BÖTE mezunuyum YGS'ye girdim Hangi Bölümü seçeyim?

Kodla Büyü

muratozdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Malum bende BÖTEnin gazına kapılıp 2008yılında sayısalda 20bininci sıralardaki puanımla bu bölümü seçtim. benim zamanımda 65-70 atanılan ve gözde olan bir bölümdü ama şuan malesef beş kuruş etmiyor. Bu yılki KPSS sınavımda berbat geçti. Sizden ricam bana ikinci üniversite için önerilerde bulunmanız..Ben öncelikle 2yıllık sağlık bölümlerini okumak istiyorum tabi 2yıllıkların çoğunu sağlık meslek liseleri dolduruyor sadece doğu ve güneydoğuda kimi üniversiteler boş kalıyor ayrıca 2yıllıklardan mezun olsam bile devlete atanamam en azından özel hastanelerde çalışabilirim..ayrıca tüm hemşireliklerde geliyor..bu arada Dinkültürü öğretmenliğide kimi üniversiteler geliyor..siz hangisini önerirsiniz.Sıralamam:
YERLEŞTİRME PUANLARI VE BAŞARI SIRALARI
YERLEŞTİRME EK PUANLI YERLEŞTİRME
PUAN TÜRÜ PUANI BAŞARI SIRASI PUAN TÜRÜ PUANI BAŞARI SIRASI PUANI BAŞARI SIRASI
YGS-1 356,44550 70953 Y-YGS-1 409,44950 64948 --- ---
YGS-2 362,30982 62605 Y-YGS-2 415,31382 57324 --- ---
YGS-3 343,51588 104495 Y-YGS-3 396,51988 89184 --- ---
YGS-4 330,10422 122141 Y-YGS-4 383,10822 102544 --- ---
YGS-5 348,16955 94281 Y-YGS-5 401,17355 83170 --- ---
YGS-6 359,00103 75167 Y-YGS-6 412,00503 67951 --- ---

ben pek mühendislik düşünmüyorum zaten sadece ygs ye girdim mühendislikler LYSden alıyor

Hocam rehberlik yaz, yata yata para kazanırsın... :))) saka bir yana kurumlar arası ile mühendis olarak kurum değiştirirsen rahat edersin... Hocam sizin için yazdıklarım olmuyor ama fikrimi ve planımı açıkladım:) yolunuz açık olsun umarım güzel bir karar verirsiniz

girebiliyorsan bi optisyenlik yaz git oku dinkültürü falan hala öğretmenlikte mi aklın
tekrar sınava gircek olsam optisyenlik için ugrasırdım heralde

uçak elektrik-elektronik veya uçak gövde-motor düşünebilirsiniz

4 yıllık fakülte mezunlarının 2 yıllık diploması geçerli olmuyor diye biliyorum.

SİRE' Alıntı:
4 yıllık fakülte mezunlarının 2 yıllık diploması geçerli olmuyor diye biliyorum.
biliyorum hocam bende o yüzden zaten 2yıllık sağlık bölümlerini düşünürken sadece özel hastanelerde çalışmayı göze alarak düşünüyorum.

sadece ygs'ye girdiğin için yazabileceğin bölüm çok sınırlı. sanırım hemşirelikten ve din kültürü öğretmenliğinden başka başka bir seçenek gözükmüyor
yukarıda bir arkadaş din kültürü öğretmenliğini önermemiş nedense... ama bölümün en parlak dönemi. rahatlıkla iş buluyorlar. tam ek dersle çalışıyorlar, öyle pek bir sorumlulukları da yok, bizim gibi sıkıntı da çekmiyorlar. öğretmenlik onlara güzel....
ortak derslerden muaf olma gittiğin üniversiteye bağlı. bazı üniversiteler muaf etmiyor.

ben sekiz yıllık öğretmenim bende artık bilgisayar öğretmenliği ve geleceği hakkında umutlu değilim hocam. herşey düzelse, dersler geri gelse bile, idare öğrenci ve velinin gözündeki tamirci pozisyonumuz değişmeyecek.
bende ygs ve lys 5 e girdim. lys5 5 iyi geldi. ingilizce öğretmenliği yazacağım.

benim tavsiyem ygs puanıyla din kültürü öğretmenliği en mantıklısı olur gibi. hem ders saati sayıları çok arttı. hem atamaları kolay. hemde eğitim bilimleri,türkçe,tarihler ve bilişim derslerini saydırırsan 3 yılda bitirme imkanın olur.

Hocam tebrik ederim.
Ben olsam Sosyal Hizmet yada İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğini yazardım. Yarın tercihler başlıyor. Tercihten sonra haber verirseniz güzel olur. Başarılar...

değerli hocalarım önerilerinizden dolayı teşekkürler, bende düşüneyim banada dinkültürü öğretmenliği mantıklı geldi

bizde bu bölüme girerken kendimizi diğer branşlardan üstün görüyorduk. şuanda din kültürü öğretmenliği rahat atanabiliyor ama 4 yıl sonra atanabilecek mi acaba. 4 yıl tekrar okuyacağıma kpss ye kasarım daha iyi. hem bu yıl 6500 açık var 1000 civarı öğretmen alımı olur. önümüzdeki yıl 7 8 lerde de zorunlu ders olursa 3-4 yıl ardı ardına 1000 öğretmen alımı yapılır.

Geri