bakıcı için kamera sistemi

Kodla Büyü

110607

Aktif Üye
p.tesi malum işbaşı ve 3.5aylık bebeğimiz bakıcının ellerinde olacak.endişemizi gidermek kendimizi rahatlatmak için okuldan da izleyebileceğimiz bir kamera sistemi düşünüyoruz bu sistemi nasıl kuruyoruz bilginiz var mı ve maliyeti ne olur
eğer çok maliyetli olursa akşam eve geldiğimizde izleyebileceğimiz şekilde de düşünebiliriz.

hocam bu iş için ya direk ip kamera alcaksınız ki bu maliyetli yol, yada evdeki pcnize 2-3 tane kamera takıp ordan izleyeceksiniz internet üzerinden yada eve gelince.
bence en güveniliri aileden birine bırakmanız çocuğunuzu (kim olursa olsun yinede insanın içinde şüphe kalmıyor değil)

ben de bakıcı tutmak zorunda kalanlandan olacagım ne yazık ki ailemize uzak yerde çalışıyoruz onların da işi gucu var en fazla bir ay iki ay gelebilirler sonra mecburen bakıcı tutulacak bir arkadasım eve gizli kamera almıstı tv sehpasını altındaki çiçeğin içine yerleştirmiş akşam da görüntüleri izleyince bakıcıyı kovmustu en guzeli aile ama ALlah bize de sizlere de içi dısı temiz iyi niyetli insanlarla karsılaşmayı nasip etsin inşallah... Biz yine de içimiz ferah tutalım çalışan annelerin malum sorunu ne yazık ki bu .......

ıp kameralara baktım 197 de var tabi özellikleriyle de ilgili bilgi sahibi olmak lazım.
aileden birinin bakması imkansız zaten çok uzaklardayız.

keşke aileler 2 yaşına kadar dönüşümlü dayanabilse.Benim annem kardeşimin çocuğuna tam 2 senedir gözü gibi bakıyor daha çocuğun burnu bile akmadı.Bence şartları zorlayın derim.Genç bakıcılar ağlamaya dayanamıyor suyun içine uyku hapı anne gelene kadar bak ne güzel uyudu kimi bebeğin yiyeceklerine el sürüyor yedirmiyor ben neler gördüm duydum.Bence o zaman paraya kıyın gerekirse 1 milyar gitsin sesli görüntülü sistemlerle evi donatın bu işin şakası.Çocuk isteğini ihtiyacını işaret ve kısa cümlelerle anlatana kadar bakıcıya kesinlikle vermemek lazım.Şu bebeklere öyle acıyorum ki sırf bu yüzden evlenmiyorum ne kadar saf ve günahsızlar

tayinci42' Alıntı:
en iyisi ücretsiz izne ayrılmak.
Kesinlikle. Ekonomik olarak zor duruma düşseniz de çocuğunuzun geleceği ve sağlığı için için kesinlikle ve kesinlikle değer. Parayı bir şekilde geri kazanırsınız ama çocuğunuzun sağlığını bilhassa sosyal ve psikolojik sorunlarını milyarlar harcasanız da geri getiremezsiniz. Sonuçta çocuk için çalışıyorsunuz. Her şey çocuk için yapılmıyor mu? O halde 1-2 sene maaş almamak da çocuk için yapılacak en iyi şey. Hem yeni yönetmelik tam size göre ayarlanmış. 1 yıl olan ücretsiz izin süresi 2 yıla çıkarılmış.

Kamera da çözüm değil. Elektirik kesintisi olabilir. Olmasa da sonuçta bakıcı çocuğa zarar verdikten sonra işten kovsanız nolacak.

