böte mezunlarının meslek liselerinde girebileceği ders saati

Kodla Büyü
metex1234' Alıntı:
omd' Alıntı:
Bilginde hata var hocam. Mesleki ve Teknik ortaöğretim kurumlarına atanamaz ama bilişim teknolojileri alanının alan ortak/dal dersleri ile diğer alanların bilişim teknolojileri alanına ait alan ortak/dal dersleri ile modüllerini yeni karara göre okutabilir.

TTKB sayfasından 80 sayılı kararın çizelgesine bakın. 2. sayfanın en alt bölümü.

Hocam bu kararda böte tef ayrımı yapılmamış ancak ** dada belirtilmiş dolaylı yoldan girilemeyeceği ki mesleki ve teknik eğitim yönetmeliğinde de belirtiliyor. (megep) Modüler içerikli derslere meslek öğretmeni dışında kimse giremiyor. Bu konuda bakanlıktan müdür yardımcımız için görüş istemiştik. Modül tabanlı dersler dışındaki Bilgi ve İletişim dersine girebilir. Cevabı geldi.

Kimin bilgisinde hata var şimdi ben anlamadım.. Giriyormu, giremiyormu?

reprobate arkadaşta olduğu gibi eğer idaren bişi demezse zümrelerin seni ilçe meme şikayet etmezse girersin.. ama %50 ihtimalle aldığın ekders 18 den fazla ise geri istenir.. Şans biraz

Arkadaşalar ben tüm atelye ve lab derslerine giriyorum.Bu yıl idareme 20+ girmek istediğimi söyledim onlarda bakanlıktan görüş alcaklar bakalım buradan yazarım yakında sonucu.Bimeri ve 147 aradım onlar atölye ve lab öğretmeni isen ki öyleyim ki giriyorum derslere 20+ almam gerektiğini söylediler.Atanmakta sıkıntı var ama atandıktan sonra neden o haklardan yararlanmayayım ki.

şikayet olursa geldiğimiz okula geri mi gideriz, derse giremeyeceğimiz için norm fazlası mı oluruz, yoksa yeni bi tayin hakkı mı verirler? bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Kime şikayet edecekler atayan kim ilginç ya ?Beni kendisi atıyor sonrada neden orada çalışıyorsun mu diyecek hayret birşey...

bravehard2010' Alıntı:
Kime şikayet edecekler atayan kim ilginç ya ?Beni kendisi atıyor sonrada neden orada çalışıyorsun mu diyecek hayret birşey...

hocam bence de saçmalık ama bu durumla karşılaşan ya da ne olacağını bilen biri varsa;

ben okuldaki bu böte muhabbetinden sıkıldım da rest çekicem şikayet edin madem diye. onun için soruyorum.

Bende okulda bu böte muhabbetinden çokkkk sıkıldım...Keşke net birşey olsa da hereks bir rahatlasa...

omd' Alıntı:
kets' Alıntı:
benim araştırdığım kadarıyla 2009 yılında yayınlanan yönetmeliğe göre Atölye Labaratuvar öğretmeni dışındaki öğretmenler Şef olarak teklif edilemiyor. Ama önceki yönetmeliklerde böyle bir kısıtlama yok yada ben bulamadım. 2009 yılından önce görvlendirildiyse olabilir ama 20+20 saat derse ginede giremez. Bu konuda kesin bir yönetmelik olmamasına rağmen MEB'in BÖTE liler için "Atölye Labaratuvar Öğretmeni Değildirler" görüşünden dolayı haftalık girebileceği ders saatleri Genel Bilgi ve Meslek Dersleri öğretmenlerinin girebileceği çizelgeye göre hesaplanır. Buda 15+15 şeklindedir.
Tek istisnası Halk eğitimlerde BÖTE mezunları da Atölye Labaratuvar öğretmeni sayılıyor. 20 saat maaş karşığı çalışıyorlar. 20+20 şeklinde.

Ömer hocam düzeltme yapalım izninle, Böte mezunları halk eğitimlerde Atölye ve Laboratuar öğretmeni sayılmazlar, eğer öyle sayılsalardı özel hizmet tazminatı alırlardı. Bu yüzden de 20+20 yerine 15+18 çalışmaları gerekir.

