böyle tutanak olur mu??

Kodla Büyü

dluffy

Site Gezgini
9a9Xq3.jpg

Merhaba arkadaşlar bugün müdür sınıfıma geldi. İki masada toz gördü( pencereler açık olduğu içindir).Çocukların okumak için aldığı kitaplar bir kutuda duruyor. çocuklar alınca üstüne rastgele bırakmış. bugün nöbetçiydim ve sınav yaptığım için sınıfa pek uğramadım. Daha önce dediğide bundan birkaç hafta önce depoda yıllardır duran masalar gördüm. sınıfıma getirdim. daha dizerken geldi niye toz dedi. şaka gibi adam şimdi bunun lafını yapıyor ve benden savunma istiyorlar. bir fikrinizi sorayım dedim.

İlginç. Ortada art niyetli bir yaklaşım olduğu aşikar. Savunma yazın, sonuçta bir şey çıkmaz bu durumdan.

hocam kimse masanın üstünde toz var diye savunma isteyemez olayın arkasında mutlaka başka bişey vardır.

işi yok uğraşcak şey arıyo belliki hocam. yaz gitsin. saçma sapan şeyler. bi nane çıkmaz . dışarda görürsende sor bakalım senle derdi neymiş..ha önceden bişeyler yaşadıysanız toplu iğne ucu kadarda olsa bi açık arama var belliki.

Yarin guzel bir savunma yazmayi dusunuyorum. Derdi her istedigini yaptiramamasi heralde peki bu konuda sikayette bulunabilir miyim acaba merak ettim

Şimdi bişey diycemde olmayacak. eğer ona falan tutanak tutulacak olursa, neler çıkar neler, çalışma barışı, huzur hiç bişey kalmaz. ama diğer arkadaşların dediği gibi mesele toz değil...

Ağzımı bozacağım şimdi ama olmayacak, geçmiş olsun hocam, takmayın, kaale bile almayın, usulünce verin savunmanızı.

Bayan bir arkadaşımızsanız cazgır olun biraz. Erkek bir zümremseniz dişe diş hakkınızı arayın. Bu ne böyle .

Masada toz varsa demek ki temizlik görevlilerine yeterince iş göstermiyor. Gelsin temizlesin müdür rahatsız oluyorsa. .............. alacaksın bu adamı görevden masa temizleteceksin o zaman adam olur. Başka işimiz gücümüz yok masa da toz var. Al o tozu neyse...

İyi niyet olmadığı aşikar, resmi olarak istediğinize göre savunmanızı yazın ama bir şey çıkmayacaktır. Tabi bundan sonra nasıl davranacağını size kalmış...

9a9Xq3.jpg

Merhaba arkadaşlar bugün müdür sınıfıma geldi. İki masada toz gördü( pencereler açık olduğu içindir).Çocukların okumak için aldığı kitaplar bir kutuda duruyor. çocuklar alınca üstüne rastgele bırakmış. bugün nöbetçiydim ve sınav yaptığım için sınıfa pek uğramadım. Daha önce dediğide bundan birkaç hafta önce depoda yıllardır duran masalar gördüm. sınıfıma getirdim. daha dizerken geldi niye toz dedi. şaka gibi adam şimdi bunun lafını yapıyor ve benden savunma istiyorlar. bir fikrinizi sorayım dedim.

Tahminimce ve muhtemelen okulda müdürünüze yalakalık yapmak için sizden ona laf taşıyan yada sizin sesinizi kaydetmiş birileri sizin ters zamanınızın konuşmalarını iletmiştir durduk yere hiç bir okul müdürü yukarıda saydığınız sebeplerden bilişim öğretmenini harcamaz, çünkü bilişimci demek idarenin bel kemiği, sağ ayağı demektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ha birde tutanak yazmayı sizin üzerinizden öğrenmeye bile çalışıyor olabilir bu kadar amiyane soruşturma ifade alma meselesi mi olur yuuh

Bu ne şimdi Allah aşkına.. Okulun her yerine bal döküp yalanıyor da sadece sizin bilişim sınıfı mı tozluymuş!
Müdür aklı sıra müdürcülük oynamak istiyor hocam.. Bunu iki şekilde çözebilirsiniz:
Birincisi; neyse deyip sineye çekeceksiniz. Nöbetçi olduğum için sınıfıma gidemedim, sınfın temizliği konusunda bundan sonra azami hassasiyeti göstereceğim, gerekli tedbirleri alacağım falan filanlı savunmanızı yazın..
İkincisi ve ben olsam yapacağım şey: Sınıfımı temiz tutarım, nöbet vb. verilen görevleri aksatmam, derse giriş çıkışlarda özen gösteririm, Müdürü sadece bir nesne olarak görürüm.. Bazıları kızacak ama adamdan saymam sadece kağıt üstünde müdür olur. Bir cümleden öte sarf etmem konuşmalarımda... Pek muhattap olmam.. Ama dediğim gibi bu tavırları almam için de her şeyi en iyi şekilde yaparım ve o adamın ağzına laf olmam...
İnşallah bundan sonra böyle bir hataya düşmez müdür denen zat.. Geçmiş olsun @dluffy hocam..

