Başbuğ:Paralel yapı bizim mağduriyetimizden daha önemli konu

Kodla Büyü

desouza82

Aktif Üye
ilker paşa'nın tahliye haberleri konuşulurken biraz dönüp forumu eşeledim arkadaşlar. zamanında paşanın suçlu olduğunu düşünen, yazan, medyadaki belgelere bakarak adama hüküm giydiren arkadaşlar bugün konu gündeme tekrar geldiğinde nerede duruyorlar acaba?

serkanaytekin' Alıntı:
bilisim_TR' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
lav silahına boru diyen kimdi?

:eek: yuh kim dedi hocam? bizim borucu salih usta değildir heralde?

başbuğ demişti hocam, hemde milletin gözünün içine baka baka.

sregy' Alıntı:
hasari' Alıntı:
sregy' Alıntı:
patlamayı tertipleyen chpyi şama iki kere götüren kişi olduğunu açıkladı başbakan. kimse şaşırmamış buraya yazmadığına göre
Başbakan söylemişse doğrudur!

elimizde belgeler var diyor. yalansa niye chpden kimse çıkıp da yayınla belgeleri o zaman demiyor?

hoş siz belgelere kağıt parçası, lav silahına boru parçası dersiniz :D

başbakana yalancı diyorsun peki kim söylemişse doğrudur? söylede bilelim :?:

share_' Alıntı:
beklenen gelişme. kağıt parçası dediği darbe belgeleri gerçek çıktı, hemde kendi birimlerinin incelemesinde. lav silahları neden gömüldü diye herkes düşünürken, aslında bizlerin yanlış bildiğini onların lav silahı değil boru olduğunu söylemişti.

seçimle gelen iktidarı nasıl deviririz diye emek harcayacaklarına bu emeği pkk için harcamış olsalardı çok farklı olurdu.

ne oldu BORUMUYMUŞ :?:

ufuk kardeş, sen s. yolunu çok izliyorsun belli. onlarda başbakan önceden bizi övüyordu şimdi bize paralel diyor hakaret ediyor diyorlar. darbe yaptıktan sonra bile övgü bekliyorlar. sende aynı benzetmeyi yapmışsın :p başbuğ görevdeyken boşuna uğraşmamış bunlarla. çok zorlarına gidiyor tahliye ihtimali. başbuğu bende eleştiriyordum ama bu eleştirilerim şimdi söyledikleri doğruyu konuşmama engel değil. sen aynaya bak öyle yorum yap. easytr ne yazmışsa bende yazdım aynısını, şimdide onun gibi sözlerimin bende arkasındayım sen aynaya bak aynaya

share_' Alıntı:
ufuk kardeş, sen s. yolunu çok izliyorsun belli. onlarda başbakan önceden bizi övüyordu şimdi bize paralel diyor hakaret ediyor diyorlar. darbe yaptıktan sonra bile övgü bekliyorlar. sende aynı benzetmeyi yapmışsın :p başbuğ görevdeyken boşuna uğraşmamış bunlarla. çok zorlarına gidiyor tahliye ihtimali. başbuğu bende eleştiriyordum ama bu eleştirilerim şimdi söyledikleri doğruyu konuşmama engel değil. sen aynaya bak öyle yorum yap. easytr ne yazmışsa bende yazdım aynısını, şimdide onun gibi sözlerimin bende arkasındayım sen aynaya bak aynaya

benim kanal listemde kendimi bildim bileli samanyolu, kanal7 vs.. yok. cemaatle bugüne kadar hiçbir bağım olmadı. geçmişe dönük aç bütün mesajlarımı tara. mesela başbakanda ergenekonun savcısıyım diyordu. şimdi başbuğa komplo kurdular diyor. ben sadece o zaman bunları yazan arkadaşlar şimdi ne düşünüyorlar merak ettim.

ufukaslan82' Alıntı:
share_' Alıntı:

benim kanal listemde kendimi bildim bileli samanyolu, kanal7 vs.. yok. cemaatle bugüne kadar hiçbir bağım olmadı. geçmişe dönük aç bütün mesajlarımı tara. mesela başbakanda ergenekonun savcısıyım diyordu. şimdi başbuğa komplo kurdular diyor. ben sadece o zaman bunları yazan arkadaşlar şimdi ne düşünüyorlar merak ettim.

