bakıcı sorunum.

Kodla Büyü

110607

Aktif Üye
bakıcım tv izlemeyi çok seviyor ancak izlemesini istemediğimi dile getirdim sadece uyurken açabilirsin dedim ancak bazı zamanlar geldiğimde bebeğin arkası tvye dönük şekilde yine tv açık vaziyette gördüğüm oluyor
tv izlediğinde bebeğe olan ilgi alakasının da azalacağını bildiğim için izlemesini hiç istemiyorum çünkü bu seferde izlemek için sürekli bebeğin uyumasına odaklanıyor(.uyusunda tv izleyim misali.)
hiç açmaması gerektiğini uygun dille nasıl söylesem acaba.kırmadan.
genel itibariyle bakıcımdan menmunum ancak bazen bazı durumlar böyle düşündürüyor birde bebeğimin yemekte zorlandığı yemekleri yedirmek istemiyor kolay yiyebileceği yemekleri daha çok vermek istiyor.ben işten gelince kendim yediriyorum artık.illaki ye diye de dayatmak istemiyorum napmalıyım acaba

Tv izlemesinde ne sakınca var hocam. Sonuçta annesi değil, senin gibi düşünemez hissedemez, bunu bekleme. Aslında tv izlemezse daha fazla zararı olur, canı sıkılır sinirleri yıpranır. Saatlerini abartmadığı sürece hem çocuğa bakıp hem tv izlemesinde bence sakınca yok.

hocam kaç aylık. ben de bu yıl sürekli bakıcı değiştirdim. ben sizin kadar sabırlı değilim bazı şeyleri bikez söyledim baktım lafdan anlamıyor elveda dedim. bugun kreşe verdim. bakalım sonuç ne olacak....

Sayın Hocam Bırak İzlesin Bunu sorun Etme

Bizim ki gibi 2 kez kolunu cıkarsa napcan? vurcan mı?

ya arkadaşlar aklı fikri tv.ben örnek veriyorum ıspanaklı havuçlu bi püre hazırlıyorum bu gibi bebeğe yedirmesi biraz zaman alan alan gıdaları hiç yedirmek istemiyo.eve geldiğimde bebeğin yemesinde sıkıntı olyan meyve püresi ve yoğurt gibi kolay gıdaları vermiş.çünkü tv meraklısı olduğu için şunu bi an önce doyurayım dizimi ve veya programımı kaçırırım telaşında olunca benim vermesini istediğim mamayı haliyle bi bahaneyle yedirmiyo.bebeğim 6 aylık her eve geldiğinde bebeği uyutuyor neden sizce.tv izlemek için.bebeği uyutunca bizim uyku düzenimizde bozuluyor.mesala bugün asla akşam 8 gibi uykusu gelmezdi .ama şimdi uyumak için kendini parçalıyo.bunun gibi sebebler işte arkadaşlar.inşallah sorunumu iyi bi şekilde sizlere anlatabilmişimdir.selamlar.

ben branş öğretmeni olduğum için haftanın 3 günü sadece iki satliğine çocukla ilgileniyo.diğer 2 gün 4 sat ilgileniyo.evim okula 6 dakika uzaklıkta.gidip geliyorum hemen.ben bu durumu düşündüğüm için bakıcı tuttum.

hocam 6 aylık bebeğe de kuru fasulye pilav yedirmesini beklemeyin:) şaka biyana sürekli tv izliyormu evde siz yokken neler oluyor diye merak edeceğinize alın bi gizli kamera 50 liraya kurutulun canınızı sıkan di durum varsa gönderin gitsin. evladımızdan değerli mi?

