Bölüm Sitemizi Tamamladım Yorumlarınızı Bekliyorum

Kodla Büyü

hikomen

Aktif Üye
Uzun uğraşlardan sonra bölüm sitemizi tamamladım. İlk başlarda sadece derslerde yaptığımız çalışmları atacağımız bir site yapmayı düşünmüştüm. Okul sitemizin altında bir alt klasör oluşturup çalışmaları oraya attım. Ancak okul sitesindeki virüs benim siteye bulaşınca siteyi sildim. Okul siteleri değişince okul sitesini tamamen silip yerine bu siteyi kurdum. Bu site sadece çalışmları değil öğrencilerin hazırladıkları içerikleride eklenecek. Tüm bilişim öğrencilerine basit konular vererek tamamen özgün kısa yazılar dersler veya videolar hazırlamasını istedik. İçerikleri oluşturup şimdi yavaş yavaş siteye atıyoruz. Çok ilginç konular ve dersler yakında eklenecek. Takip edebilirsiniz. Katkıda bulunmak istersenizde severek kabul ederiz.

http://bilisim.gediztml.com sitemize bu adresten ulaşabilirsiniz. Olumlu olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Gediz TML Bilişim.htm_20130106232625.jpg
    Gediz TML Bilişim.htm_20130106232625.jpg
    401.7 KB · Görüntüleme: 942
Hocam wp kullanarak yaptığınız site öncelikle güzel olmuş ama devamlılık çok önemli. Bence banner yapsanız siteye daha iyi olur...

talp' Alıntı:
Hocam wp kullanarak yaptığınız site öncelikle güzel olmuş ama devamlılık çok önemli. Bence banner yapsanız siteye daha iyi olur...

Hocam teşekkür ederim orumun için bannerı da bir öğrenciye ödev verdim. Onu bekliyorum işin gerçeği. Halen eksikler var. Şimdi elimde farklı konularda 70-80 konu var. Aralıklarla siteye eklenecek. İkinci dönemde başka ödev konuları vereceğim.

Hocam ben de ara sıra öğrencilere böyle ödevler veriyorum ama çoğu başka sitelerden kopyalanmış yazı tipi değiştirilmiş oluyor. Siz yapsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Hocam benim öğrencilerden ödev de tek istediğim özgün olmasıydı. Tek cümle yazsın kendi yazsın istedim. İçeriklere bakarsanız zaten profesyonel değil. Çok basit konular. Videolarda öyle tamamen öğrenci yapımı. Amaç modülde olmayan konularda öğrenciler kendi anlayacakları dille yazsınlar. Sene başında öğrenci program kurmayı dahi bilmiyor. Ben bu ekliklerde ödev konuları verdim. Mail almayı bilmeyen öğrenciler vardı. Mail nasıl alınır diye ödev verdim. Onu resimlerle 2-3 cümlede anlatacak.

Dediğiniz gibi eğitim aslen böyle olmalı önce öğretmen gösterip kenara çekilmeli sonra da öğrenci uygulamalı. Ama bu sistem sadece BTRÖ uygulanabiliyor. İnşallah siteniz gitgide hit alır ve google da yükselirsiniz. Başarılar...

Teşekkürler hocam. Asıl amaç hit almak veya googlede yükselmek değil. Öğrenciler birşeyler yapsın. Videoyu seslendiren kız öğrenci buğün geldi ve başka videolarda çekmek istediğini söyledi. Okul müdürü tebrik etmiş kendisini. 11a ile sevgi panosu yaptığımızı sitede görünce 11b sınıfı kızları bugün boş derslerinde 2 saat saygı panosu hazırladılar.

Buğün derse bellek getirmeyi unutan bir öğrenciye google drive nasıl kullanılacağını görüntülü anlatan bir ders hazırlamasını istediim. siteye ekleneceğini bildiğinden Sevinerek kabul etti. Flowchart programının kurmasnı bilmeyen bir öğrenci ile kurulum adımlarının görüntülü dersini hazırladık. Birçoğu gönülü ve sevinerek hazırladı dersleri. Hala da hazırlıyorlar. Faydalı olacağına inandığımdan uğraşıyorum.

Sayın Hocam,

Siz öğrenciye yatırım yapıyorsunuz. İnsana yapılan yatırım hiçbir zaman boş değildir.

Emeğinize sağlık. Allah (c.c.) yardımcınız olsun.

Habib hocam teşekkür ederim. Sizin video siteniz kadar olmasa da Video kategorisindeki yeni ders videolarına mutlaka göz atın. Sitenize ekleyebilirsiniz.

Geri