merak ediyorsan sor yazarım. geçmiştede söylediklerimi şimdide savunuyorum. ayrıca tam tersi olsa ne olacak ki?senmisin bu forumun en ahlaklısıda geçmişte böyle dedin şimdi böyle yazıyorsun millete? sana mı düştü? geçmişte destek verdiğim gazetesine abone olduğum cemaati şimdi bende eleştiriyorum bu ahlaksızlık mı? lütfen biraz terbiyeli olun,ahlaklı olun.

share_' Alıntı:
ufukaslan82' Alıntı:
share_' Alıntı:

merak ediyorsan sor yazarım. geçmiştede söylediklerimi şimdide savunuyorum. ayrıca tam tersi olsa ne olacak ki?senmisin bu forumun en ahlaklısıda geçmişte böyle dedin şimdi böyle yazıyorsun millete? sana mı düştü? geçmişte destek verdiğim gazetesine abone olduğum cemaati şimdi bende eleştiriyorum bu ahlaksızlık mı? lütfen biraz terbiyeli olun,ahlaklı olun.

konu cemaati eleştirme meselesi değil yalnız. konu zamanında içli dışlı olduğunuz bugün sövdüğünüz paralel yapı sayesinde adamları içeri aldılar. şimdi serbest kalırlarsa ne düşünürsünüz diyorum. ayrıca forumun en ahlaklısı olmayabilirim ama rüzgara göre yön değiştirmiyorum. başbakan daha dün ergenekonun savcısıyım diyordu şimdi komplo yapıldı diyor. siz demiyor musunuz biz ne yapıyoruz bu nasıl iş diye? bunu merak etmiştim.

ufukaslan82' Alıntı:
share_' Alıntı:
ufukaslan82' Alıntı:
share_' Alıntı:

konu cemaati eleştirme meselesi değil yalnız. konu zamanında içli dışlı olduğunuz bugün sövdüğünüz paralel yapı sayesinde adamları içeri aldılar. şimdi serbest kalırlarsa ne düşünürsünüz diyorum. ayrıca forumun en ahlaklısı olmayabilirim ama rüzgara göre yön değiştirmiyorum. başbakan daha dün ergenekonun savcısıyım diyordu şimdi komplo yapıldı diyor. siz demiyor musunuz biz ne yapıyoruz bu nasıl iş diye? bunu merak etmiştim.

yeterince cevap aldın, merakını gidermiş oldun. eleştirdiğin kişi bile olsa doğru konuşunca bunu savunmaktır bizim yaptığımız.rüzgara göre değişen olsaydık değişme olmadan yön değiştirirdik, yön değiştiren biz değiliz.

Şimdi bu omurgasız akpliler paşacı olup çıkarlar. Paşanın suçsuzluğuna en başından inanan bi insandım. Bu tahliye samimi değil arkadaşlar. Bunlar adama günahını vermez bedavadan. Paşayla anlaşma yaptılar. Seni çıkarırız ama cemaate yükleneceksin dediler. Şartlı tahliye edildi. Paşa bundan sonra cemaate atıp tutacak. Paşaya suç bulamam özgürlüğü alabilmek için insanın yapamayacağı şey yoktur. Cemaat başbakanı sıkıştırdı. Başbakan denize düştü şimd yılana sarılıyo. Normalde paşa gibi Atatürkçü insanlar başbakanın gözünün yaşına bakmayacağı insanlardır.

Seredar' Alıntı:
Yanlarında mıydın?
Yada şakamısın sen?
pisagorean' Alıntı:
Şimdi bu omurgasız akpliler paşacı olup çıkarlar. Paşanın suçsuzluğuna en başından inanan bi insandım. Bu tahliye samimi değil arkadaşlar. Bunlar adama günahını vermez bedavadan. Paşayla anlaşma yaptılar. Seni çıkarırız ama cemaate yükleneceksin dediler. Şartlı tahliye edildi. Paşa bundan sonra cemaate atıp tutacak. Paşaya suç bulamam özgürlüğü alabilmek için insanın yapamayacağı şey yoktur. Cemaat başbakanı sıkıştırdı. Başbakan denize düştü şimd yılana sarılıyo. Normalde paşa gibi Atatürkçü insanlar başbakanın gözünün yaşına bakmayacağı insanlardır.
Yanlarında olmaya gerek yok. Bunların ciğerini biliyoruz biz. Şaka falan da değilim. Dedim ya şimdi kraldan çok kralcı olacaksınız siz. Zamanında paşa içeri tıkılırken atıp tutanlar şimdi bizden çok paşanın arkasında duracak. Adalet yerini buldu o ayrı. Allah paşayı başımızdan eksik etmesin.

