böyle mesleğin taaa.....

Kodla Büyü

blankkeyframe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
daha 3 ay olmadı ama bıktım en lanet branşı seçmişim ulan sanki fotoğrafçıymışım gibi çektiğim fotoları beğenmeyip laf ettiler yaa çıldırcam valla çıldırcam öğretmenliğinide parasınıda al bi tafaında sok diyip çekip gidicem az kaldı..

Hocam taviz tavizi doğurur... Resim çekmekle hata etmişsiniz... Fotoğraf kulübü çeksin resimleri hiç bulaşmayın bu tür işlere...

Hocam özür dileyerek yazıyorum ama gerekli cevabı o kişilere vermeniz gerekiyor yoksa daha çok bu tür mesajları yazarsınız.o kişilere ağır ve sert olmalısınzı yoksa çoook çekersiniz.ben fotoğrafçı değilim çok biliyorsanız buyrun siz çekin ben bukadar çekebildim iyisini çeken varsa buyursun demeniz lazım.

bana sormadılarki taviz veriyim sanki benim işimmiş gibi davranıyorlar ayrıca adaylığım kalkmadığı için bişey de demek istemedim ama gerçekten üniversite yıllarında cafede çalışmıştım 1 ay ordaki ortam ve patronum burdakilerin yanında ana baba gibiydi halime acıyorum para için mi seçtim ben bu mesleği yoksa statü için mi :)

Size sormadan iş vermeleri de tavizdir hocam... Özlük haklarınızı okuyun... Üslupta çok önemli rica eder yaparsınız ama ricasıyla yaptığınız işin sonunda kem küm oluyorsa bırakın kendileri yapsın...

il milli eğitim müdür yardımcısı geldi okula kadrosu bizim okulda adamın o beğenmedi fotoları.. malesef içimden çok sölemek istedim daha iyisini biliyosan sen çek diye ama gelde de adamın yanında ağzımı bil açamadım ben bunun eğitimini almadım bile diyemedim ama acaip içimde kaldı napacam bilmiyom

hocam çok basit bundan sonra beğenmediniz siz çekin deyin geçin.Aday öğretmen olmaktan korkmayın hiç bir halt yiyemezler. sanki fotoğrafçılık okuduk hasbinallah.

blankkeyframe' Alıntı:
il milli eğitim müdür yardımcısı geldi okula kadrosu bizim okulda adamın o beğenmedi fotoları.. malesef içimden çok sölemek istedim daha iyisini biliyosan sen çek diye ama gelde de adamın yanında ağzımı bil açamadım ben bunun eğitimini almadım bile diyemedim ama acaip içimde kaldı napacam bilmiyom

ben böle adamların *ok herif. fotoğrafçı tutsunlar az yesinler

dokunsalar ağlayacam valla çok zor dayanıyorum daha 2 saat var okuldan çıkmama zülum gibi geliyor artık burası çok zor işim napacam ben bilmiyorum..

neyse beni dinlediğiniz birşeyler paylaşıtğınız için çok teşekkür ederim sizde burda olmasaydınız içimde patlıcaktı hepsi sağolun..

Hocam kafayı takma laf çarpıt. Ben foto işinden şöyle kurtuldum anlatıyım. Benim adım Osman ve ciddi ciddi tişört bastırmayı kafaya koydum şöyle üzerinde Foto Osman yazacak, bende üzerime geçirip onunla foto çekeceğim dedim. Bundan sonra saldım bu fikri idarenin üzerine. Derdimi anladılar, yapacağımı da bildiklerinden düştüler yakamdan. Yeni gelen idareciye verdiler işi. Fotoları çekiyor bana klasör halinde veriyor bende beğendiklerimi siteye ekliyorum :)

bizim yeni gelen idareci utanmadan devamsızlıkları bana girdirdi hocam sen neden bahsediyon fotomu çekecek bide :) benim gibi bi amele varkennn neyse boşverin Allah yakında bizimde yüzümüzü güldürür yakındır.. şu değişen eğitim sisteminden bizede bi pay çıkar diye umuyorum inş.

