Bakalım buna kim ne diyecek!

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar,
Norm fazlası atamayla şubatta geldiğim okulda başka bir branştan öğretmen arkadaş Formatör olmuştu bende önemsemedim ve dönemi böyle geçirmeyi düşünüyordum. Dolayısıyla bana 6 saat Bilişim Teknolojileri Dersi, 12 Saatte Teknoloji ve Tasarım Dersi verildi toplamda 18 saat derse giriyordum taki müfettiş okula gelinceye kadar. Müfettiş neden Formatör olmadınız hocam deyince durumu kendisine anlatmıştım. Oda raporunda bu duruma yer vermiş ve ilçeye bildirmiş diğer arkadaşın Formetörlüğünün sona erdirilmesi ve benim göreve başlatılmam ile ilgili yazı yazmış. İlçe de beni çağırdı dilekçe vermemi istedi bende dilekçeyi doldurup kendilerine verdim üzerinden bir ay gibi bir süre geçtikten sonra okula görevlendirme yazım geldi.
Bekleyin asıl bomba burada patlayacak.
:)

Göreve başlatılma yazım okula geldi, geldi gelmesine de bizim Formatör arkadaş 10 günlük rapor almış. İdareci arkadaşımız bu kişinin görevlendirmesini iptal edemiyoruz çünkü kendisi rapor almış diyor dolayısıyla onun görevlendirmesini iptal edemiyoruz hasari hocam sizinde görevlendirmenizi başlatamıyoruz diyor...
kanunen hiç bir sakıncası yokken ben diğer arkadaşımızın rapor almasından dolayı göreve başlayamıyorum. Ders programı da yeniden düzenlendiğinden dolayısıyla bu hafta maaş karşılığı olarakta 6 saat derse gireceğim.
Bir taraftan göreve başlatılamıyorum diğer taraftan maaş karşılığı olarak 6 saat derse giriyorum.

Yorumu size bırakıyorum.

Hasari adam izne ayrıldıysa görevlendirmenin iptal edilmez diye bir şey olmayacağını sanıyorum... İlla yeni görevlendirme yapılır

Herhalde sizi göreve o arkadaş başlatacak onun imzası olmadan olmaz hocam:D Bekleyin gelirse imzasını atar sizde görevinize başlarsınız mantık süper tuttum :puhaha:

Saçma hocam. Arkadaşın rapor alması görevlendirilmenin bitirilmesini engellemez. Müdür mü de görevlendirmesi son bulamayacak. SAçmalık. Müdür aklı sıra sizi mağdur etmeye çalışıyor. İlçeye sorun. Bu işi siz başıma açtınız beni mağdur ediyorsunuz diyin. Ki müdür geri adım atacaktır.

ya ben anlamıyom nasıl işler bunlar.Bırak zaten okulların bitimine 1 ay var niye böyle bir şey yapıyorlar.

Formatör görevlendirme yazısında derki kararname dışında formatör görevlendirmesi sonlandırılamaz. Diğer öğretmenin görevlendirmesini nasıl sona erdirecekler anlayamadım... Dönem ortasında durumu ne olacak..??

Çok büyük saçmalık. Diyelim görevlendirme olan bayan bir müdür yardımcısı var okulumuzda, doğum iznine ayrıldı ve daha sonra yerine başka bir müdür yardımcısı görevlendirilecek. Bu durumda doğum izninin bitmesi mi beklenecek?

müfettiş neye dayanarak arkadaşın onayını iptal ediyor. formatörlükte tayin hariç hiç bir şekilde onay iptal edilemez.

boteakif' Alıntı:
Çok büyük saçmalık. Diyelim görevlendirme olan bayan bir müdür yardımcısı var okulumuzda, doğum iznine ayrıldı ve daha sonra yerine başka bir müdür yardımcısı görevlendirilecek. Bu durumda doğum izninin bitmesi mi beklenecek?
Müdür yardımcısı görevlendirmesi ile formatör görevlendirmesi çok farklı hocam..

evet çok saçma doğrudan sizin görevlendirmenizi yapması lazım akis halde ücret tahakkuk ettirldiği için ek dersten dolayı sıkıntı kendi başlarına çıkar zimmet de çıkarırlar...

CESUR YUREK' Alıntı:
müfettiş neye dayanarak arkadaşın onayını iptal ediyor. formatörlükte tayin hariç hiç bir şekilde onay iptal edilemez.
Bununla ilgili resmi bir yazı var mı?

hasari hocam, anladığım kadarıyla okulunuzdaki formatör öğretmen dönemi kapatmış ve başka bir okula geçiş için hazırlıklara başlamış. müdürünüz yaptığı hatanın (formatör görevlendirmesi, diğer formatör öğretmenin ve sizin ders programları, okuldaki ders saatleri, boş geçecek dersler vb. sebepler) üzerini örtecektir...
Tipik bir MEB hikayesi

hasari' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
........ Müfettiş neden Formatör olmadınız hocam deyince durumu kendisine anlatmıştım. Oda raporunda bu duruma yer vermiş ve ilçeye bildirmiş diğer arkadaşın Formetörlüğünün sona erdirilmesi ve benim göreve başlatılmam ile ilgili yazı yazmış. İlçe de beni çağırdı dilekçe vermemi istedi bende dilekçeyi doldurup kendilerine verdim üzerinden bir ay gibi bir süre geçtikten sonra okula görevlendirme yazım geldi.
Bekleyin asıl bomba burada patlayacak.
:)
....................................................
..