Tam tersi eğer atölye ve laboratuar öğretmeni sayılıyorlar ise özel hizmet tazminatı için başvurup almaları lazım.

Aynı şekilde meslek lisesinde çalışan böteci arkadaşlar, madem meslek lisesinde çalışıyorsunuz, 20+27 çalışıyorsunuz, alan/dal derslerine girebiliyorsunuz, eğitim öğretim tazminatını da almanız lazım. Çünkü özel hizmet tazminatını almak için mezun olunan okul şartı aranmıyor aşağıdaki bilgilere göre, çalıştığınız kurum baz alınıyor. Halk eğitimde de aynıdır bu olay.

II- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir.

V Sayılı Cetvel
26
Eğitilebilir Zihinsel Engelliler Meslek Okulu

27
Endüstri Meslek Lisesi

28
Endüstri Pratik Sanat Okulu

29
Görme Engelliler İlköğretim Okulu

30
Halk Eğitim Merkezi

31
İnşaat Teknik Lisesi

32
İş Okulu (Zihin Engelliler)

33
İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ve Çok Programlı Lise

@fluent ben bunu bizim idarecilere söyleyim o zaman :) Gerçi benim için bir şey değişmiyor, haftada 10 saat kursum oluyor sadece :D

hocam bende böte mezunuyum ve tercih dışı meslek ve teknik liseye atanmıştım..muallaklı bi konu bu..o zaman Ankara milli eğitimle görüştüm..ihtiyaç dahilinde olduğu için atanmanız oluyor ama maaş karşılığı ders saatiniz 15 şeklinde konuştuk..ayrıca alan şefliği kesinlikle olmuyor denildi..Ekderse gelince; normali evet 18 dir ama dersler boş kalırsa teknik lisede olduğun için teknik öğretmen gibi değerlendirilerek fazla ekders alınabilir..ben haftada 34 saat derse giriyordum ve hepsinin ücretini de alıyordum..şimdi diyeceksiniz ki madem teknik öğretmen sıfatı, neden maaş karşılığı 20 saat değil..birincisi zaten biz kendi isteğimizle atanmıyoruz ve devlet ihtiyaç sebebiyle atıyor.ikincisi teknik öğretmenin maaşı zaten bizimkinden farklı..o yüzden açık öyle kapanıyor gibi...umarım açıklayıcı olmuştur.. 8)

SAYIN BÖTELİ ARKADAŞLAR.
hakkınızı arayın.
meslek lisesine öyle yada böyle atanmış bir öğretmen atölye ve lab dersine giriyorsa "atölye ve lab" öğretmeni " sayılır ve 20+24 her ne kadar saatse hepsini alır.
zimmet çıkarmı?
HAYIR.
NEDENHAYIR: sen dersine girdiğin koordinatörlüğünü yapıp imza aldığın görevini yaptığın ve hakettiğin bir parayı kimse senden ALAMAZ.
NE OLUR EN FAZLA : yoruma göre kord ödenmez ve sana 30 saat ders verirler.
bazı art niyetli tefli arkadaşların zimmet çıkar hikayesi boş.
Kordinatörlük görevi verilir yazısı hemde bakan adına imzalı isterseniz paylaşayım.

Böteli arkadaşlar bu ek ders işinde dikkat edin. Ben tef mezunuyum ancak böte mezunu olan iki arkadaşımla beraber çalıştık iki sene. İlk sene 20 saat maaş karşılığı aldılar, üzerini de ek ders aldılar. Ancak ikinci sene müdür değişti ve meb'den görüş aldı. 15 saat maaş karşılığına çevirdiler. Bir önceki yıldan aldıkları ek derslerden ay başına düşen 30 saatin üzerinde kalan miktar neyse artık geri istediler. Mal müdürlüğünde anlayışlı bir elemana denk gelmeselerdi bizzat girmiş oldukları derslerin ücretlerini geri ödeyeceklerdi az daha. Atölye öğretmenliğinin mezun olduğun fakülteye göre değiştiğini söylemişti müdür. Sonraki sene 15+15 olarak devam ettiler. Müdür beyin bi yerden aldığı olurla atölye derslerine de girdiler sonradan. Ama atölye öğretmeninin eksikliğini bahane göstererek yaptı bu işi. Kısaca mebin ne halt yediği belli değil.

Geri