Buzkırıcı' Alıntı:
keşke aileler 2 yaşına kadar dönüşümlü dayanabilse.Benim annem kardeşimin çocuğuna tam 2 senedir gözü gibi bakıyor daha çocuğun burnu bile akmadı.Bence şartları zorlayın derim.Genç bakıcılar ağlamaya dayanamıyor suyun içine uyku hapı anne gelene kadar bak ne güzel uyudu kimi bebeğin yiyeceklerine el sürüyor yedirmiyor ben neler gördüm duydum.Bence o zaman paraya kıyın gerekirse 1 milyar gitsin sesli görüntülü sistemlerle evi donatın bu işin şakası.Çocuk isteğini ihtiyacını işaret ve kısa cümlelerle anlatana kadar bakıcıya kesinlikle vermemek lazım.Şu bebeklere öyle acıyorum ki sırf bu yüzden evlenmiyorum ne kadar saf ve günahsızlar
Hocam anneniz sizin çoçuğa da bakar. Evlenin boşyere bekar durmayın:)

hocam gittigidiyordan bakabilirsiniz, ben hobi amaçlı kalem şeklinde olanlardan almıştım beklediğimden iyi görüntü kalitesi var ve tam şarjla yaklaşık 8 saat aralıksız kayıt yapıyor. masa, duvar saati şeklinde olanlarda var prize takılı sürekli kayıt yapabiliyor, bazı modellerde hareket anında kayıt özelliği de var.
http://arama.gittigidiyor.com/gizli-kam ... raQQsyfZZ2

cvplarınız icin teşekkürler
ben yarım gün okula gidicem formatör değilim evim de okula yakın yürüyüş mesafesinde.parayı çocuklarımıza kaliteli bir yaşam iyi bir gelecek için de kazanıyoruz.
bakıcım iyi biri aslında.sadece emin olmak istiyorum.1milyara kadar yolu var şu kamera işinin.
ben bakıcı ve kamera konusunda kararlıyım aile işi imkansız benim için o yuzden yorumlarınızı ve cevaplarınızı kamera ile ilgili yazarsanız sevinirim.

hgx2' Alıntı:
hocam gittigidiyordan bakabilirsiniz, ben hobi amaçlı kalem şeklinde olanlardan almıştım beklediğimden iyi görüntü kalitesi var ve tam şarjla yaklaşık 8 saat aralıksız kayıt yapıyor. masa, duvar saati şeklinde olanlarda var prize takılı sürekli kayıt yapabiliyor, bazı modellerde hareket anında kayıt özelliği de var.
Masa Saati Casus Kamera (Kumandalı) KOD : MGK-407 hocam ben bu ürüne baktım bana çok cazip geldi.ürünün özelliklerini siz de değerlendirebilir misiniz?teşekkürler

Ben kamera olayını etik bulmuyorum açıkcası. Bence kim olsa eşinin yada kardeşinin görüntülerinin gizlice kaydedilmesini istemez. O yüzden başka bir çözüm bulmak lazım bence.

bakıcı kameradan haberdar olursa yüklü miktar tazminat davası açabilir haberiniz olsun ayrıca hapis cezasıda var. işin doğrusu bu. baştan bakıcıya deyin kamera yerleştirecem on göre kabul ederse anlaşma imzalayın.

Kamera yasal değil...Eğer imkanınız uygunsa ücretsiz izin kullanmanızı öneririm ben kızımda almıştım, tek maaşla zorlanmadık bile ve asla bu kararımdan pişman olmadım... Ki buna değer 3,5 aylık bebek bakıcıya bırakılamayacak kadar küçük...

anne gibi kimse bakamaz, ayrıca çocuk bakan kişiye çok alışıyor. 16 aydır kızımıza annesi baktı çalışmadığı için çok da memnunum. 2 kredi ödediğim halde hiç de zorlanmadık hamd olsun eksiğide yok. çocuk için en önemli çağlar bakıcı elinde olmuyor. tabi herkesin bileceği iş.

Bence en iyisi çocuğunuzu özleyeceğinizi bu yüzden çocuğunuzu görmek için bilgisayarınıza web kamerası yerleştireceğinizi söyleyin bakıcıya.Logmein gibi bir programla uzaktan bilgisayarınıza bağlanıp webcam den çocuğunuzu belirli saatlerde görün bence.Zaten bakıcı çocuğunuza kötü davrandı ise çocuğun bakışından duruşundan anlarsınız hocam.Ayrıyeten sesini kaydedin belirli aralıklarla.

hgx2' Alıntı:
hocamın verdiği linkte; masa saati şeklinde, duvar askısı şeklinde, piriz şeklinde casus kameralar var.
Mağdem para sorun değil diyorsunuz. Bunların herbirinden alıp evin çeşitli yerlerine yerleştirebilirsiniz.