pisagorean' Alıntı:

sen çok dizi, film izledin galiba komplo teorileri üzerine. başbuğa cemaate yükleneceksin demiş güya başbakan, başbuğ yada tüm tsk zaten cemaati 20 yıldır tehlike olarak görüyor,hakkında konuşuyor, delilleriyle bunu ispata çalışıyordu. zaten o yüzden içeri atıldı birileri tarafından.

böyle üfürükten düşünce sahiplerine resmen gülüyorum.

hanefi avcıda çıkmalı dedi az önce başbuğ, cemaati anlatan kitap yazdığı için içeri atılan adam. yazık be birilerine.

akp günah çıkarmaya çalışıyor paşayı çok sevdiklerinden değil hedefi cemaate yönlendirerek hem yandaş toplamaya hemde suçlu biz değiliz imajı vermeye çalışıyor ama bu millet yemez

toker42' Alıntı:
akp günah çıkarmaya çalışıyor paşayı çok sevdiklerinden değil hedefi cemaate yönlendirerek hem yandaş toplamaya hemde suçlu biz değiliz imajı vermeye çalışıyor ama bu millet yemez
Başbuğ basın toplantısında Türkiye‘de ayakta duran tek kurum Anayasa Mahkemesidir diyerek hem iktidara hem de genel kurmaya gerekli ayarı vermiş..
bence çok beklerler burdan ekmek çıkmaz :mrgreen:

bayılıyorum sizin şu çırak psikolojik harp taktiklerine. başbakan 2 yıl önce paşalarla ilgili söylediklerini şaunda söylüyor, 2 yıl önce başbuğla ilgili söylediği şeyler var. sanki herşey şuan yapılıyor gibi algı oluşturup kimleri kandırırız sanıyorsunuz siz ya :) millet yemezmiş falan filan. 30 marttan sonra koyun diyeceğiniz milleti ne hikmetse ağzınızdan düşürmüyorsunuz.

başbuğ hakimlere vicdansızlar dedi, bu kime ayar verdiğini gösterir. biyerinizden zırvalar uyduruyorsunuz :puhaha:

adam chp nin şuan belbağladığı paralel yapı için benim mahkumiyetimden daha önemli bir meseledir demişken sizde sinekten yağ çıkarıp saf saf yönlendirmeler yapıyorsunuz.yeminle gülüyorum size. bide yazmışlar millet yemeyecekmiş. millet sizi yiyecek hemde kıtır kıtır 30 martı bekleyin

share_' Alıntı:
bayılıyorum sizin şu çırak psikolojik harp taktiklerine. başbakan 2 yıl önce paşalarla ilgili söylediklerini şaunda söylüyor, 2 yıl önce başbuğla ilgili söylediği şeyler var. sanki herşey şuan yapılıyor gibi algı oluşturup kimleri kandırırız sanıyorsunuz siz ya :) millet yemezmiş falan filan. 30 marttan sonra koyun diyeceğiniz milleti ne hikmetse ağzınızdan düşürmüyorsunuz.

başbuğ hakimlere vicdansızlar dedi, bu kime ayar verdiğini gösterir. biyerinizden zırvalar uyduruyorsunuz :puhaha:
Sende mi sandıkçısın :puhaha:
Bu davanın savcısının başbakan olduğunu unutma. Dün siz ilker başbuğun bu borudur diye dalga geçmediniz mi dün başka bugün başka konuşmayın. Tutar tek dalınız sandık kaldı ya ordada isteğinizi alamazsanız ne olacak.

seredar hocam işin ilginci, yalan konuştukları bariz ama kendileride inanıyorlar. alakasız şeyleri nasıl iddia ediyorlar anlamış değilim. iyi niyetli olmadıkları kara propaganda için burda oldukları çok belli

toker42' Alıntı:
share_' Alıntı:

Sende mi sandıkçısın :puhaha:
Bu davanın savcısının başbakan olduğunu unutma. Dün siz ilker başbuğun bu borudur diye dalga geçmediniz mi dün başka bugün başka konuşmayın. Tutar tek dalınız sandık kaldı ya ordada isteğinizi alamazsanız ne olacak.

easytr nin tavsiyesi üzerine seni ciddiye almıyorum, forumdan 10 kez atılmış olman ciddiye alınmaman için yeterli. yazdıklarına cevabımı verdim zaten yukarda. 25 gün sonra bu millet koyun diyecekler şimdi milleti kandırıp kara propaganda peşinde.yazık

Dün kötü dediğinize bugün iyi,dün iyi dediğinze bugün kötü dameyin. Menfaat için herşeyi mübah görmeyin biraz yürekli olun. Dün başka bugün başka konuşmayın. Başarıya giden her yol mübah değildir. Yarın ben yine aynı şeyleri söylerimde sizden şüphem var.

Sizin samil tayyar pek bi bozuldu basbugun tahliyesine. Yakinda satacak sizi haberiniz olsun. Cogu milletvekiliniz asker dusmani teroristti simdi onlar patir patir dokulecek. Cemaati bitirecem diye kendi baslarini yiyecek zavallilar. Ilker pasa da hem cemaate hem de onunla kol kola gezen akpye saglam doseyecek anlasilan. Basbakan bi umut benimle hareket eder eziyet ettik ama o kadar mesaimiz var elimden tutar diye dusundu ama gecmis olsun. Velhasil mubarekler asagidan yukaridan yolun sonu gorunuyor.

Zamaninda pasaya giydiren bu akpliler hakkaten kalitesiz karaktersiz arkadas. 30 marttan zaferle ciksan ne olacak. Bi gun oyle bi gun boylesin. Sizin gibilerin sectiginden ne olur. Surda bile zamaninda pasaya neler soylemis adamlar var simdi ne diyolar. Oy kullanmayin aslanim siz. Memleketin kaderiyle oynamayin bari.

Ilker pasadan beklentimiz dik durmasidir. Bunlarin dilinden konusarak paralel yapi falan derse o zaman resmen ozgurlugunu bunlarla anlasarak almis demektir. Diyecegi tek bi cumle var. Cemaat ve akp bu ulkede caldigi ozgurlukleri geri verecek ve defolup gidecektir.

pisagor, sen çok geriden takip ediyon, 1. sayfada senin yazdıklarına cevap yazdık. tekrar ettirme bize. burada yavuz hırsız çıraklığı yapıp yalanlarınızla, kara propaganda yaparak kimi kandıracaksınız. koyun dediğiniz milletin adını ağzınıza almayın bile.

inanın akp nin yukarı burjuvası korkuyor. çünkü yedikleri haltların yaptıkları zulümlerin rantların ortaya çıkınca başına geleceklerini biliyorlar. ama korkunun ecele faydası yok. bu işten pensilvanya sıyrılır ama bu ihale akp lilerin başına patlar. ben yıllar önce demiştim bakın keser dönerse sakın kimse aman dilemesin diye... bu ülkede daha çok şey olacak. kimse sandığa güvenmesin. sonunuz sandıklar kralı demirelden daha kötü olur.

riyakarlık kötü birşeydir :mrgreen:

BiJ1k0PIAAAfRPO.jpg:large

dün ilker paşayla dalga geçenler, alkışlayanlar yerin dibine sokanlar şimdi biz bir şey söylemedik bizim suçumuz yok diyor hatta Ergenekon savcıyım diyen başbakan hemen telefona sarılmış paşaya geçmiş olsun demiş. peki soru şu geçmişte paşa hakkında konuşulanlara ne diyecez. bu manşetleri nereye koyacağız. bütün suçu pensilvanyaya atmayı düşünmüyorsunuz herhalde

