böte mezunu meslek lisesine md. yrd. atanan var mı

Kodla Büyü

mygold

Seçkin Üye
Seçkin Üye
böte mezunu olup da meslek lisesine müdür yardımcısı olarak atanan var mı acaba.

bence böte mezunu olupta müdür yardımcısı olarak atanan varmı diye sorsanız önce daha anlamlı olur söylenti vrdı müdür yardımcısı bile olunmuyor muş diye :idea:

Atanamaz, 6 saat derse girecek? Hangi derse girecek BÖTE'li? 9.sınıflardaki dersler de kalktı...

Cidden yok mu hiç böteci müdür yardımcısı ya??? Çok vahim bir durum!!!

DaMieN' Alıntı:
Atanamaz, 6 saat derse girecek? Hangi derse girecek BÖTE'li? 9.sınıflardaki dersler de kalktı...

veri tabanı, ağ temelleri, grafik animasyon, temel elektronik, açık kaynak ,işletim sistemi v.s

ben bunlara giriyordum hocam.

Neden atanmasın ki? Puanını alacaksın - atanacaksın - yeni görev yaptığın yerde sen ne mezunusun diyecekler - böte diyeceksin - o zaman burda çalışamazsın - geri git mi diyecekler? Yalan söyle madem çok tereddütlerin varsa. Gazi tef - marmara tef de gitsin . Bakiyim diplomana mı diyecekler :)

ben böte mezunuyum ve ilköğretime müd. yard. olarak atandım arkadaşlar.
Pazartesi başlama yapmayı düşünüyorum, kararname gelip(gelmezse kendim gidip alacağım) başladığımda buraya tekrar yazarım.

hocam burdaki mevzu meslek liselerine atanıp atanamayacağı,

ilköğretim de pürüz yok zaten!

Yönetici olarak atanacaklarda aranacak genel şartlar

MADDE 7 – (1) Yöneticilik görevlerine atanacaklarda aranılan genel şartlar şunlardır;

a) Yükseköğrenim görmüş olmak,

b) Okul öncesi eğitim kurumlarına atanacaklarda, okul öncesi veya çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni olmak; halk eğitimi merkezi ile öğretmen evi ve akşam sanat okulu yöneticiliklerine atanacaklarda herhangi bir alan öğretmeni olmak; rehberlik ve araştırma merkezi yöneticiliklerine atanacaklarda rehber öğretmen veya özel eğitim öğretmeni olmak; mesleki ve teknik eğitim okul ve kurum müdürlüklerine atanacaklarda atölye, laboratuvar ya da meslek dersleri öğretmeni olarak atanabilecek nitelikte olmak; turizm eğitim merkezlerine atanacaklarda otelcilik ve turizm meslek liselerine atölye laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanabilecek nitelikte olmak; mesleki ve teknik eğitim okul ve kurum müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı ile diğer eğitim kurumlarının her kademedeki yöneticiliklerine atanacaklarda ise Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına göre atamasına esas olan alanların karşılarında gösterilen derslerle sınırlı olmak üzere, atanacağı okul ve kurumda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak,

Sakarya müdür yardımcısı atamalarında bariz hatalar

http://www.memurlar.net/haber/162611/

Dolayısıyla ve büyük bir ihtimalle ATANAMAZ.Atansa bile MAHKEMELİK olur.

Aynen öyle atanamaz. Atansa bile mahkemelik olur...

DaMieN' Alıntı:
atanamaz dieye hangi yönetmelik te yazıyor hocam acaba???
fen bilgisi öğretmeni bile düz liselere atanabiliyor

Yönetici olarak atanacaklarda aranacak genel şartlar” başlıklı 7. maddesinin (b) fıkrasında “… mesleki ve teknik eğitim okul ve kurum müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı ile diğer eğitim kurumlarının her kademedeki yöneticiliklerine atanacaklarda ise Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına göre atamasına esas olan alanların karşılarında gösterilen derslerle sınırlı olmak üzere, atanacağı okul ve kurumda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak,” hükümleri bulunmaktadır.