Direk söyleyin. biz işe alırken belirtik... İşe ihtiyacın varsa şart bu diye... Çünkü erken uyaran diye bir kavram var... Çocuğunda TV ye fazla maruz kalmaması lazım

benim kzıım 10 aylık bu tarz sorunlardan korktuğum için ve bakacak aileden birileri de olmadığı için izne ayrıldım. şubatta başlıcam gibi gözüküyor, ben de tedirginim. Ama genel olarak etrafımdakilerim söledikleri "eğer çocuk bakıcıyla huzurluysa onunla olmaktan zevk alıyorsa gerisini fazla takma" şeklinde ifadeler oluyor. Maden okul yakın onunla da çok uzun saatler geçirmiyor, siz yedirin onun yedirmediklerini zorlayarak yedirip nefret ettireceğine sizin elinizden yesin, sürekli bakıcı değiştirmek de çocuğu yıpratır. yanında durması da yeter, ne kadar çok şeyiyle siz ilgilenseniz o kadar iyi zaten, bence...

refleto' Alıntı:
Direk söyleyin. biz işe alırken belirtik... İşe ihtiyacın varsa şart bu diye... Çünkü erken uyaran diye bir kavram var... Çocuğunda TV ye fazla maruz kalmaması lazım
aynen katılıyorum o yaşlarda oyun ile geçirmesi zamanlar bunlar, bakıcısı yada ailesi kim olursa olsun tv ye daha az zaman ayırmalı...
Sayın Hocam benzer bir problemde bizde vardı, biz söyledik sağolsun izlemeyi oldukça azalttı, ben bile artık maç dışında birşey izleyemez hale geldim, inanın van depremini gece 10 da öğrendim...
bir arkadaşım tv izleyen bakıcısına söz geçiremeyince scart kablosunu alıp çıkıyordu evden...

110607' Alıntı:
bakıcım tv izlemeyi çok seviyor ancak izlemesini istemediğimi dile getirdim sadece uyurken açabilirsin dedim ancak bazı zamanlar geldiğimde bebeğin arkası tvye dönük şekilde yine tv açık vaziyette gördüğüm oluyor
tv izlediğinde bebeğe olan ilgi alakasının da azalacağını bildiğim için izlemesini hiç istemiyorum çünkü bu seferde izlemek için sürekli bebeğin uyumasına odaklanıyor(.uyusunda tv izleyim misali.)
hiç açmaması gerektiğini uygun dille nasıl söylesem acaba.kırmadan.
genel itibariyle bakıcımdan menmunum ancak bazen bazı durumlar böyle düşündürüyor birde bebeğimin yemekte zorlandığı yemekleri yedirmek istemiyor kolay yiyebileceği yemekleri daha çok vermek istiyor.ben işten gelince kendim yediriyorum artık.illaki ye diye de dayatmak istemiyorum napmalıyım acaba

birincisi ilk basta benim oğluma babaannesi bakıyordu çok tv izliyordu ve ben açma dedikçe açıyordu sonra bir gun gece kimse görmeden uyduyu bozdum artık sinirden bu defa da sürekli çocuğu dışarı çıkarmaya başladı baktım olmayacak babaanneyi bıraktık

ikinci olarak bir bakıcı bulduk o da sürekli çocuğu uyutma çabası içinde olduğunu gördüm ve sonra çocuk sürekli hasta olmaya baslaı dıasrı mı çıkarıyorsun dediğimde hayır diyordu ama komsular dısarı çıkardığını söylediler biz de bakıcının aman kalbi kırılmasın çocuga da yansır soyle olur boyle olur diye alttan aldıkça tepemize çıktı bizim en sonunda onu gönderdik baska bakıcı bulduk

içinizde EN UFAK BİR ŞÜPHE VE RAHATSIZLIK VARSA DEĞİŞTİRİN BAKICINIZI ÇOCUK BAKMAYA NİYETİ OLAN BİRİNİ BULUN BENCE BEN BAKICIYI İŞTEN ÇIKARDIKTAN SONRA ÖĞRENDİĞİM YALANLARIYLA ŞOK OLDUM KESKE ÇOK ÖNCEDEN ÇIKARSAYDIM DEDİM BU DEDİĞİME KULAK VERİN EN UFAK BİR ŞÜPHENİZ VARSA DEĞİŞTİRİN DERİM BAKICIYLA SORUN YAŞAMIS BİRİOLARAK EGER SİZİN ALTTAN ALDIĞINIZ FARK EDERSE DAHA ÇOK İSTEMEDİĞİNİZ OLAYLAR OLUR SONUCTA SİZİN İÇİN ÇALIŞIYOR BİZ OKULDA MÜDÜR MİLLİ EĞİTİM NE DERSE ONU YAPIYORUZ ONLAR DA YAPMAK ZORUNDA KESİNLİKE ÇOCUK DAHA ÖNEMLİ TECRUBELERİMDEN DOLAYI BUNLARI YAZDIM BUNLAR TÜM ARKADASLARA TAVSİYEMDİR

