böyle mesleğin taaa.....

Kodla Büyü
Ben mesleği seçtiğim güne değil seçtirene lanet okuyorum... İlkokuldan lise sona kadar mat. öğretmenliği hayal edip yeterli hatta fazlasıyla puanı aldıktan sonra " Geleceğin mesleği mutlaka bu bölümü yaz deyip aklıma giren rehber öğretmenimizi hürmetle anıyorum...!"

keyframe sen de onlara evet haklısınız hocam bende beğenmedim ,daha iyi yapacak arkadaşlar vardır mutlaka deyip işin içinden çık hiç uğraşma ne de kendini yıprat.

whitetiger0006' Alıntı:
Hayatımdaki en büyük pişlmanlığım. Malesef meslek secimim oldu. Allahtan tek dileğim var bilişim teknolojileri öğretmenlerinin bu halde olmasına sebep olanlar kimlerse hepsi beter olsun , hayatlarında 1 gram huzur bulamasınlar :verymad:
Amin yarabbim bu dünya da adalet olmadığı kesin helede bizim ülkemizde malesef söylemeye lüzum bile yok Allah ın adaletine havale ediyorum. Kim kimi kayırıyorsa da Allah onun ayağını öyle bir kaydırsın ki bir daha kalkamasın inşaallah.

whitetiger0006' Alıntı:
Hayatımdaki en büyük pişlmanlığım. Malesef meslek secimim oldu. Allahtan tek dileğim var bilişim teknolojileri öğretmenlerinin bu halde olmasına sebep olanlar kimlerse hepsi beter olsun , hayatlarında 1 gram huzur bulamasınlar :verymad:
:verymad: :verymad:

Ya arkadaş bazen işim olanlara bile bu benim işim değil demek gelyor içimden. Arkadaşlar ne olursanız, kim olursanız olun dik durun. Karşınızdaki sizin bükülmediğinizi gördüğünde bükülecektir.

blankkeyframe' Alıntı:
daha 3 ay olmadı ama bıktım en lanet branşı seçmişim ulan sanki fotoğrafçıymışım gibi çektiğim fotoları beğenmeyip laf ettiler yaa çıldırcam valla çıldırcam öğretmenliğinide parasınıda al bi tafaında sok diyip çekip gidicem az kaldı..

Delirtmişler adamı. :+1:

Fotoğraf çekmek ,bilgisayar öğretmenin görevi değildir ..Ya tavrını koyacak yapmayacaksın , yapıyorsan görevin olmadığı işleri buralara yazmayacaksın hocam ,,bende idareciyim ,dik duran insanı severim ama görevinide en iyi şekilde yapanı tabi

Her gittigim okulda web sitesini ben yapar duzenlerim.seviyorum bu isi.ama foto kamera isini resim ogrt birakirim yada bedenciye aynen boyle yapin

bence de böyle mesleğin içine edeyim..her gün ek ders çizelgesi değiştirtiyo adam ya... ben mi idareciyim sen mi...yazıklar olsun bilgisayar kullanmayı bilmiyosan orada işin neeeeeee???? delirecem kesin....

kardeşim senin problemin senin hatan ve bize kötü örneğin... yapma işin olmayan şeyi bize de kötü örnek olma... ha yapıyorsan da sonuçlarına katlan

fotoğrafları çekerken biraz itina göster ters açı yakala
ayrıntıları zoomla
enteresan anları kolla
ilginç fotolar çek kardeşim
herkeste varda bir sende mi yok o kadar yetenek

