Başbakan'ın makam aracı: Bisiklet

Kodla Büyü

whitetiger0006

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
408
Başbakan'ın makam aracı: Bisiklet

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile toplantısına bir bisikletle geldi. Rutte'ın makam aracı olarak bir bisikleti tercih etmesi şaşkınlık yarattı.


Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin, Hollanda temasları çerçevesinde bugün Lahey'de bulunan Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmesine bisikletle gelmesi dikkat çekti.

HOLLANDA BİSİKLETİ TERCİH EDİYOR

Hollanda'da bisiklet, en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olarak kabul ediliyor ve toplumun her kesiminden insanlar tarafından kullanılıyor.

Haberin Linki:

http://www.gazete5.com/haber/hollanda-b ... 211148.htm


Bizde olsa adam guruna yediremez köprüden atar kendini :D
 
Bir zamanlar lisanslı dağ bisikleti sporcusu, bu alanda en büyük forumda yöneticilik yapmış biri olarak; bisiklet konusunda devletinden, belediyelere, insanların bakışından, trafiğe o kadar çok yol almamız gerekiyor ki hiç başlamayayım anlatmaya...

Sizlerden tek ricam, trafikte en azından siz bisikletlilere saygı gösterin. Bisikleti küçümsemeyin, bisiklete binenleri ayıplamayın.
 
omurilik' Alıntı:
çok hoş, demek o kadar da güvenli bir yer:)
Bir ülkedeki güvenlik önlemleri ile dürüstük maalesef ters orantılıdır sayın hocam.(Vay be ne çözümleme oldu ama :p )
 
en iyisi ata binmek, şehirlerarası at yolculuğu bizim ülkemizde yapılabilir mi :?:
 
Şehirlerde bisiklet için düzenleme yapılması gerektiğini geçen gün arkadaşla konuşuyorduk. Keşke okula bisikletle gidip gelebilsem, her yerde yaygınlaşsa bu. Yetkili biri olsam düzenleme yapardım. Bir sürü sorun kendiliğinden hallolmuş olurdu.
 
Geri
Üst