110607' Alıntı:
parayı çocuklarımıza kaliteli bir yaşam iyi bir gelecek için de kazanıyoruz.

Anladığım kadarıyla çocuğunuzaa birinin zarar vermesini istemiyor ama sanki istifa et denmiş gibi çocuğunuz için ücretsiz izne de çıkamıyorsunuz, yani para da çocuğunuz kadar önemli, bu nedenle ucuz yöntemleri tavsiye edilmeli, demek geliyor içimden ama anne-babaların sorumsuzluğunu ve çocuğun geleceğini para ile ölçmesini, fedekarlık duygularının az gelişmesini çocuklar ödememeli, bu nedenle bu konuda bir güvenlik firmasına gitmenizi tavsiye ediyorum, belki bakıcı birşey yaptıktan sonra tazminat davası açar, para alırsınız.

İçinde bulunduğun durum hepimizin geçtiği yollardan biri.bu zamanda insanlara güvenmek çok zor.Kamera vb çözümler sadece iç rahatlatıcı ve gecici.
Bebeğiniz bakıcıya vermek için çok küçük.En güzeli 6 aylık-12 aylık ücretsiz izinle annenin bakması.Çünkü bu aylarda bebeğin beslenmesi,aşıları,malum önümüz kış hastalığı vb sizi çok zor durumda bırakabilir.Bakıcı adı üstünde sadece BAKAR,ama anne onun CANIDIR.
Allah kolaylık versin ama bence bebeğin en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar anneden ayırmayın.
Allah analı babalı uzun güzel bir yaşam versin bebişinize.
Saygılar

aradan baya zaman geçmiş ama cevap yazma gereği hissettim.
arkadaş kamera sormuş bazılarıda çocuğunu sevmediğini anlamış.
arkadaşın yazdıkları oldukça masumane şeyler.
herkes babadan zengin değil! belki ev,araba... kredisi çekti, belki borçları var ve çalışmak zorunda. Bir insanın çalışmasına veya çalışmamasına bu kadar kolay bir şekilde karar veremezsiniz, insanın hayatını etkileyen onlarca sebep vardır.

mesajınıza yazdığınız masasaati kamera işinizi görür hocam

NEDEN KAMERA SİSTEMİ KURDURMALIYIM ?

Kamera sistemi mutlaka kurulmalı neden mi ? Çocugunuz şiddet görüyor olabilir, size anlatabilir mi?

Çocugunuz korkutularak ,yada kendi eğitim seviyesi ve öğretileri nedeniyle kendi yöntemleriyle bakıcı tarafından baskı altına alınıyor olabiliyor, ve bu aslında şiddet görmesinden çok daha fazla önemli çünkü , bunu size anlatamaz ve sizde bunu farkedemezsiniz.
Çocuklar için en önemli yaş grubu 0-3 ve hayatı burada şekilleniyor, bu işi şansa bırakmalı mı ? HAYIR..

Bunun gibi onlarca madde yazılabilir, en son kamera sistemi kurduğumuz evdeki örnek bir olayı çok çarpıcı olduğu için aktarmak istiyoruz.

Ev sahibimizin bakıcısı 12 yıldır tanıdıkları, ve bakıcıya güvenleri sonsuz halende öyle. Çocuğu inanılmaz seviyor.

Ancak üstünü giyinmeyi reddeden bebeği, odanın kapısını kapatıp giyinmezsen seni terkederim diyor, ve kapıyı kapatıp dakikalarca ağlamasına izin veriyor. Ve bakıcı sahibi annemizin evde olduğunu bilmiyor. Annemiz hışımla odadan çıkıyor, ne yapıyorsun diyor, ben ikna etmeye çalışıyordum diyor. Bu nokta gerçekten de zirve, bunu ailenin farketmesi imkansıza yakın böyle bir tesadüf olmasa ve bunun çocukta terkedilme korkusunu nasıl tetikleyeceğini siz düşünün.

