Böte

Kodla Büyü

FireWorks10

Site Gezgini
Arkadaşlar, böte yeni mezunum ve hiçç bu bölümde bilgi birikimin yok kadar az..kendimi nasıl geliştirebilir im? Ve onun dışında web sitesi açmadım ,forum açmadım. Bu konuda da fikir önerisi yapabilir misiniz?

illk fırsatta sınava gir optisyenlik veterinerlik, diş protez , kazanabiliyorsan eczacılık,tıp,hukuk veya ödtü itü boğaz içinde işletme veya elektronik-bilgisayar mühendislikleri kazanmaya bak hiiiçç bu alanda heba etme kendini bu branş bitti arkadaş.
ilerideki hayatında işinden zevk almak hayattan tat almak istiyorsan tabi değilse bu branştada atanmadan da karnın doyar ama aldığın ağız kokusuna bile değmez...

illk fırsatta sınava gir optisyenlik veterinerlik, diş protez , kazanabiliyorsan eczacılık,tıp,hukuk veya ödtü itü boğaz içinde işletme veya elektronik-bilgisayar mühendislikleri kazanmaya bak hiiiçç bu alanda heba etme kendini bu branş bitti arkadaş.
ilerideki hayatında işinden zevk almak hayattan tat almak istiyorsan tabi değilse bu branştada atanmadan da karnın doyar ama aldığın ağız kokusuna bile değmez...
Baska bir cevaba gerek bile bırakmamıs agzına saglık

Ne kadar kötü ya , resmen boşa okumusum ve su an kpss çalışıyorum. Ben kendimi geliştirmek için öneri istedim sizden. Siz ise vazgeç diyorsunuz

Öğretmen olduktan sonra yapacağın iş btr olup sorun çözmek olacak o sorunları da zaten bu forumdan öğrendiklerinle çözeceksin o yüzden bence şimdilik KPSS'ye çalışıp atanman kafi başka bir şey düşünmene gerek yok

Olumsuz başlamak istemem ama şu anda öğrenci değilsiniz, bir öğretmen adayısınız, daha önce açtığınız konuyu da görmüştüm o zamanda bu zamana ilerleme kaydedebileceğiniz bir alan Bilişim Teknolojileri alanı. Örnek olarak "Tatil Döneminde Bilişimci Olarak Neler Yapabiliriz?" konusuna bakabilirsiniz alanla ilgili kendinizi geliştirmek isterseniz...
Kullanıcı adınız "mutsuz" diye başlıyor, Hocalarımız da doğal olarak "mutlu" olabilmeniz için önerilerde bulunmuşlar. Bu öneriler size uçuk geliyorsa Hocalarımızın ciddi bir kısmının "üniversiteye tıp puanlarına yakın puanlarla" girmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir...
Burada size düşen kendi kararınızı kendiniz vermeniz, buradaysanız bir çabanızın olduğu/olacağı öngörülebilir, mutlu olmak için alan bilgilerinizi geliştirmek, atanmak veya başka bir bölüm okumak tamamen size bağlı kararlar. Bunları birlikte götürebilecek bir azme sahip olarak çalışmak ta elbette mümkün.
Mutluluklar diliyorum genç kardeşim, sancılı olman güzel sonuçlara ulaşman için kapılar açmana vesile olsun inşallah.

Yazin için tesekkur ederim. Ben, görevini iyi yapmayan bir öğretmen olmak istemiyorum. Kendini iyi geliştirmiş ve bölümünde iyi olan bir öğretmen olmak istiyorum. Bu yüzden karın sancım. Maalesef nereden başlayacağımi bilemedim. Tabiki diğer arkadaşlara da teşekkür ederim öneride bulundukları için. Başka bir bölüm daha okuyacağım nasip olursa. Ve kullanıcı ismimi de kendimi gerçekten geliştirdigimde düzelteceğim. Robotik kodlama eğitimi aldım onunla başladım işe.