Hocam adaylıktan hiç korkmayın, süresinde adaylık kalkmayınca kendilerine de soruşturma açılır. Birçok deneyimle sabittir, üslubunuzu sertleştirin gerekirse. Ben yaptım, gördüm. Biri habire 'unutalım geçmişi' diyor, öteki müdür yard. da 'size karşı daha dikkatli olacağım' diyor şimdi :) Bilgisayarlarına format bile atmam, suçtur neticede. :)

hocam ben de ilk senelerde çekiyodum resimleri sitede de yayınlıyodum eleştiriyorlardı benim çektiklerimi de. sonra ben de eleştirel gözle baktım hiç bi fotoda ben yokum. haklılar dedim güzel çekememişim. şimdi veriyorum birinin eline iş bölümü oluyo daha güzel böylesi. onlar da benim yaptığım işin sıkıntısını yaşayıp eleştiremiyorlar :p

zaten idari mantıktan yola çıkarsak bt öğretmeni bilgisayar tamirciliği yapıyorsa resim öğretmeni de güzel foto çeker. verin resimciye çeksin. resimci yoksa sınıfçılardan biri çeksin onlar da derste resim yaptırıyolar düz mantık

hocam formatörseniz web sayfası tasarım ekibi oluşturuyorsunuz bunda ingilizce, türkçe, görsel sanatlar, siz oluyorsunuz bu ekipte görev paylaşımı var işte o aşamada fotoğraf çekme işini görsel sanatlar yada teknoloji tasarım öğretmenlerine veriyorsunuz (kabul etmezlerse bilemiyorum tabii) ama kabul etmek zorundalar çünkü bu ekibin başkanı müdür dolayısı ile müdür görevlendiriyor sizin işiniz internet ortamına atmak elinizdeki dökümanları bunu bu şekilde oturtmanız lazım o zaman başınız çok ağrır

Hocam ben okulda öğrencilerle web sitesi komisyonu kurdum. Haber , röporta ve fotoğraf bölümleri var. Törenlerde benden makineyi alıyolar çekip getiriyolar. Üstelik işide zevkle yapıyolar. Dreamweaver dersinde biraz daha ilerledikten sonra siteyi güncelleme işini de onlara bırakacağım. Tavsiye ederim.

kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime
titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime

daha önce bana da "sen bilgisayarcısın, iyi fotoğraf çekersin" dediler. akılları sıra gaza getirecekler. sağ elimi kaldırdım, işaret barmağımı bir aşağı bir de yukarı oynattım, ve dedimki bu hareketi yapabilen herkes fotoğraf çekebilir". ondan sonra fatoğraf çekme teklifi hiç gelmedi.

hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz. sen ister düzgünce benim görevim değildir de. istediğin kadar laf sok. tersle ya da sert konuş. karşındaki insan idareci kimse onda bitiyor iş. adam her lafa bir laf buluyor sürekli sana sıkıntı çıkarıyorsa napacaksın ki. idarecide bitiyor iş. hiçbir idareci bizim bölümün ne iş yaptığını bilmiyor.anlamıyolar.

Mesleğe ilk başladığım yıllarda ben de kaymakam ile takışmıştım. Her gün web sitesini yenileyecek ve haberleri gireceksin diye.
Bir kaç defa salladım. Kaymakamlıktan haber göndermiş benim için. Böyle devam edecekse bıraksın diye. Ben de her gün web sitesi güncelleyemem dedim ve bıraktım. Ondan sonra ne o beni aradı ne de ben onu...

bu branşı bu hale getirenlere lanet olsun. Allahınızdan bulun. Ne büyük hataymış yüksek puan almak
keşke sınıf öğretmenliği okuyacak kadar puan alsaymışım sadece :verymad:

Hayatımdaki en büyük pişlmanlığım. Malesef meslek secimim oldu. Allahtan tek dileğim var bilişim teknolojileri öğretmenlerinin bu halde olmasına sebep olanlar kimlerse hepsi beter olsun , hayatlarında 1 gram huzur bulamasınlar :verymad:

sizlere tavsiyem; burada isyan edeceğinize net bir dille "bu benim vazifem değil" demeyi öğrenin.

Geri