Bu akp secmeni de delik desik oldu. Aciyorum hallerine. Liderleri firildak adamlar ne yapsin. Adam ses kaydim dogru dedi bunlar ondan onca montaj dedi sonra morardilar adam itiraf edince. E o zamanlar liderleri basbuga salliyodu cemaatle birlik olup bunlarda salliyo e simdi liderleri pasaya yavsiyo cemaati bitirmek icin e bunlar da yavsamak zorunda kaliyo. Yazik valla aciyorum

ben riyakar diye haber kanallerına dedim arkadaş kendi üstüne almış :puhaha: :puhaha:
o kadar paranoyak olmuşsunuz ki özel mesajlarla kulisler mulisler ayıp ayıp yok adam 5 defa kovulmuşta yeniden foruma dönüşte. içinizden bir tane ADAM gibi ADAM çıkıp hırsızlık yapıldı hesabı sorulsun diyemedi. her gün havuz medyası cemaate cpye mhp ye iftiralar hakaretler doğru düzgün bdp ye laf sallayan göremedim. hiç izlemezdim dün bi samanyolu habere baktım adamlar kafa buluyor resmen dalga geçiyor.

Seredar' Alıntı:
pisagorean ilk sayfadaki şu mesaj senin değil mi.
Arkadaş bir de utanmadan üste çıkmaya çalışıyorlar ya pes :puhaha:
Bu mesaj benim. Ben burada ne demisim. Pasayi iceri tiktilar ozgurlugunu aldilar simdi onu lutuf gibi geri verdiler. Ama ne icin cemaatten bizi kurtar diye. Yanlis bisey yok. Benim burda anlatmak istedigim su. Pasa ozgurlugune kavustu bunu en cok isteyen bizdik. Benim entrylerime tek tek bak sizin gibi iki yuzlu degildir. O gunlerde pasaya demedigini birakmayan hayasizlar gelip buna sevinmesin hele de basbakan da bunu istiyodu cinsinden sacma salak konusalar yapmasin. Mert olun mert. Bak samil tayyara mosmor oldu ama hala davasindan vazgecmiyo. Basbakan kotulerse kotulemeyin iyi dedigine de iyi demeyin. Az sahsiyetiniz olsun. Ben buna kiziyorum.

Bu mesaj senin ruh halini çok iyi anlatıyor.
Seredar' Alıntı:
Paşa özgürlğüne kavuşmak için Hükümetle anlaştı.Cemaate atıp tutacak diyorsun yani.
Kendi özgürlüğünün ülkenden,sevdiklerinden,değerlerinden ve doğruları söylemekten daha önemli olduğunu söylüyorsun.

pisagorean' Alıntı:

easytr' Alıntı:
chplide olsa aklı selim sahibi bir siyasetçi. kasetle siyaset dizayn edilmez diyor. kapak olsun birilerine
http://www.aksam.com.tr/siyaset/birgul- ... ber-287734

Twitter'dan tepkisini dile getiren Güler 'Hepimiz, her kesimden hepimiz, korkak kasetçilere "dur" demeliyiz. Karanlıklara çekilip TR.yi yönetemezler. Bunlara verdiğimiz prim yeter!' ifadelerini kullandı.
Zamaninda kasetle siyaset dizayn edenlere diyeceksiniz onu. Caniniz yandigi zaman agliyosunuz. Simdi dizlerinizi dovun boyle iste. Bence cok iyi oluyo. Gelsin kasetler valla hic kusura bakmayin biz cok egleniyoruz sizin zamaninda eglendiginiz gibi. Siyaset boyle iste.

pisagorean' Alıntı:
easytr' Alıntı:
chplide olsa aklı selim sahibi bir siyasetçi. kasetle siyaset dizayn edilmez diyor. kapak olsun birilerine
http://www.aksam.com.tr/siyaset/birgul- ... ber-287734

Twitter'dan tepkisini dile getiren Güler 'Hepimiz, her kesimden hepimiz, korkak kasetçilere "dur" demeliyiz. Karanlıklara çekilip TR.yi yönetemezler. Bunlara verdiğimiz prim yeter!' ifadelerini kullandı.
Zamaninda kasetle siyaset dizayn edenlere diyeceksiniz onu. Caniniz yandigi zaman agliyosunuz. Simdi dizlerinizi dovun boyle iste. Bence cok iyi oluyo. Gelsin kasetler valla hic kusura bakmayin biz cok egleniyoruz sizin zamaninda eglendiginiz gibi. Siyaset boyle iste.
Ama ogreniyosunuz yavas yavas.

Geri