BİLİŞİM MESLEK LİSELERİ BİLGİ YARIŞMASI

Kodla Büyü

Niyazi SARAL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çizgi Tagem 1999-2015 yılları içinde Bilişime Giriş, MS Office ve Uygulama Programları, Bilgisayar Donanım ve Ağ Teknolojileri, Bilgisayar Mühendisliği ve Gömülü Sistemler, Yazılım Mühendisliği ve Bilişim Güvenliği Eğitimleri konularında 1,500 saat görsel eğitim hazırlamış ve özellikle olanakları sınırlı bölgelere yararlı olabilmesini amaçlamıştır.

2014 yılında 30,000 soru ile oluşturulan sınav ve sertifika sistemi öğrencilerin tekrar tekrar kendilerini sınayarak deneme yanılma süreçlerinde eğitilmelerini sağlamakta ve Bilişim Sektöründe gereken yetkinlikler konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Türkiye’nin önde gelen bilgisayar markalarından Exper’in sponsorluğunda hazırlanan Bilişim Meslek Liseleri Bilgi Yarışması bu amaçla düzenlenmiştir.

http://www.cizgi-tagem.org/?page_id=15137

MEB Bakan Danışmanı Sayın Mustafa Çolakoğlu Hocamdan şimdi aldığım mesajı paylaşıyorum.

Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi Müdürlüklerine,

TUBİTAK desteği ile ÇİZGİ TAGEM tarafından yürütülen bir proje kapsamında 2014 yılında 30,000 soru ile oluşturulan sınav ve sertifika sistemi öğrencilerin tekrar tekrar kendilerini sınayarak deneme yanılma süreçlerinde eğitilmelerini sağlamakta ve Bilişim Sektöründe gereken yetkinlikler konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. ÇİZGİ TAGEM tarafından aşağıdaki linkten detaylarına ulaşılan Bilişim Meslek Liseleri Bilgi Yarışması düzenlenmiştir. İsteyen öğrenciler 1-15 Mart 2015 tarihleri arasında online yarışma sınavına girebilir. Uygun görürseniz, bu yarışmayı katılmaları için öğrencilerinize duyurabilirsiniz.

http://www.cizgi-tagem.org/?page_id=15137

Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU
MEB Bakan Danışmanı

“Çocuklar geleceğimiz”

çok güzel bir etkinlik olmuş. Emeğinize sağlık. yarışmaya katılmak için yapılması gereken bir şey var mı? öğrencilerimizin sadece üye olmaları yeterli mi?
İyi Çalışmalar

nese1982' Alıntı:
çok güzel bir etkinlik olmuş. Emeğinize sağlık. yarışmaya katılmak için yapılması gereken bir şey var mı? öğrencilerimizin sadece üye olmaları yeterli mi?
İyi Çalışmalar

Evet yeterlidir, hani takip kolaylığı açısından belki kodlayarak üye olmalarını sağlayabilirsiniz. OkulAdı_sınıf_isim gibi...

katılan herkes kazanıyor o zaman benim anladığım bu doğru mudur ? misal benim bir sınıf 13 kişi zaten o sınıftan 10 kişi kesin hediyemi alacak yani :?

Hocam emeğinize sağlık... Allah her işinizi rast getirsin...

@6fatma8 en başarılı sınıftaki ilk 10'dan bahsedilmiş sanırım... "Ortalaması en yüksek sınıfın" diye başlıyor...

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam emeğinize sağlık... Allah her işinizi rast getirsin...

@6fatma8 en başarılı sınıftaki ilk 10'dan bahsedilmiş sanırım... "Ortalaması en yüksek sınıfın" diye başlıyor...
hımm evet doğru mantıklı :)

sınıf açılmıyor sadece öğrenci üye olup nasıl takibi olacak nasıl değerlendiilecek bize geri bildirimi nasıl olacak bunun

6fatma8' Alıntı:
sınıf açılmıyor sadece öğrenci üye olup nasıl takibi olacak nasıl değerlendiilecek bize geri bildirimi nasıl olacak bunun

WP platformunda esnek grouplar var aslında. Ancak 50.000+ üye olduğundan bu tür eklentiler hep zorlanıyor. Eğer grouplandırma yapabilirsem özel sanal sınıf açtıracağım ama yoksa da tablepress aracı ile sizlere dönemsel bilgi veririm.

detaylı bakamadım ama şöyle iki soru gözüme çarptı.

BIOS, açılış esnasında verilen donanım birimlerinden hangisini kontrol eder?
Klavye
Bellek
Sabit disk
Grafik kartı

cevap bellek denmiş ama benim bildiğim bios açılışta tüm donanım birimlerini kontrol eder.

Kullanıcıdan habersiz bilgisayara yüklenen ve her türlü parola bilgilerini çalan hangi programdır?
Virüs
Truva atı
Solucan
Casus yazılım

bu soruda da truva atı tanımlanmaya çalışılmış ama "casus yazılım" şıkkı da yanlış değil.

Bir afiş olursa çıktısını alıp öğrencilere duyurabiliriz. (afiş olmasa da ilgili bağlantıdan öğrencilere duyuracağız)

Niyazi SARAL' Alıntı:
6fatma8' Alıntı:

WP platformunda esnek grouplar var aslında. Ancak 50.000+ üye olduğundan bu tür eklentiler hep zorlanıyor. Eğer grouplandırma yapabilirsem özel sanal sınıf açtıracağım ama yoksa da tablepress aracı ile sizlere dönemsel bilgi veririm.
hımm tamam hocam kolay gelsin ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş öğrencilerime duyurdum şimdiden

yarışmaya katıldıktan sonra sonuçlar ne kadar sürede açıklanacak

Geri