordum ama inanmak istemiyordum yok diyordum o kadar da değil yapılamaz böyle birşey diye ama Mahkeme kararını görünce demekki yapılıyormuş.

güç gözlerini kör etmiş bunların artık. Allah korkusuda kalmamış, kul hakkı yiyen yiyene.

gelecek' Alıntı:
Kpss senin benim için var öyle eş dost için kpss olur mu? Ayıp. Öğretmenlikte her şey şeffaf olduğu için deniz feneri gibi açığa çıkmış ya peki yıllardır çeşitli kurumlarda geçici kadrolarla işe başlayıp oradan kadro ile başka yerlere atanan bir sürü insan varken! Günün sorusu bu hareketle kaç kişinin hakkına girilmiştir?

kesinlikle katılıyorum sadece yakınları zengin etmek için binlerce kadro var öğretmenlik kpss ne ki

Niye bakanın günahını alıyorsunuz ki?
ABD, İsrail oyunudur kesin!
Hatta dünyadaki 6 milyar insan yapabilir, bunlar yapmaz...

Bakan avcı KPSS siz öğretmen atamış

MIŞ derken??? atadı dersn anlarımda MIŞ diyince uydurma gibi oluyor hocam...

bende herkes hakkında MIŞ lı birsürü laf üretebilirim...

unutmayınki belgesiz yalan dolan yalanlamada kul hakkıdır... alnı secdeye deyende deymeyende mışlı cümleler kurmasın...

yapılmışsa cezası verilsin yapılmamışsa bunu yazanın cezası verilsin...

Neymiş habere atlamamak lazımmış, boş yere kul hakkına girdiniz. Bu devirde neyin yalan neyin doğru olduğu ayırt edilemez oldu, at izi ti izine karıştı, Bize düşün hüsnüzan etmeden bakmak olaylara. Bunlar kesin yapmıştır, noktasının yerine müslümana yakıştırmam inşallah doğru değildir demek daha güzel olur bence.

Geri