sadece fotograf konusunda demiyorum bilişimcilerin dertleşmeleri sitede o kadar çok yeraldı ki hiç bir branşta bu kadar sorun yoktur ..Gercekten bize çok yazık ...Bu bransı secerken ne hayaller kurdum ben de o kadar idealisttim ki öğrencilerime yardım edecek her konuda destek olacaktım ki bir de baktım öğrencilerin yuzunu bile göremiyorum haftada 5 saat dersim var sadece...okuldan öğretmenlerden herseden sogudum...Bize bu bransı sectirenlerin de sucu değil hocam bransımızı bu hale geti,renlerin sucu...Sadece okuldaki dertler değil yarın ne olacagız belirsizliği diğer tarafta....Tekrar tekrar aynı tartısmaları yazmayacagım ama birşeyler yapılmalı ortada bilişim teknolojileri öğretmenleriyle ilgili çok buyuk bir sorun var lakin bu sorunu ne tam anlamıyla dile getirebiliyoruz ne de tam sesimizi duyurabiliyoruz...Formatorluk konusunda bile kaç ayrı grup olduk....Sorunlarımız aynı ama tepkilerimiz farklı özellikle biz bayanlar için sorun çok daha buyuk hele ki benim gibi küçük bebek sahibi olan anneler...Formatörlüğümü iptal ettiremedim maaş karsılıgı yeterli ders saatim olmadıgı için ve aylıksız izin almak zorunda kaldım...ikeske benim de derdim çektiğim fotoların begenilmememsi olsaydı....

Ben üni. de bu bransı yazdığımda bu puanla tüm mühendislikleri kazanabiliyordum. Şimdi bit kadar değerimizin olmayışını görmek beni delirtiyor. Harbiden bu kadar yakınan bir branş daha yoktur arakdasa katılıyorum. O fotograf cekme işine gelince ota .oka fotoğraf çekte siteye atarsın diyen mdr yrdmcıları içinde bi kaç güzellik düşünüyorum.

blankkeyframe' Alıntı:
daha 3 ay olmadı ama bıktım en lanet branşı seçmişim ulan sanki fotoğrafçıymışım gibi çektiğim fotoları beğenmeyip laf ettiler yaa çıldırcam valla çıldırcam öğretmenliğinide parasınıda al bi tafaında sok diyip çekip gidicem az kaldı..
Bezgin bekir moduna çabuk girmişin.
Ağızlarının payını verseydin. Ben kısaca "Adım hıdır, elimden gelen bıdır.." deyip, benden bu kadar, daha iyisini istiyorsanız ya siz çekin, ya da fotografçı tutun diyorum. O kadar iyi olsaydım sizin yanınızda niye sürteyim diyorum, bir daha ağızlarını açmıyorlar.

Herkes, güneşin altında gölgelikleri bulacak, sonra başına güneş geçmiş olana bana laf atacak... yerim ben onu..

(not: e-okulda foto çekmek idarenin görevidir. çekilen fotografları farkettiysen idarenin şifrasiyle giriyorlar)

valla meslek lisesi bil. bölümü mez.yum o yüzden tek tercih buydu 8.senem her sorunla karşılaştım vicdanım rahat etse işi yapmam amam okul ve öğrenciyle ilgili işleri yapıyorum idareciye devamsızlığıda ben gireceksem size ne kalıyor hocamde tekrar egitim birsenden istifa ettiğim içim içim huzurla doldu o kadar söylüyoruz sonuç sıfırdı bende tepki olarak istifa ettim tepkiyi kime verceğizki bakan silmiş bizi

"Bak gördün mü bileydim bi fotoğrafçılık kursuna felan giderdim. Sizi hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm. artık bana bi daha fotoğraf felan da çektirmezsiniz herhalde." diyeydiniz ortamda bi derin sessizlik olurdu kanımca.

fotoğraf çekilir arkadaşlar. Ben 3 gündür matbaa gibi yazıcının başında davetiye basıyorum bi de tek tek kesiyorum. Niye? Kartuşları elle biz dolduruyoruz ucuza mal oluyor diye. Gocunmuyorum. Okulun çıkarı için uğraşıyorum. Ama biri çıkıp ya hocam bunları yamuk kesmişsin dese işin rengi değişir. Ağzının payını alır. O da olmuyor yani. Bunlar kişisel densizlikler. Formatörsen yaparsın dostum. Gocunmayın. Ortalıkta en çok dolanan en göze batan en full ek ders alan adam sizlersiniz. Sonuç normal.

Geri