BİLGİSAYAR GÜNCELLEME YAPIP YENİDEN BAŞLIYOR YARDIM!

Kodla Büyü

hayrettintiryaki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilgisayar sürekil yeniden başlıyor. açıldığında güncelleme yapıyor, peşinden kapanıyor ve tekrar başladığında yine güncelleme yapıp kapanıyor. hiç açamadım, aynı sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen paylaşabilir mi
şimdiden teşekkürler.

hocam bizim birkaç bilgisayarda olmuştu bir ara... windows 7 kurulu bu arada onlarda...

güncelleme çok uzun sürebiliyor bazen... bilgisayarı açık bırakın, o güncellemeye devam etsin, eninde sonunda açılır...(bu arada ethernet kablosunu da kontrol edin,internet bağlantısında sorun olmasın ) açıldığında da güncellemeleri iptal edersiniz... ben o şekilde çözmüştüm...

hocam sürekli yeniden başlamasının sebebi güvenlik kartının aktif olmasından olabilir. güvenlik kartını pasif hale getirin güncelleştirmeleri yükleyip yeniden başlattıktan sonra güvenlik kartını tekrar aktif hale getirin.sorununuz çözülür.

uzun derken, bir iki saati kastemiştim hocam... sizinki farklı bir boyuta geçmiş :)

hangi işletim sistemi kurulu?

aydansii hocamın dediği gibi güvenlik kartı varsa bilgisayarda o da neden oluyor olabilir...

Eğer güvenlik kartıyla ilgili değilse aklıma gelen en temiz çözüm, üzerine format atmadan işletim sistemini yeniden yüklemek... bazen işin içinden çıkamadığım zaman o yolu kullanırım...

Güvenlik kartı ve deepfreeze yoksa; makinayı güvenli kipte açıp, otomatik güncelleştirmeleri kapatın. Tekrar açıldığına aynı sorunu verecek mi? deneyin.

Hocam Güvenli kipe geçmene gerek yok.
Bilgisayarıma sağ tuş yap... Yönete gir.. Oradan hizmetlere gir.
O kısımda otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırak. Kapatıp tekrar aç bilgisayarı.

modemi bi kapat bakalım hocam nasıl güncelleme yapacak,olmadı format at sen hocam o pc ye

merhaba benim sorunum daha vahim galiba. Bilgisayarımda depfreeze yüklü olduğundan kapatıp güncelleştirme yapmak istedim. güncelleştirme bitince de yeniden başlatma yerine direk depfreeze programını kapattım. ancak bilgisayarı açtığımda pc açılırken oluşan güncelleştirmeleri gördüm. ama benim güncelleştirmelerim bitmişti. yine de bilgisayarın kendi otomatik güncelleştirmeleri olduğunu gördüm.
bu yüzden bilgisayar oturum açılmadan güncelleştirme yapıp tekrar kapanıyor.(depfreeze aktif olduğundan sanırım )
lütfen yardım edin bana...

exper marka laptopta aynı sorunu yaşadım. format atıp ot. güncelleştirmeleri tamamen kapatın. çünkü format attıktan sonra güncelleme yapınca eski durumuna dönüyordu.

problemx' Alıntı:
merhaba benim sorunum daha vahim galiba. Bilgisayarımda depfreeze yüklü olduğundan kapatıp güncelleştirme yapmak istedim. güncelleştirme bitince de yeniden başlatma yerine direk depfreeze programını kapattım. ancak bilgisayarı açtığımda pc açılırken oluşan güncelleştirmeleri gördüm. ama benim güncelleştirmelerim bitmişti. yine de bilgisayarın kendi otomatik güncelleştirmeleri olduğunu gördüm.
bu yüzden bilgisayar oturum açılmadan güncelleştirme yapıp tekrar kapanıyor.(depfreeze aktif olduğundan sanırım )
lütfen yardım edin bana...

Format atın güncelleştirmeleri tamamen yaptıktan sonra deepfreese'i aktif hale getirin hocam..

Bir live xp cd'si ile bilgisayarı açıp, bir registry aracı ile güncelleştirmeleri iptal etmekten başka çözüm gelmiyor aklıma. Zira birçok modifiye işletim sisteminde güvenli kip iptal ediliyor, sonuçta güvenli kipe girip bilgisayarı mıncıklayamıyoruz.

Merhaba arkadaşlar. Aynı sorunu dün itibariyle bende labdaki bir pc de yaşamaya başladım. Bilgisayarda Deepfreeze yüklü :(
Bu sorunu format atmadan çözüme kavuşturan var mı acaba :?:

Geri