BİMER E DİLEKÇE YAZDIM OLAY OLDU !!!

Kodla Büyü

tunci54

Site Gezgini
Arkadaşlar bimere çalışma saatleri ve yapılan uygulamalar konusunda bir dilekçe yazmıştım Ordaki arkadaşlar sağolsun ilçeye ilçe de dilekçeyi bizim okula göndermiş . Bizim müdür de bu duruma çok alındı. Gerçekten benim müdürümle hiç sorunum yoktu ama bu konuda mağdur olan arkadaşlar adına yazmıştım. Bencillik etmeyim diye sizlerin adına yazmıştım ama şimdi müdürümle kötü oldum. Hatta soruşturma bile geçirebilirmişiz müdür bey dedi:(

hocam her vatandaşın dilekçe hakkı kanuni bir haktır, bu hakkı kullanıp dilekçe verdiniz diye ne size ne de kurumunuza soruşturma açamazlar merak etmeyin :)

bimer bilgi edinme merkezi. bilgi edinme hakkı kanunu diye birşey var hocam siz yanlış birşey yazmadıysanız bilgi edinmek suçmu? Neyin soruşturmasını yapacaklarmış?

Hocam sormadınız mı, soruşturulacak ne yaptım diye? Hala "soruşturma" adı altında öğretmenler korkutuluyor.

hakkını bilene kimse birşey yapamaz. hakaret içermeyen bir dilekçe ise hiçbirşey olmaz. bilgi almak sizin, bizim hepimizin kanuni hakkı. asıl müdür hakkında soruşturma açılabilir diyerek sizi tehdit etmiş sayılır, kendisi suç işliyor. pabuç bırakmayın kimseye.

Ne soruşturması hocam ya. İçeriği neydi ki. Ben de çalışma saatleri ve ders sayıları hakkında yazdım. Cevabını da müdürümüz kendi elleriyle bana verdi. Hiç de bir sorun olmadı.

dilekçe vermek herkesin hakkı müdürünüz neden alındıki bu duruma ve problem çıkardı ki anlayamadım ben her gün bimer e mail atıyorum durumumuzla ilgili bir nevi buda bir dilekçe sayılmaz mı

Arkadaşlar bilgi edinme merkezi değil Başbakanlık İletişim Merkezi ve yazımda hakaret içeren herhangi bir şey yok. Çalışma saatlerinin adaletsizliğinden ve aldığımız eğitime uygun işler yapmadığımızdan şikayet ettim. Bu sorun düzeltilmezse ahirette iki alem başta başbakanımız olmak üzere tüm sorumluların yakasında olur diye de bitirdim. Bana cevap gelmedi ama Okula geldiğimde yazdığım yazı önümdeydi. Memurumuz mdr yardımcılarımız filan hep okudular. Bu nasıl çalışma anlayışı anlamadım ki insan gizli tutmaz mı bu tarz şikayetleri. İlçeye gönder ordan da okula gönder bilgi iste. Yaklaşım bu ee naptık ilgilendik sorunla. Sorun okul ya da ilçe değil meb. Onlar sorup soruşturmadan direk göndermişler yazıyı. Beni de burda müdürle muhatap ediyorlar. Soruşturmadan filan korktuğum da yok zaten.

Öyle bir şey olursa mobbing davası içar, üstüne manevi tazminat talep edersiniz. AİHM kadar yolu var.

ben de okulumda cok rahat olmama, çalışma saatlerimin 9-15 olmasına ve müdürümün çok iyi olmasına rağmen bimere problemlerimizi anlatan birçok şey yazdım. Çünkü bunlar genel problemler. birgün bizim de başımıza gelecek problemler. İnsallah bizim de okula böyle bir yazı gelmez. Gelirse de acıklama yaparım. Daha önce eyleme giderken de müdürüme okulumla ilgili bir problem olmadığını ancak bu soruna sahip çıkmak için eyleme gitmek istediiğimde beni desteklemişti.

İşin içinden çıkamayınca bakın ilgileniyoruz diye şutlamışlar. Bu mu bimerin yaptığı. Yuh yani. Gizlilik ilkesine de aykırı gercekten. Bimere de mi birşey yazamayacağız artık.

Geri