BİLGİSAYAR AÇILMIYOR :(

Kodla Büyü

badem46

Site Gezgini
Arkadaşlar BT sınıfındaki iki bilgisayar hiç açılmıyor.
Birincisi: bilgisayarı açıyorum fakat siyah bir ekran ve uyarı penceresi geliyor. bu uyarı penceresinde shell32.dll bulunamadı yazıyor. tamam dediğimde ise yine siyah ekran ve uyarı penceresi. bu pencerede ise msgina.dll yüklenemedi yanıyor ve yeniden başlat seçeneği var. başka alternatif yok.
ikincisi: bu bilgisayar ise geçen güne kadar sorunsuz çalışıyordu. şimdi bu da hiç açılmıyor. bunda ise tamamen siyah ekran. başka bişey açılmıyor. birincisinde windows başlatılıyor yazısını görüyorum ama bunda o da yok. ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.
bu arada bilgisayarlar exper. norton yüklü. ( en son ikinci bilgisayarın norton antivirüs prog. mını güncellemiştim.)

hocam baştan kurmayı dene ikisinide eğer ikincisine kuramazsan windows belki donanımsal bir hata olabilir.kurmayı dene olmazsa tekrar yazarsın sorunları...

bilgisayar açılırken ctrl+home tuşu ile üvenlik kartı programına gir ve güvenlik kartını kaldır daha sonra kasayı aç güvenlik kartını sök daha sonra öğrci bilgisayarı geri yükleme dvd si ile bilgisayara yeniden yukleme yap güvenlik kartını tak daha sonra hızlı kur de açılınca sistem geri yüklensin .

Hocam güvenlik kartını taktıktan sonra hızlı kur derken..biraz daha açabilirmisin sana zahmet...
Ayrıca hocam bu norton acayip kasıyor sen sorunu hallettikten sonra bu nortonuda bir tasviye et istersen..

Geri