Ne kadar kötü ya , resmen boşa okumusum ve su an kpss çalışıyorum. Ben kendimi geliştirmek için öneri istedim sizden. Siz ise vazgeç diyorsunuz
4 yıl okumuşsun bitirmişsin ve şu anda kendini geliştirmek için bir öneri bekliyorsun ve de kpss çalışıyorsun hocam bu ikisini öncelikle asla bir arada yapamazsın.
KPSS çalışırsan belki bir ihtimal nasibinde varsa atanırsın atandıktan sonra zaten kendini asla geliştiremezsin mevcut bilgilerinle üzerine birşeyler katarak ilerlersin ki çokta birşey öğrenmediğini belirtmişsin o yüzden çok yerde küçük düşürülüp rezil edileceksin. o yüzden değmez beni dinle Üniversiteye hazırlan yukarıda saydığım bölümlerden birini oku hayatın boyunca rahat edersin saygın olursun kimsenin nefesini de çekmezsin öğretmen oldum diyede ortalıkta ezik ezik gezmezsin tabi bu görecelidir.
Şimdi okulu bitirdin aşağıda sayacaklarımdan bir çoğunda bilgin yoksa direk bu bölümü ve öğretmenliği asla düşünme derim.
Yazılım test teknikleri ve metodolojileri konusunda bilgi ve tecrübe
Sürekli Entegrasyon/Sürekli Dağıtım konularında bilgi
Linux/Unix işletim sistemleri konusunda bilgi
En az Cisco Certified Network Professional (CCNP), CCNP Service Provider (veya CCIP), Cisco Certified Design Professional (CCDP) eğitimlerinden herhangi birini almış olman gerekirdi ünv hayatın boyunca
Yönlendirme (routing), anahtarlama (switching), VoIP, Wireless yapılandırma ve yönetimi konularında tecrübel kazandın mı (yoksa sende kervan yolda düzülür mü diyon)
Güvenlik duvarları, VPN yapıları, saldırı tespit ve saldırı önleme sistemleri (IDS/IPS), antivirüs, yük dengeleme sistemleri, e-posta güvenlik sistemleri, vekil sunucu (Proxy) ve sistemleri ve sıfırıncı gün (zero day) sistemleri konularında yetenek varmı?
Ses ve görüntü (video konferans) sistemleri ve çözüm mimarileri konusunda en az 2 programa hakimmisin
Disk sistemleri ve mimarileri ile disk sanallaştırma teknolojilerini ne kadar biliyorum diyorsun
Wired LAN, Wireless LAN, WAN kurulumu ve ağ yönetim sistemleri ile 802.1x ve VPN Protokollerinin yönetimi konusunda çalışmaların varmı
Microsoft Windows Server, UNIX/AIX/Linux işletim sistemleri konusunda ne kadar alt yapı kazandın
Pardus işletim sistemi
Veri tabanı sistemleri hakkında bilgin ?
HTML, CSS, JAVASCRIPT kullanabiliyormusun yazabiliyor musun
DHCP, DNS, Proxy ve benzeri sistem servisler hakkında neler biliyorsun ne kadar hakimsin
SQL/ PLSQL iyileştirme (tuning) konusunda yetenekli misin
Server yönetimlerine ne kadar hakimsin kaç kere kulllandın uygulama yaptın
ve Web tasarım+Grafik+Programlama konularında bunlarında bir sürü alt konuları var
kaç tane programa hakimsin ürün çıkarabilirsin.

Şimdi anladın mı neden bu bölümü hayatında bir tecrübe üniversite hayatını da olağan üstü tecrübe olarak ele al hayatını kurtaracak daha büyük adımlara yönel
öğretmenlik bir ömür hayatını karartacak sıradan işler ve bir sürü pis ağız kokusuyla meşgul olmaktan başka yaptığın birşey olmayacak.
Güzel taraflarıda var ııı 1-öğretmensin,2-Yaz tatillerinde öğrencilerle beraber tatilin var ileride kalkmasa,3-her şeyi bilsen de bilmiyorum dersen sana sadece gerizekalı muamelesi yapıyorlar bazı yerlerde orayı terk etmen için baskı burda iraden devereye girerse eğlenirsin., 4-öğretmenlere yönelik indirimler falan olunca yararlanırsın.
başka bir artısını göremedi daha kimse.

