"Bağlantınız güvenli değil" hatası

Kodla Büyü

mriza

Seçkin Üye
Seçkin Üye
"Bağlantınız güvenli değil

www.google.com.tr web sitesinin sahibi siteyi hatalı yapılandırmış. Bilgilerinizi çalınmasını önlemek için Firefox bu web sitesine bağlanmadı.

Bu site, Firefox tarayıcısının kendisine yalnızca güvenli olarak bağlanabileceğini belirtmek için HTTP Sıkı Aktarım Güvenliği (HSTS) kullanmaktadır. Sonuç olarak, bu sertifika için istisna eklenemez."

Arkadaşlar 2 gündür çoğu web sitesine girerken bu hatayı alıyorum. google, yahoo vb. sitelere giremiyorum. yukarıdaki hatayı veriyor. Sistem saati ayarlı,
internet seçenekleri>>http>>proxy ayarlarını da değiştirdim. Firefoxta vekil sunucu ayarlarını otomatik olarak ayarla kısmını da seçtim ama hala aynı hatayı veriyor. Okuldaki diğer bilgisayarlar da öyle. modemden bi hata var sanki ama çözemedim. bu konuda bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar bende firfox da aynı hatayı alıyordum. Fakat sertifikayı firefox için ayrı yüklemek gerekiyormuş.

sertifika yüklemeleri yapıldı fakat hala bağlantınız güvenli değil hatası vermeye devam ediyor. sadece mozilla giriyor. oda çok yavaş. ayrıca ek ders yaptığımız kbs sitesine de girmiyor. :verymad: :-1:

arkadaşlar şimdi düzeldi. firefox için de ayrı yükledim, ancak google chromeda da açılmıyordu o da açıldı. firefox kullanmayan bilgisayarlarda da birdenbire açılmaya başladı.

Hocalarım
Firefoxta sorun yaşayanlar aşağıdaki adımları takip etsin;
Öncelikle aşağıdaki adımları yaptığınız halde yine olmadıysa Firefox'u sıfırlayıp tekrar aşağıdaki adımları izleyin sorun çözülecektir.
Firefox u açın
Sağdaki menüden seçenekler
Soldaki menüden gelişmiş
Sertifikalar
Sertifikaları Göstere tıklayınız
İçe Aktara tıklayınız
Buradan gözatdan MEB SERTİKAYI yükleyin
Tamam dedikten sonra çıkan 3 çentiği seçiyoruz tamam diyoruz.
Bu kadar.Ben bizzat denedim Firefoxtan giremeyenler için, sorun düzeldi.
Kolay gelsin Hocalarım.

Sertifikayı tekrar yükleyin arkadaşlar kılavuza göre sorun düzeliyor ve her tarayıcı için ayrı yüklemek gerekiyor

MEB bir şeyler mahvetmeyi çok seviyor. Sertifikayı yükleyince dahi sorun var. Bir kez daha bravo MEB!

sertifikayı tekrar yükleyince düzeldi..uğraştırıyorlar işte bizi aptal aptal :-1:

Geri