Başbakanın Son Açıklamaları

Kodla Büyü

bariskoc006

Aktif Üye
-ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ AÇIĞI SERTİFİKA İLE GİDERİLECEK-

Erdoğan, engelli vatandaşların eğitimine özel önem verdiklerine de dikkat çekerken, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri tarafından her ay 245 bin engelli vatandaşa özel eğitimi sunulduğunu anlatırken, “Bu eğitimin aylık tutarı 105 milyon Türk Lirasıdır, eski para ile 105 trilyon. Bu rakamın tamamın tarafımızdan karşılanıyor. Bu okullarımızda özel eğitim öğretmeni açığı yaşanıyordu. Şimdi ihtiyacı gidermek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımızca belirli branşlardaki öğretmenlere yönelik olarak sertifika programları başlatıyoruz. Böylece engelli kardeşlerimizin eğitiminde önemli bir engeli daha geride bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

o parayı avrupa birliği veriyor diye biliyordum ama, başbakan daha iyi bilir tabiki...

mesela hangi branşlardaki öğretmenlere, yine, yeni bir hak yeme daha. sertifikan varmı gap gel abi ye döndü iş....

bariskoc006' Alıntı:
“Bu eğitimin aylık tutarı 105 milyon Türk Lirasıdır, eski para ile 105 trilyon. Bu rakamın tamamın tarafımızdan karşılanıyor.
tabi o kadar olur kardeşim engelli vatandaşlarımızdan çocuklarımızdan kardeşlerimize eğitimden çabadan yardımdan çok her engelliyi bir atm kartı olarak gören yöneticiler var özel - yarı özel -devlet kurumlarında.Keşke sertifika falandan ziyade kurumları daha sıkı teftiş etseler.adamlar utanmasalar sağlam cocukları bile engelli raporu alıp kaydedecekler.Öğretmen ne yapsın sertifika ne yapsın bu idarecilerle.Öğretmene bile yazık

endorfinnn' Alıntı:
Kaçış planı. Bizim branş kapsamda olursa...
Herkes kendi işini yapsın diyenlerdendim ve bunu savunanlardandım ancak öyle hala geldik ki dediğiniz olursa ciddi olarak düşünürüm.

ozhan07' Alıntı:
o parayı avrupa birliği veriyor diye biliyordum ama, başbakan daha iyi bilir tabiki...

mesela hangi branşlardaki öğretmenlere, yine, yeni bir hak yeme daha. sertifikan varmı gap gel abi ye döndü iş....

aynen katılıyorum.

Geri