Yazin için tesekkur ederim. Ben, görevini iyi yapmayan bir öğretmen olmak istemiyorum. Kendini iyi geliştirmiş ve bölümünde iyi olan bir öğretmen olmak istiyorum. Bu yüzden karın sancım. Maalesef nereden başlayacağımi bilemedim. Tabiki diğer arkadaşlara da teşekkür ederim öneride bulundukları için. Başka bir bölüm daha okuyacağım nasip olursa. Ve kullanıcı ismimi de kendimi gerçekten geliştirdigimde düzelteceğim. Robotik kodlama eğitimi aldım onunla başladım işe.
Kendini geliştirme isteğini takdir ediyorum. Atandıktan sonra bunun için yeterince vaktin ve paran olacak, o yüzden vazgeçme çalışmaya devam.

Hocam branşımız şu anda gerçekten kötü durumda. Başlangıçta birçoğumuz aynı hevesle başladık ama geçen zaman içinde kendi adıma yaptığım çalışmaların öğretmen öğrenci veli idare gözünde pek de kıymetinin olmadığını gördüm. Dersin önemi konusunda insanlara çok bir şey katabildiğimi düşünmüyorum. Teknik imkanlar birçok okulda yetersiz veya hiç yok. Elimden geldiği kadar öğretmeye çalışıyorum. Daha önce çalıştığım ortaokulda lab vardı (düşük seviyeli bilgisayarlardan oluşan). Bu dönemde öğrencilere zorla da olsa Code orgu açtırıp uygulamaları yaptırabiliyordum. Öğrencilerin tek dertleri o günün görevini tamamlayıp oyun oynamaktı. Şu anda lisede çalışıyorum ve labım yok. Dersleri projeksiyon cihazıyla anlatıyorum. birkaç öğrenciye uygulama yapma imkanı ya oluyor ya olmuyor. Anlattıklarımı evde telefon ve bilgisayarda yapmaları için ödev veriyorum. Sınıfın yüzde doksanı yapmadan geliyor. Bazı öğrenciler ödev yaparken velilerinin kızdığını söylüyor.
Derste çocuklara bakıyorum evet hepsi bana bakıyor ama çok azı beni dinliyor. Pubg, instagram,youtuber gibi anahtar kelimeleri duydukları anda ise sınıfa bir heyecan dalgası yayılıyor

Şu anda bilgisayar öğretmeninden beklenti ofis programlarında yapamadıkları şeylerde öğretmen ve idarecilere yardım etme, zil makinasını ayarlama, etkinliklerde foto çekip web sitesine haber olarak ekleme,, flaştan virüs temizleme, bozuk bilgisayarlara format, telefon ve tablet sıfırlama, her türlü elektronik cihaz için öneri vb...

Branşımda mutlu değilim. Artık eskisi kadar kendimi geliştireyim hevesi de kalmadı. Bildiklerim okulda benden istenenlere yetiyor. Daha fazlasıyla ne öğrenci ne öğretmen ne de idareci ilgileniyor.
İmkan olsa sınavlarda sorusu olan bir derse geçmek isterdim.

Sevdiğin işi yap. O işten para kazan ki kendini işe gidiyormuş gibi hissetme.

Tutkunu bulup onu işe dönüştürmeye çalış.

Allah hayırlı işler nasip etsin. Helal kazanıp helale harcayın ki ahirette de mesul olmayın.

Son cümle olarak şunu söyliyim. Rızkı veren Allah'tır. "Şeytan sizi fakirlikle korkutur "

Hocam branşımız şu anda gerçekten kötü durumda. Başlangıçta birçoğumuz aynı hevesle başladık ama geçen zaman içinde kendi adıma yaptığım çalışmaların öğretmen öğrenci veli idare gözünde pek de kıymetinin olmadığını gördüm. Dersin önemi konusunda insanlara çok bir şey katabildiğimi düşünmüyorum. Teknik imkanlar birçok okulda yetersiz veya hiç yok. Elimden geldiği kadar öğretmeye çalışıyorum. Daha önce çalıştığım ortaokulda lab vardı (düşük seviyeli bilgisayarlardan oluşan). Bu dönemde öğrencilere zorla da olsa Code orgu açtırıp uygulamaları yaptırabiliyordum. Öğrencilerin tek dertleri o günün görevini tamamlayıp oyun oynamaktı. Şu anda lisede çalışıyorum ve labım yok. Dersleri projeksiyon cihazıyla anlatıyorum. birkaç öğrenciye uygulama yapma imkanı ya oluyor ya olmuyor. Anlattıklarımı evde telefon ve bilgisayarda yapmaları için ödev veriyorum. Sınıfın yüzde doksanı yapmadan geliyor. Bazı öğrenciler ödev yaparken velilerinin kızdığını söylüyor.
Derste çocuklara bakıyorum evet hepsi bana bakıyor ama çok azı beni dinliyor. Pubg, instagram,youtuber gibi anahtar kelimeleri duydukları anda ise sınıfa bir heyecan dalgası yayılıyor