07/07/2009 Tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ve eki çizelgenin 8. sırasında yer alan aşağıdaki bilgilere göre;
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunları Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarına atanamamaktadırlar.

yöneticilik atamalarında talim terbiye kararlarına uyulması esastır...

hocam talim terbiye 80 nolu karar eki çizelgeyi incelerseniz fen bilgisi öğretmeninin maaş karşılığı gireceği dersler arasında fizik, kimya vb. dersler var. dolayısıyla o derslere girebileceği için ve bu dersler lisede de olduğu için oraya atanabiliyor.

böteli meslek lisesine atansa ne olacak...ne artısı olacak..ben hala bunu anlamış değilim..ayrıca meslek liselerinde meslek öğretmeni idareci kaç saat ek ders alacak...

davun' Alıntı:
Yönetici olarak atanacaklarda aranacak genel şartlar

MADDE 7 – (1) Yöneticilik görevlerine atanacaklarda aranılan genel şartlar şunlardır;

mesleki ve teknik eğitim okul ve kurum müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı ile diğer eğitim kurumlarının her kademedeki yöneticiliklerine atanacaklarda ise Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına göre atamasına esas olan alanların karşılarında gösterilen derslerle sınırlı olmak üzere, atanacağı okul ve kurumda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak,

Dolayısıyla ve büyük bir ihtimalle ATANAMAZ.Atansa bile MAHKEMELİK olur.

Arkadaşım Böte mezunu bilişim teknolojileri, paket programlar ,web programlama gibi derslere girebilir TTK'daki çizelgeye göre. Sadece Meslek Liselerine öğretmen olarak atanamaz. Aynen İlköğretim matematik, fen, sosyal öğretmeni nasıl liseye atanamayıp girebileceği ders olduğu için liselerde Müdür Yardımcısı olabiliyorsa, BÖTE mezunuda Meslek Lisesine atanamaz ancak girebileceği ders olduğu için Müdür Yardımcısı olabilir. Mahkemelik de olmaz...

eee sonuç, atanan var mı yok mu? Olay yine tef, böte kavgasına dönmek üzere. Arkadaş atanabilir mi ya da atanamaz mı diye sormamış ki, atanan var mı diye sormuş :D

biraz gecikti ama diyarbakırda kız meslek lisesine atandım ve atandığım okulda bilgisayar bölümü var.

Merhaba Arkadaşlar,

Bazen mesaj yazım şekillerine bakıyorum da birileri sürekli kestirip atıyor "olmaz, etmez" diye. Ben BÖTE mezunu 9 yıllık BT öğretmeniyim. Kasım 2010'da meslek lisesine sınavla müdür yardımcısı olarak atandım. Bu mesajımda olur olmaz gibi şeylerden ziyade başka bir şey yazacağım.

Yeni yapılan isteğe bağlı müdür yardımcısı atamalarında kurumumuza ilköğretim sosyal bilgiler öğretmeni atandı. Başka bir meslek lisesine de fen bilgisi branşı öğretmen müdür yardımcısı olarak atandı. (Atama branşı da fen bilgisi). Yani bu sonuçlara bakarak BÖTE'ci atanır mı atanmaz mı tartışmalarını gereksiz buluyorum.

2 yıl öncesine kadar oluyordu. 9. sınıflarda bilgi ve iletişim dersleri böte mezunu için okutabileceği ders olarak gözüküyordu. o ders 2 yıl önce kalktı. bu yüzden okutabileceği ders talim terbiye kurulunun 80 sayılı çizelgesinde de gözüktüğü gibi olmadığından atanamaz

BÖTE meslek lisesine öğremten olarak atanamaz.
Ancak, BÖTE mezunları için Bilişim Tek. Alanı tüm dersleri maaş karşılığı derslerdir. Ttkb 80 sayılı kararda yazıyor.
Dolayısıyla böte mezunu öğretmenin BT alanı olan bir meslek lisesine md. yrd olmasına bir engel yoktur.

ya arkadaşlar müd. yardımcılığında atanırken puan üstünlüğüne mi bakılıyor yoksa hizmet yılı veya puanına mı?

A+bilisimci' Alıntı:
ya arkadaşlar müd. yardımcılığında atanırken puan üstünlüğüne mi bakılıyor yoksa hizmet yılı veya puanına mı?
Sınavlı atamalarda sınav puanı üstünlüğüne, diğer yer değiştirme vb. atamalarda belli kriterlere göre hesaplanan puanın üstünlüğüne göre atama yapılıyor.

Geri