Yorumu size bırakıyorum.
hasari hocam eğer diğer kişiden de dsilekçe alıp sizden aldıkları gibi görevlendirmesini zaten kaymakamlık ya da valilik oluru ile iptal etmişlerdir yani siz görev almak istediniz o da görevi ırakmak istedi böylece ita amiri onay iptali ve onay yaparak sizi görevlendirebilir bu resmi onay ile de sizi idare seve seve göreve başlatmak zorunda

Şu anki yaygın uygulama, bakanlıklar yetkilerinin bir kısmını dolaylı olarak(yönetmeliklerdeki boşluklar, çelişkili ifadeler ) illere devretmektedir. Her ilde kendi alışkanlıklarına göre uygulama yapmaktadır.

Hocam mağduriyetinizin sebebi formatör öğretmen ile müdür arasındaki çekişmedir. formatör öğretmen keyfi olarak 10 gün rapor aldıysa müdürünüz yeni ders programında ince bir ayar yapacaktır.

İnşallah tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmeni camiasının okullarındaki norm problemleri çözüme kavuşur.

resmi tebellüğ belgesi hazırlar idareniz ve adamı çağırıp tebelüğ ettirirler gelmiyorsa ayağına giderler gine bulamazlarsa tutanaklar zokayı sokarlar
bütün tebellüğ belgelerinin altında yazar gece hariç her durumda tebliğ yapılır tebellüğ etmesi zorunludur uygulamasını yapıp yapmaması keyfine kalmış sorumluluğu üstüne almış olur.

olay başında yanlış zaten. Diğer arkadaşın görevlendirmesi iptal edilemez. Beklersiniz onu sonraki görevlendirmede siz olursunuz.

Tebliğ etmek istememişler galiba :) yoksa @hipopotam hocamızın dediği gibi tebliğ edilir.

Bilişim teknolojileri öğretmeni var ken ve formatörlük isterken 6 saat dersine girmesi ve branşı olmayan derse girmesi normal de formatörlüğün iptali mi normal değil?

Birde 6 saat maaş karşılığı derse girdiğiniz için mi üzülüyorsunuz Hasari Hocam.

Okulumuzda müdür yoktu müdür yardımcısı müdür oldu, bi öğretmeni de müdür yard. olarak görevlendirdiler. Müdür geldi, müdür yard görevine geçti o arkadaşında görevlendirmesini dakikasında bitirdiler. Bu işte bu şekilde olmalı. Asil olan kimse o geçer, raporuna falan bakmadan yazı yazılır bitirilir bu kadar basit.

hasari' Alıntı:
CESUR YUREK' Alıntı:
Bununla ilgili resmi bir yazı var mı?

eğer geldiğiniz okulda bt öğretmeni değilse formatör olan, bir dilekçe ile siz formatör oluyorsunuz onun ki o hafta iptal oluyor sizde o geçmiş ay formatör ek dersi alıyorsunuz...

hasari hocam size çok önce demiştim bunu, yani tayininiz ilk günlerinde, siz demek ki istememişsiniz formatör olmayı onun için fazla söz de diyemiyorum...

hipopotam' Alıntı:
resmi tebellüğ belgesi hazırlar idareniz ve adamı çağırıp tebelüğ ettirirler gelmiyorsa ayağına giderler gine bulamazlarsa tutanaklar zokayı sokarlar
bütün tebellüğ belgelerinin altında yazar gece hariç her durumda tebliğ yapılır tebellüğ etmesi zorunludur uygulamasını yapıp yapmaması keyfine kalmış sorumluluğu üstüne almış olur.

Tebligat kanununa göre izinli, raporlu dahi olunsa tebligat yapılabilir. Çünkü rapor izne çevrilir, izin kağıdındada iznini geçireceği adres tel. v.s yazılıdır. Telefon edilir size yazı tebliğ edeceğiz gel denir. Gelir tebliğ edilir, şayet gelmezse telefon araması tutanağa geçirilerek tebliğ yapılmış sayılarak ilişiği kesilir.

seni göreve başlatır diğeri geldiğinde de görevden ayırır bu iş bu kadar basittir ama maalesef idarecinin yüreği yetmiyordur bu işi yapmaya... kanuna aykırı bir durum varmı diye bir sor...

Bunda şaşıracak bir şey yok devletin bütün işleri böyle değil mi, her şey mahkemelik, mahkeme konusu v.s bu olayda keşmekeşliğin bir parçası..

Geri