Bazen bize bir şey olmaz diyoruz, evet bize bir şey olmaz diye risk alalım, ama çocuklarımız risk alamayacağımız kadar değerli!

http://www.bebekizle.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

http://youtu.be/0TZ1nvbWOpc?t=2m43s

http://youtu.be/JLd6vrTnbHs?t=26s

hocam uzun süredir tanıştığınız bir yakınınıza, komşunuza, uzaktanda olsa akrabaya emanet edebilirsiniz..
diğer çalışan annelerle arkadaşlarınızla boş günlerinizde çocuklarınıza bakabilirsiniz.. yani 3 anne her biri boş günlerinde diğer çocuklarla beraber kendi çocuğunada bakar haftada 1-2 gün..

tayinci42' Alıntı:

hocam uzun süredir tanıştığınız bir yakınınıza, komşunuza, uzaktanda olsa akrabaya emanet edebilirsiniz..
diğer çalışan annelerle arkadaşlarınızla boş günlerinizde çocuklarınıza bakabilirsiniz.. yani 3 anne her biri boş günlerinde diğer çocuklarla beraber kendi çocuğunada bakar haftada 1-2 gün..

3 çocuğa aynı anda bakmak kolay mı
aman ne kadar sağlıklı bi öneri

alakasız olacak ama bu kamera işi baya ilerlemiş ve fiyatlarda ucuk değil kötü amaçlı insanların ellerinde olması çok sakıncalı, birde konuyla alakalı olarak bir başkasını gizli kameraya kaydetmek ne kadar etik insan öncelikle kendi nefsine vurmalı düşünsenize bütün öğrencilerde gizli kamera var ve derse o şekilde geliyorlar düşündürücü

bence kamerayı gizlemeyin hatta bakıcıya söyleyin. Anlatın durumu içimizin rahat etmesi için eve kara döşedik haberiniz olsun diyen o zaman daha iyi bakar bebeğe bence. hatta kameranın açısını gösterin bebeği buradan başka yere götürme diye tembih edin.

tubilubba' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

3 çocuğa aynı anda bakmak kolay mı
aman ne kadar sağlıklı bi öneri

daha kolaydır. tek çocuğunuz varsa bakmak daha zordur. bebek değiller sonuçta. birbirleriyle oynayacaklar. onlarda sevecek bunu. birbirleriyle oynarken daha çok sosyalleşecek çok şey öğrenecekler.

http://www.aliexpress.com/category/2000 ... rders.html

3-5 kuruş cimrilik edip de içinizde şüphe kalmasın. Belki 20-50 tl harcıyarak gönlünüze ferahlatabilirsiniz.

not: mümkünse bir arkadaşınız kullanıp tavsiye ettiği birşey alın. ip kameralardan, kalem kameralara kadar bir çok seçeneğiniz var. kolay ve işlevsel olanı seçin. Mesela ip kamera alırsanız telekomdan sabit ip alıp, modemden gerekli ayarlarla evi dışarıdan canlı izleyebilirsiniz. Gizli kamerada ise (masasaati, duvarsaati, kalem, süs eşyası içine gömülü) eve gelip kayıtları incelemeniz lazım. kayı süresi ve kalitesi için ayarlar vs vs.

kalem kamera, duvar saati kamerasi gibi tüm kameralar gizli kamera statüsündedir. Gizli kamera koyarak çok fayda sağlayamazsınız, burda amaç olmayanı engellemek olmalı, olduktan sonra izlemek çok fayda etmez. bu nedenle bakıcı için evde gözüken, izlenildiğini bildiği kamera sistemi kurun. kayıt tutmasını mutlaka sağlayın, tüm gün üzlemeniz mümkün olmayacaktır. VE bu tarz bir sisteme yatırım aslında çocugunuz gelişimine yaptıgınız yatırımdır. Bakıcı çocugunuzla kaliteli zaman geçiriyor olacaktır. http://www.bebekizle.com sitesinde konuyla ilgili çözümlere ve detaylara bakabilirsiniz.

Geri