Şu anda bilgisayar öğretmeninden beklenti ofis programlarında yapamadıkları şeylerde öğretmen ve idarecilere yardım etme, zil makinasını ayarlama, etkinliklerde foto çekip web sitesine haber olarak ekleme,, flaştan virüs temizleme, bozuk bilgisayarlara format, telefon ve tablet sıfırlama, her türlü elektronik cihaz için öneri vb...

Branşımda mutlu değilim. Artık eskisi kadar kendimi geliştireyim hevesi de kalmadı. Bildiklerim okulda benden istenenlere yetiyor. Daha fazlasıyla ne öğrenci ne öğretmen ne de idareci ilgileniyor.
İmkan olsa sınavlarda sorusu olan bir derse geçmek isterdim.

Evet, bu yazıyı okuyunca şimdiki durumu daha iyi anladım. Daha zamanım varken yani sınava hazırlaniyorken, yüksek lisans sınavına da çalışacağım ve eğitim bilimlerinden yüksek lisans yapmak istiyorum.. Biraz önce bir arkadaşımla konuştum kendisi ucretli öğretmenlik yapıyor ve yaptığı okulda 1 tane bilgisayar öğretmeni var ve neredeyse okula da gelmiyormus. Bizim değerimiz bu kadar düştü iste.. allah hepimizin yardımcısı olsun

Eğitim bilimlerinde yüksek lisans neden?İyice soğursun bu işten demedi deme.Şu anda öğretmen iseniz keyfini çıkarın.Okulda normal yapman gerekenleri yap.Mesleğin çok başında isen ve çok sevdiğin bir meslek varsa onu oku.

@Mutsuzboteci bence ilk olarak şu rumuz/nick ismini değiştirmekle işe başla..Çünkü enerjinin düşüklüğü daha burada aldığın hesap adıyla başlamış. Pozitif ol biraz.. Hem yanlış anlama da daha sen başlamadan buradaki yorumlara göre karar verip iş yapma.. Bizim branş çok yorucu evet kabul ediyorum. Sürekli güncel olman lazım. Mesela şu anda salgından dolayı okullar kapandı ve eğitim uzaktan yapılıyor. Kendini güncel tutanlar sürece ayak uydurup hemen öneride bulundular. Zoom, Team link vb. bir sürü programı kullandılar ve okul yönetimine sundular. Bu kişiler bu işin de meyvesini yiyorlar.. Kendi itibarını da kendileri inşa ediyorlar. Evet derslerimiz seçmeli, diğer branşlara göre değersiz gibi görünüyoruz lakin internet bağlantısı olmayınca, DYS çalışmayınca vb. şeylerle karşılaşınca o zaman aranıyorsunuz. Burada bazı arkadaşlar diyebilir sen tamirci misin? Tamirci değilim lakin bizi bağlayan işler olursa mecbur yapıyoruz. Mesela dün İlçe Milli Eğitim Müdürü aradı ve 23 Nisan ile ilgili kutlama kartını tasarlayıp dijital ortamda göndermemi istedi. Bir saat içinde yaptım ve gönderdim. Bu işte Photoshop kullandım. Başka alternatif programlar da yapılabilir ama kendini geliştiremeyip bunu dahi yapamayan zümrelerimiz var.. Bu benim işim mi deyip sorgulayanlar da var.. Oysa bu bayramlar, özel günler her yıl oluyor ve işini bilen zümrelerimiz bununla ilgili çalışmalarını bir klasörde tutup zamanı geldiğinde kullanabilir.
Özetle @Mutsuzboteci arkadaşım sen bi hayırlısıyla atan gör bak.. Neymiş, ne değilmiş..Sonra ne yapmana karar verirsin.. Ancak sakın daldan dala hoplayıp enerjini ve zamanını boşa harcama.. Hedefin belli olsun..

Geri