İnsanın çocuğunu bir başkasına emanet etmesi gerçekten zor iş. Ben iki çocuğumda da eve gelecek bakıcı bulmakta zorlandım. Hatta bir tanesi eve gelmem ben bir taraftan çocuk bakarken bir taraftanda evimin işini yapıcam demişti. Zar zor eve gelecek birini bulduk. 1 sene kadar baktı. Yemesi biraz zordu yumurta bırakıyordum örneğin haşlayıp yedirecek yemedi diyordu eee yumurta çiğ :verymad: haşlamamış bile. 2. çocuğumu beklediğim için idare ettik. 2. Çocuğumdan sonra biraz ücretsiz izin kullandım. 4 ay kadar da bakıcı baktı ama annem de evdeydi. Sonrasında da kreşe verdim. Kızım 18 aylık başladı kreşe, oğlumda 26 aylık. Memnun değilsen çocuk çok alışmadan başka bakıcı düşünebilirsin.

110607' Alıntı:
ben branş öğretmeni olduğum için haftanın 3 günü sadece iki satliğine çocukla ilgileniyo.diğer 2 gün 4 sat ilgileniyo.evim okula 6 dakika uzaklıkta.gidip geliyorum hemen.ben bu durumu düşündüğüm için bakıcı tuttum.

işiniz çok rahatmış, kıskandım..

hocam; bir akrabanız yok mu hiç yakınınızda mümkünse yakın akraba olsun.. el elin eşeğini türkü söyleyerek arar diye bir atasözü var. bakıcınız çocuğunuza kötü davranırsa bilemezsiniz asla. daha ufak.. dili yok ki yavrunun.

canı cehenneme hocam.. cehennem olsun gitsin hem haram para kazan hemde 6 aylık çocuğun bakımına üşen.. yokmu hocam akraban kardeşin daha da fazlası annen ?

Hocam mecbursan bu bakıcıya yapacak bir şeyin yok. Gözün arkada katlanacaksın.
Ama değiştirme şansın varsa değiştir.

Aman hocam, uzmanlar çocuğa bakan yüz ilk 3 yıl degismemeli diyor. yeni bakıcının da sorunları olacak. Ben dili ile hissettiklerinizi mutlaka paylasın. Bir de eve mutlaka kamera koyun hatta o da bilsin. Anneannesi çok özlüyor, arada görmek istiyor sebebiniz olabilir. Eve geleceginiz saati bilmesin, arada kontrol edin. Çocuk gelisımi ile ılgili,beslenme sekli, tv nin etkisi gibi okuduklarınızdan ona da çıktı alın ve ben bu yanlısları yaptıgımı farkettim ayşe hanım, bak meger böyleymis gibi yanlısları sırtlanıp dogrulardan haberdar edın. Çocuk yetistirme de öyle dogru sandıgımiz yanlıslar var ki, sabiha paktunanın anne işte adlı kitabını mutlaka okuyun. Bakıcınizın olumlu yönlerıne odaklanabildigıniz, onunda size uyum saglayabildigi günler diliyorum.

ben yorganın altında telefonu küçuk ekranında bu yavas internet yazmaya çalısıpken 2 sene gectı demek. :lol: :mrgreen: Nasıl da heyecanla paylasmıstım annelik tecrubelerimi

folikAsit' Alıntı:
ben yorganın altında telefonu küçuk ekranında bu yavas internet yazmaya çalısıpken 2 sene gectı demek. :lol: :mrgreen: Nasıl da heyecanla paylasmıstım annelik tecrubelerimi

:puhaha: :puhaha:

Vsy bee 2 yıl nasıl da geçmiş değil mi hocam?

Geri