Bana da müdür sabah geç kaldım diye tutanak tuttu savunma istedi. Resmi olarak savunmayı verdim bir de gayri resmi olarak ona başka şeyler söyledim konu kapandı gitti. Bazı insanlara hak ettiklerini söyleyin emin olun aranız daha iyi olur sizi çok sever :))

Hocam bu tutanak ile nasıl savunma isteyebiliyor ki? Resmi yazı değil. Sayı yok. Dys üzerinden yazılıp size tebliğ edilmesi gerekir böyle bir belgeyle savunma isteyemez

Bu yazıyı size okulun evrak kayıt nosu ile teblig ettimi imza karşılığı. Yoksa yazmasanda bişey olmaz. Ettiyse o yazıyı mobing uyguluyorsun üst makama verecem dediğinde kendi tutuşur

Lafa bak temiz tutmak Öğretmenin görevidir demiş adam, nerde yazıyormuş bu? Bilen varsa bir yaziversin. Resmi bir şekilde size tebliğ edildiğinde iki satır yazı yazar verirsiniz; "Bundan sonra sınıfın düzenli olarak temizlenmesi için görevlendirdiğiniz hizmetliye gerekli uyarıları yaparım"diye.

9a9Xq3.jpg

Geçmiş olsun hocam. Sayın müdürümüz birde gelip benim onarım atelyesini kontrol etsin. Yalnız bir top A4 kağıdıyla gelsin.

Hocam yanıt vermeniz gerekiyor nazık ve resmı sekılde yanıt verın bundan sonrakı butun emir ve lutuflarını yazılı olmadıgı takdirde yapmayın okulda butun işler kurul kararı seklınde gıder yokusa kosun kurul karalı alınması gerekıyor mudurum gibi gibi butun işleri yavaslatırsınız bırakın o ugrassın bıraz da

cimer e mobbing uygulanıyor diye yazın. Büyük ihtimalle soruşturma acılacak ama bir şey cıkmayacak ve siz idari mahkemeye götüreceksiniz konuyu ve okul müdürü ugrasacak hepsiyle. olmadı sendikanızı devreye sokun ve yerel medyaya intikal ettirin durumu. en iyi savunma saldırmaktır. tecrubelerle sabittir.

Bir de Müdürünüzün yalakası olan bir kaç kişinin yanında olayı mahkemeye taşıyacagınızı ve bu işin peşini bırakmayacagınızı vs anlatın saniyesinde mudure gider bu ve sizin karalı oldugunuzu anlarsa özür dileyen bir dilekce yazar konu kapanır

Bu ne şimdi Allah aşkına.. Okulun her yerine bal döküp yalanıyor da sadece sizin bilişim sınıfı mı tozluymuş!
Müdür aklı sıra müdürcülük oynamak istiyor hocam.. Bunu iki şekilde çözebilirsiniz:
Birincisi; neyse deyip sineye çekeceksiniz. Nöbetçi olduğum için sınıfıma gidemedim, sınfın temizliği konusunda bundan sonra azami hassasiyeti göstereceğim, gerekli tedbirleri alacağım falan filanlı savunmanızı yazın..
İkincisi ve ben olsam yapacağım şey: Sınıfımı temiz tutarım, nöbet vb. verilen görevleri aksatmam, derse giriş çıkışlarda özen gösteririm, Müdürü sadece bir nesne olarak görürüm.. Bazıları kızacak ama adamdan saymam sadece kağıt üstünde müdür olur. Bir cümleden öte sarf etmem konuşmalarımda... Pek muhattap olmam.. Ama dediğim gibi bu tavırları almam için de her şeyi en iyi şekilde yaparım ve o adamın ağzına laf olmam...
İnşallah bundan sonra böyle bir hataya düşmez müdür denen zat.. Geçmiş olsun @dluffy hocam..
Saolun hocam
Bu yazıyı size okulun evrak kayıt nosu ile teblig ettimi imza karşılığı. Yoksa yazmasanda bişey olmaz. Ettiyse o yazıyı mobing uyguluyorsun üst makama verecem dediğinde kendi tutuşur
Yarin ilk isim evrak kayit numarasini istemek olacak

Ben cevaben şunu yazarım; Bana her gün için 2 saat yerlere paspas yapmam sonrasında kasaların hepsini silmem ardından klavye fare ve monitörlerin silinmem sonrasında masaları silmem ve sınıfta toz olabilecek her noktayı silmem konusunda emir vermediniz. Ama 2 saat yetmiyor yada her gün yapamıyorum. Belimde de tutulma oluyor çok hızlı yapamıyorum. Bir kaç gün yapmasam toz oluyor sizi de o toz rahatsız ediyor. Yapabildiğim kadar yapmaya gayret gösteriyorum. Temizlik işlerinde bana yardımcı olması için birinin görevlendirilmesini istiyorum. Saygılarımla arz ederim..

Geri